logo

27 Mayıs 2016

KAĞITHANE’NİN KÜÇÜK BİLİM ADAMLARI

Kağıthane İlçesinde eğitim veren Zuhal Ortaokulu öğrencileri Tubitak 4006 Bilim Fuarı kapsamında kendi yaptıkları bilimsel çalışmaları tanıttılar.1.

Kağıthane İlçesinde eğitim veren Zuhal Ortaokulu öğrencileri Tubitak 4006 Bilim Fuarı kapsamında kendi yaptıkları bilimsel çalışmaları tanıttılar. 49 Adet projenin görücüye çıktığı bilim fuarı, öğrencilerin yapmış olduğu halk oyunları gösterisiyle başladı. Daha sonra programa katılan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç’ün kurdele kesmesiyle fuar açılışı gerçekleştirildi.

Okulun içinde sergilenen fuarda danışman öğretmenlerinin yardımıyla bir çok ilginç proje geliştiren çocuklar bu projelerini tanıtma fırsatı buldu. Başkan Fazlı Kılıç ve Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç stantları tek tek dolaşarak, çocuklara yapmış oldukları projeler ile ilgili sorular yöneltti. Fizik, kimya, dil, astronomi, biyoloji ve matematik gibi alanlarda birçok proje ortaya çıkaran çocuklar gelecek adına umut verdiler. Fuar kapsamında bir de Atatürk Sergisi gerçekleştiren öğrenciler renkli görüntüler ortaya çıkmasını sağladılar.3.


Başkan Fazlı Kılıç; ‘’ Çocuklarımızın hepsi gelecek için umut  vadediyor.’’
Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; ‘’ Gerçekten çocuklarımızın hepsini teker teker tebrik ediyorum. Bu genç yaşta kendilerinden beklenmeyecek derecede güzel projeler ortaya çıkarmışlar. Bir çok alanda bir çok kolaylık ve yenilik sağlayacak önemli çalışmalar var. Ülkemizin geleceği adına bu tarz gelişmeler çok önemli, bu çocuklarımızda bize umut vadediyorlar. Umarım her zaman bir şeyler üretmeye ilgi ve merak duymaya devam ederler ve ileride ülkelerine en iyi şekilde hizmet ederler.’’ Dedi.

Son olarak ‘Akıl Oyunları’ salonunu ziyaret eden Başkan Fazlı Kılıç ve Kaymakam Hasan Göç, burada çocuklarla karşılıklı oyun oynadılar. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı oyunu öğrenciler de ilgiyle izledi.

 

Share
263 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2