logo

03 Nisan 2015

KAHKAHA YOGASI STRESİ ATTI

1Kahkaha yogasına katılan Beylikdüzü Belediyesi personeli, stres ile başa çıkmada en iyi yöntemin kahkaha atmak olduğunu eğitmen İpek Ateşalp’ın verdiği seminerde çeşitli egzersizlerle daha iyi anladı.

Kurum içi eğitimlerini çeşitlendiren ve önce kendi çalışanını eğiten Beylikdüzü Belediyesi, moral ve motivasyon için alanında uzman kişilerin iletişim alanındaki sunumlarını personeli ile buluşturuyor.

 

Beylikdüzü Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimlerde bu defa personel için “Kahkaha Yogası” isimli bir seminer verildi. Eski mesleğinin bankacılık olduğunu ve gemileri yakarak kişisel gelişim alanına hızlı bir geçiş yaptığını belirten eğitmen İpek Ateşalp, bir saat boyunca gevşemenin, zihin bütünlüğü kurabilmenin, doğru nefes tekniklerinin, burun nefesinin ve içsel enerjiyi dengelemenin püf noktalarını hem teorik hem de uygulamalı olarak ortaya koydu.

“En Az 20 dakika gülün”

72 ülkede kahkaha kulübü olduğunu ifade eden Ateşalp gülmenin faydalarından bahsederek, “Kahkaha atınca timus bezimiz çalışıyor ve seratonin yani mutluluk hormonu salgılıyoruz. Böylece stresten en doğal şekliyle uzaklaşmış oluyoruz. Genç kalıyoruz, daha sağlıklı oluyoruz. Özellikle 20 dakika boyunca güldüğümüzde bütün vücut işlevleri iyiye doğru gidiyor” diye konuş. Kanser hücrelerinin en sevmediği alışkanlığın da kahkaha atmak olduğunu belirtti.

Seminerin ilerleyen bölümlerinde Beylikdüzü personeli ile bol bol kahkaha atan eğitmen İpek Ateşalp, diyaframı nasıl kullanılacağını, içten gerçekleşecek gülüşün nasıl doğru şekilde yapılacağını gösterdi. Ateşalp ayrıca bazı esneme hareketlerini çalışanlarla birlikte yaptı. Farklı melodilerde ses çıkarmanın vücutta titreşimler oluşturduğunu da anlatan eğitimci, herkese katılımlarından dolayı teşekkür ederek, daha pozitif olabilmenin etkili noktalarıyla ilgili bir bakış açısı sunmuş oldu.

Share
292 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2