logo

01 Ekim 2015

Kahramanmaraş Tarım ve Hayvancılık Fuarı (KTF 2015), açılış için gün sayıyor….

3Halim UTLU

Buğday, Arpa, Nohut, Pamuk, Kuru Fasulye, Ayçiçeği, Şeker Pancarı, Mısır, Mercimek, Kırmızı Biber, Antep Fıstığı, Zeytin, Ceviz, Trabzon Hurması, Ayva, Sofralık Üzüm, Kurutmalık Üzüm, Kiraz, Elma, İncir, Nar, Kivi, Sumak, Domates, Patlıcan, Acur, Maydanoz, Sarımsak, Soğan, Çeltik, Armut, Şeker Pancarı, Patates, Lahana, Kaysı, Soya Fasülyesi gibi ciddi üretim potansiyeline sahip

Kahramanmaraş,bu yıl da düzenlediği Kahramanmaraş Tarım Fuarı’nı,8-11 Ekim 2015 tarihleri arasında KAFUM’da ziyarete açıyor.

1.Hayvancılık teknolojileri ve süt endüstrisi

Tarım makinaları ve teknolojilerinden, hayvancılık teknolojileri ve süt endüstrisine, tohumculuktan, örtü altı yetiştiricilik ve modern meyveciliğe, fide ve sera teknolojilerinden, sulama sistemlerine, gübreden zirai ilaca, projelendirme ve ambalajlamaya kadar geniş bir katılımcı profilini kapsayan Kahramanmaraş Tarım ve Hayvancılık Fuarı KTF 2015, sektöre yeni bir soluk getirecek ve bu yıl da büyük ilgi görecek.

2280’nin üzerinde firma katılımı bekleniyor

Kahramanmaraş Valiliği ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen vegeçtiğimiz yıl ilki düzenlenen fuara, bu yıl da ulusal ve uluslararası düzeyde 280’nin üzerinde firma katılımı bekleniyor. Adana, Osmaniye, Sivas, Gaziantep, Niğde, Kayseri, Malatya, Şanlıurfa ve Adıyaman illerinden 40 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan Kahramanmaraş Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda,çeşitli sürprizlerin de olacağı ifade ediliyor.

Tarımın güncel uygulamalarını tanıtmak için eşsiz bir fırsat 

Tarım sektörünün öncü kurum ve firmalarının deneyimlerini paylaşmak ve modern tarımın güncel uygulamalarını tanıtmak için eşsiz bir fırsat olan KTF 2015 Fuarı,her yıl Kahramanmaraş’ta yapılarak, tarım sektörünün en önemli etkinlikleri arasında olmayı hedefliyor..

19 alabalık işletmesi, 30 bin arı kovanı bulunuyor

30 bin civarında arı kovanı bulunan Kahramanmaraş’ta, Binboğa Balı ülke çapında ün kazanırken,

su ürünleri açısından önemli ve debisi 1000 litre/sn’nin üzerinde olan toplam 20 civarında akarsu bulunuyor.8 adet baraj gölü ve 7 adet gölete sahip Kahramanmaraş’ta,19 adet alabalık işletmesi faaliyet gösteriyor.

Yılda yaklaşık 500 ton balık üretiliyor

Toplam balık üretiminin yılda yaklaşık 500 tonu bulduğu ve bölgedeki su kaynaklarının yeterince kullanılması halinde ise bunun 12000 ton/yılı aşabileceği tahmin ediliyor.

Küçük ve büyükbaş hayvancılığa da önem verilen ilde, son yıllarda bu alana yapılan büyük

yatırımlar dikkat çekiyor. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan pek çok ziyaretçinin ilgi odağı haline gelmeye başlayan KTF 2015 Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın,sizleri ağırlamak için her türlü tedbiri aldığı ifade ediliyor.

 

Share
417 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2