logo

reklam

KAĞIDIN HALLERİ EBRU VE KATI’ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

küçükçekmeceSefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Kağıdın Halleri Ebru ve Katı” sergisine ev sahipliği yaptı.

Ebru sanatında Alparslan Babaoğlu danışmanlığında Uğur Taşatan, Katı Sanatında Dürdane Ünver danışmanlığında Ersin Yıldızhan ile devam edilen dersler sonucunda ortaya çıkan eserler, izleyiciyle buluşturuldu. Sergi açılışına Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Güllüçayır da katıldı.

küçük çekmece5 MAYIS’A DEK İZLENEBİLİR

İki farklı branşta 6 farklı gruptan 44 öğrenci ile yürütülen çalışmaları izleyiciyle buluşturmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Ebru Üstadı Alparslan Babaoğlu ve Katı’ Üstadı Dürdane Ünver Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür etti.

Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Güllüçayır da sanatçıları tebrik ederek, kültür ve sanata olan desteklerinin artarak devam edeceğinin altını çizdi. Yedi aylık bir süreçte hazırlanan ve geleneksel sanatların klasik çizgisinden beslenen eserler, 5 Mayıs’a kadar Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde izlenebilir.

Share
347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2