logo

25 Ocak 2016

Kamer Genç için cemevinde tören düzenlendi

02Yaklaşık bir yıldır tedavi gördüğü pankreas kanserine yenik düşerek hastanede yaşamını yitiren CHP eski Tunceli Milletvekili Kamer Genç için, Kartal Cemevi’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye katılanlar Kamer Genç’in parlamentoda tek başına muhalefet yaptığını ve çok sevilen bir insan olduğunu söyledi.
Türk siyasetinin renkli simalarından biri olan ve 76 yaşında hayatını kaybeden Kamer Genç için Kartal Cemevi’nde tören düzenlendi. Cenaze törenine; Kamer Genç’in eşi Sevim Genç ve ailesi, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, Rahşan Ecevit, CEM Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, partililer ve çok sayıda seveni katıldı. Alevi dedesinin ettiği dua ve helalliğin ardından Genç için cenaze namazı kılındı. Genç’in naaşı tören sonrasında Cemevi’nin morguna kaldırıldı.

 

Cenaze töreni sırasında konuşan Kamer Genç’in eşi Sevim Genç: ”Saygılarımı sunuyorum. Eşim de burada olsaydı çok büyük mutluluk duyacaktı bu kadar saygın bir topluluktan dolayı. Hepinizin başı sağolsun. Allah hepinize sağlıklı ömürler versin sevenlerine. Hiçbiriniz kötü bir gün görmeyin.” dedi.

Memleketi Tunceli’ye gönderilecek olan Genç’in naaşı pazartesi günü Tunceli Cemevi’nde saat 10.00’da, Nazimiye Cemevi’nde de saat 12.00’de yapılacak törenlerin ardından, vasiyeti üzerine Ramazan Köyü’nde toprağa verilecek.

Kamer Genç’in cenaze törenine katılanlar duygularını şöyle ifade etti:

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz: ‘Türkiye Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu Tunceli Milletvekilimiz Kamer Genç’e Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dilerim”
CEM Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan: ”Allah’tan rahmet diliyorum. Başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

Sezgin Tanrıkulu: ”Kamer Genç 30 seneden fazla parlamentoda yurttaşlarımızın ayrımsız sesi oldu. Hep dik durdu hiç eğilmedi. Bütün yurttaşların özellikle Dersimlilerin bütün Türkiye’de hatta dünyada sesi oldu. Ben anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Parlamento kendisini çok arayacak.”

Namık Kemal Zeybek: “Halkın sevdiği bir adamdı. Çok sevdiğimiz bir insandı. Ötelerdeki yeri iyi olsun.”

Hüsamettin Cindoruk: ”Bir parlamenter rejimde muhalefet nasıl yapılırı göstermiştir. Gerçekten halkın sesiydi ve korkusuz bir adamdı. Onun çizdiği milletvekili portresini pek çok muhalefet partisi milletvekilinin dikkatle takip etmesini tavsiye ediyorum. Çeşitli düşünceler, eleştiriler ortaya konuyor. Onların hepsini bir yana bırakarak Kamer Genç’in tek başına yaptığı muhalefeti demokrasimiz unutmayacaktır.”

Share
286 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2