logo

15 Haziran 2015

KAN BAĞIŞI YAPANLARA ÖDÜL VERİLECEK

36Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de “14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları günü” çeşitli etkinliklerle Türk Kızılayı tarafından kutlanmaktadır.

 

Türk Kızılayı sadece afetlerde değil, ihtiyacın olduğu her alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Yanı sıra, ülkemizin kan ihtiyacını karşılamak için 17 Bölge Kan Merkezi ve 64 Kan Bağışı Merkezi ile “Güvenli Kan Temini Programı”nı başarıyla sürdürmektedir. Tüm bu yapılanma ve faaliyetler yalnızca gönüllü kan bağışçılarının varlığı ile anlam kazanabilmektedir.

 

ABO kan grubu sistemini bulan Nobel Ödüllü Karl Landsteiner’in doğum günü olan 14 Haziran, Dünya Sağlık Örgütü tarafından gönüllü kan bağışçılarına atfedilmiştir. Bu özel gün her yıl Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezlerinde törenlerle kutlanmaktadır.

Türk Kızılayı gönüllü ve düzenli kan bağışçılarını onurlandırmak amacıyla gerçekleştirdiği törenlerde yıl içerisinde belirli sayıda kan bağışına ulaşmış bağışçılarına madalyalar takdim etmektedir.

 

Şanlıurfa Kan Bağışı Merkezi olarak gerçekleştireceğimiz törende 45 kez kan bağışında bulunan 1 kişiye Plaket, 35 kez kan bağışında bulunan 1  Kişiye Altın madalya, 25 kez kan bağışında bulunan 10 Kişiye Gümüş madalya ve 10 kez kan bağışında bulunan 213 Kişiye Bronz madalya verilecektir. Hazırladığımız 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü etkinlikleri kapsamında;

 

  • Kan bağışçılarımıza yönelik madalya töreni düzenlenecek,
  • Kan bağışçılarımıza yönelik kahvaltı verilecek.
  • Bize destek veren kurum yetkililerine plaket taktim edilecek.

Share
415 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2