logo

reklam

JÖN KÜRTLER VE PKK SİLAH BIRAK(MA)


Mustafa Hakkı SEZGİN
m.hakkisezgin@gmail.com

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, 10 Haziran 2015’te Bir televizyon programına canlı bağlanarak PKK’nın, adam kaçırarak dağda yeni bir kadrolaşmaya gittiğini ve silah bırakmaya niyeti olmadığını açıkladı. Vali Küçük, son 6 ayda bölgede kaçırılan çocuk sayısı 3 bin tane. Sadece Suruç İlçesi’nde 400 çocuk kaçırıldı. Bize gelen istihbaratlar, ‘PKK her evden bir çocuk dağa çıkarmak istiyor’ şeklinde. Yani silah bırakılacağı yönündeki bir beklentinin ben çok iyi niyetli bir beklenti olacağını zannetmiyorum. PKK silah bırakmayacak, Silah bırakacak bir örgüt bunu yapmaz” diyerek çarpıcı açıklamalar yapmıştır. Adına çözüm süreci denilen çözülmesini beklediğimiz örgüt dağda ve şehirde silahlı ve siyasi yapılanmasını haritaları önceden hazırlanmış Kürt devletinin alt yapısına yönelik kadrolarını oluşturmaktadır.

MUSTAFA HAKKI SEZGİN.
Teror Örgütünün Yöntemleri
PKK”nın eleman temini için Özellikle “Kürtçe dil kursu” ya da sosyal faaliyet bahanesiyle toplanan gençler, örgütün yönlendirilmesiyle çeşitli gruplara dahil ediliyor. Yürütülen propagandayla sempatizan haline getirilen gençler, güvenlik güçlerine mukavemet, kamu binalarına saldırı eylemlerine karıştırılıyor. Daha sonra eyleme katılanlar gençler, “Aranıyorsunuz, cezaevine gireceksiniz” sözleriyle korkutup, örgütün dağ kadrosuna yönlendiriliyor.

 
Festival ve Piknik Tezgahı
Örgüte eleman kazandırmak için her yolu deneyen PKK’nın, Kandil”den gelen talimatla, bölgede bu yıl 5 ayrı yeni festival organize ettiği ve bu festivallere katılan gençlerin dağ kadrosuna katılmalarını sağladıkları istihbarat raporlarında yer aldı.

 
Festival aylarının bitmesiyle birlikte PKK”nın sözde piknikler düzenleyerek gençleri bu yolla kampa götürdüğü iddia edildi. Hakkari, Şırnak, Bingöl ve Mardin”de son 3 ay içerisinde 134 aile festival ve pikniklere katılan çocuklarının zorla PKK kamplarına götürüldüğü gerekçesi ile güvenlik güçlerine şikayette bulundular. Güvenlik güçlerinden yardım isteyen aileler, örgütün kendilerini tehdit ettiğini ve para talebinde bulunduklarını iddia etti(.28/mayıs/2014 Mynet haber sitesi). Terör ve istihbarat birimlerince yapılan değerlendirmelerde PKK’nın etkin olduğu bölgelerde ‘bedelli gerilla’ adı altında yeni bir uygulama başlattığı, yetişkin çocukları olan ailelere baskı uygulayarak, online casino “Ya gerillaya bir çocuk verirsiniz ya da bedelini (parasını) öderseniz” denilerek 10 bin liradan başlayarak bedelli adı altında haraç topladığı vurgulandı.

 
Bu Eğitim Ne İçin?
PKK terör örgütü, 2000’lerin başından beri çocuk ve gençlere silah eğitimi veriyor. Örgütün arşivinde, ellerinde otomatik silahla eğitim yapan 14-15 yaşında çocukları gösteren yüzlerce fotoğraf var. Kız ve erkek çocuklar ellerinde silahla, dağdaki PKK’lılarla objektiflere poz vermiş. 2000’li yılların başından itibaren 18 yaşın altındaki çocuklara dağda, PKK’lılar tarafından eğitim verilişini gösteren fotoğraflar, örgüte yakın internet sitelerinde de yayımlanıyor. Örgütün arşivinde olduğu belirtilen, 2003 yılına ait bazı fotoğraflar da bu bilgileri doğruluyor. Yüzlerce fotoğraf karesinde 14-15 yaşındaki çocukların ellerinde otomatik silahlarla askeri eğitim aldıkları görülüyor. Askeri nizamla eğitilen çocuklara 3 ay süreyle teorik eğitim de verildiği belirtiliyor. Bu çocukların belli sürelerle kamplarda eğitildikten sonra dağda düzenlenen törenle tekrar Türkiye sınırları içine getirildiği belirtiliyor.

