logo

09 Haziran 2015

Kamu Denetçiliği Kurumunun Arabuluculuk Girişimleri Sonuç Verdi

4Kamu Denetçiliği Kurumu, aylıktan kesme cezasının iptali üzerine, aylığından yapılan kesintinin kendisine iade edilmesi talebi ile gelen başvuruyu arabuluculuk ile çözüme kavuşturdu.

Şikâyetçi, hakkında haksız bir şekilde aylıktan kesme cezası verildiğini, daha sonrasında söz konusu cezanın Adalet Bakanlığı Disiplin Kurulu Başkanlığınca iptal edildiğini belirtti. Şikâyetçi, verilen karara dayanarak aylığından kesilen tutarın iade edilmesi için ilgili idareye başvurdu. Ancak şikâyetçi, talebinin yerine getirilmediğini bildirerek, maaşından haksız yere kesilen tutarın tekrar hesabına yatırılması için soluğu Kamu Denetçiliği Kurumunda aldı.

Şikâyet başvurusu üzerine Kamu Denetçiliği Kurumu, şikâyetçinin talebinin yerine getirilmesi için şikâyetçi ile ilgili idare arasında arabuluculuk girişimlerinde bulundu. Kamu Denetçiliği Kurumunun girişimleri ve çalışmaları neticesinde, disiplin cezasının iptali üzerine aylığından yapılan kesintinin şikâyetçiye iade edilmesi sağlanarak, şikâyetçinin talebi yerine getirildi.

Share
235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2