logo

03 Temmuz 2016

“Kadir Gecesi eller barış ve huzur için kalktı”

7497fdfb-bfc0-4302-b865-74301ae4e889“Dua, yaşayan mümini ahretteki mümine bağlar”

Bağcılar’da Ramazan ayı içeriği dolu ve anlamlı programlarla yaşanıyor. Her Cuma gecesi okunan Kur’an-ı Kerim ile huzur bulan ilçe sakinleri, Kadir Gecesi Özel Programı’na da yoğun ilgi gösterdi. Ünlü imam-hatipler davetlilere Kur’an ziyafeti verdi. Program sonunda hep birlikte dua yapılırken, eller ülkemiz ve dünyada akan kan ve gözyaşının dinmesi için havaya kalktı.

Bağcılar’da Ramazan ayına özel düzenlenen etkinliklere ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikler kapsamında düzenlenen Kadir Gecesi Özel Programı’nda imam-hatipler Kur’an ziyafeti verdi. Programda ayrıca ilçe sakini engelli, yaşlı ve çocukların yaptığı dualara davetliler birlikte ‘amin’ dedi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise konuşmasında her sonraki neslin önceki nesil için hayır dualarında bulunduğunun altını çizerek, “Dua dünyada yaşayan mümini ahretteki mümine bağlar. Bu rabıtadır. Allah (c.c) katında önemi çok büyüktür. Sadakat ve vefa duadır.” diye konuştu.

Mübarek Kadir Gecesi, Bağcılar’da düzenlenen özel programla anlamına uygun yaşandı. Bağcılar Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanı’ndaki Kadir Gecesi Özel Programı’na katılan Ataköy Camii İmam Hatibi Adem Karabey, Suriyeli Kur’an Kari Muhammed Elraşşii, Suriyeli Kuran Karisi Zeki El Asali, Ebubekir Camii İmam Hatibi Furkan Çınar ve Başakşehir Hoca Ahmet Yesevi Camii İmam Hatibi Mustafa Giden davetlileri okudukları Kur’an-ı Kerim ile adeta mest ettiler.

“ELLER DUA İÇİN GÖKYÜZÜNE UZANDI”

Programın ilerleyen anlarında İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, yaptığı duada İslam aleminin yaşadığı zulümlerin dinmesi ve akan kan ve gözyaşının durması için Allah’a (c.c.) yalvardı. Sula’nın yaptığı duaya tüm davetliler ‘amin’ dedi. Yine programda Bilgi Evleri kursiyeri Sude Dilsen, ilçe sakini Bekir Ezber ve engelli Zeynep Türkgeldi ülkemizde ve Müslümanların yaşadığı coğrafyada huzur ve sükunetin bozulmaması için dua okudular.

“DUA, DÜNYADA YAŞAYAN MÜMİNİ AHİRETTEKİ MÜMİNE BAĞLAR”

Program sonunda anlamlı bir Kur’an Tilaveti sunan imam-hatiplere teşekkür etti. Çağırıcı, “Mübarek Kadir Gecesi’nde birlik, kardeşlik ve dayanışma duyguları daha çok güçleniyor. Allah (c.c) uzanan elleri ve yapılan duaları karşılıksız bırakmıyor. Ülkemizin huzuru ve mutluluğunu bozmak isteyenlere Allah (c.c.) fırsat vermesin.” dedi. Her sonraki neslin önceki nesil için hayır dualarında bulunduğunun altını çizen Başkan Çağırıcı, “Dua dünyada yaşayan mümini ahretteki mümine bağlar. Bu rabıtadır. Allah (c.c) katında önemi çok büyüktür. Sadakat ve vefa duadır. Dünyada manevi olarak Allah’a (c.c) yönelmek kadar güzel bir duygu olamaz.” şeklinde konuştu.

Programa AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Share
493 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2