 
PKK’nın Sri Lanka’daki Tamil Kaplanları’nı model aldığı belirtilerek, “Örgüt yaşlanma riskini çocuklara yönelerek gidermeye çalışmaktadır” tespiti yapıldı.14 ilde yaşayan Doğu-Güneydoğulu 2063 aileyle yapılan ankete göre, katılımların büyük ekseriyeti kendi rızasıyla değil PKK zorlama ve tehditleri ile örgüte katılıyor.

 
PKK terör örgütü, bildiğimiz terör örgütü değildir: Türkiye””ye karşı başlatılan küresel ölçekli aktörlerin taşeron olarak kullandıkları, oyun oynamaya son derece müsait bir “oyuncak”tır, “maşa”dır; tek kelimeyle istenildiği zaman Türkiye”yi vurmak, Türkiye”nin bölgesel ve küresel yürüyüşünü durdurmak için manipüle edilen, kullanılan bir “silah”tır artık… PKK, PYD’de Aynı CİA emrindeki IŞID, El Kaide,El nursa, Şebbiha, El şebab, Taliban, Boko haram gibi paralı haydutlardır.

 

Müslümanların kurtuluşu yeniden ümmet bilinci ve şuuru ile hareket etmektir. Uçsuz bucaksız bir medeniyet atlası idik ülke yaptılar bizi, Dünyada sözü sayılan dünyaya hükmeden bir ümmet idik halklara, ırklara ayırıp böldüler bizi.
Selam, dua ve sevgilerimle…

 

MUSTAFA HAKKI SEZGİN

Share
636 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MÜRİDLERİN TAYİN ETMESİYLE (MÜRŞİD- ĞAVS) Gibi Makamlara Gelinebilir mi?

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Kişilerin derece ve makamlarını bilen Allah Teala olduğu için mensup olduğu zatın makamını tayin etmek ve tahmîni olarak Falan zat kutb–ı zamandır veya gavsdır demek doğru değildir Bir şey hakkında âyet, hadîs vârid olmamış ve icmâ-ı ümmet de yoksa onun hakkında hüküm yürütmek hele “Falan zât hâlimizi ve kalbimizden geçeni biliyor” demek asla câiz değildir. Bunun küfür olduğunu söyleyenler de vardır. Müridlerin Şeyhlerini Tayin Etmesi Tasavvufta her şey izinle olur. Tasavvufta, postta oturmak, ancak ve ancak bir mürşid-i kâmilin izniy...
 • “Güneş yakar, Kıbrıs Türkü bakar”!

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Güneş, yaşam kaynağımız olmakla birlikte dünyadaki nükleer enerji haricindeki tüm yakıtların kaynağı. Temiz ve masrafsız bir enerji kaynağı olan güneşin en önemli özelliği bol ve sınırsız olması. Tüm dünyada kullanımı giderek artan güneş enerjisinden önceleri ısı enerjisi olarak son yıllarda ise gelişen teknoloji ile beraber elektrik enerjisi olarak yararlanılmakta. Dünya, güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde ediyor. Örneğin Fransa ile İspanya arasındaki Pirene dağları üzerinde kurulu ola...
 • BAŞKANLIK SİSTEMİ HAYIRLI OLSUN

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Türkiye’de uzun süreden beri devam eden “Başkanlık” sistemi gelsin mi, gelmesin mi? tartışmalarında artık sona doğru yaklaşıyoruz. Süreç bu tonda devam ederse, inşallah 2017’nin Nisan ayında Başkanlık sistemine geçilip geçilmemesi için sandık başına gideceğiz. Referandumdan çıkacak sonuç ise aşağı yukarı belli. Yani; Başkanlık sistemi için “hayırlı olsun” diyebiliriz… Şimdi bazıları, “Türkiye’nin bir sürü sorunu varken; Suriye’de, Irak’ta savaş halindeyken Başkanlık sistemini gündeme getirmenin sırası mı?” diyebilir, hatta diyenler çıkıyor. ...
 • Anne Cennet Kapısıdır

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  ANNE . .. Henüz çok gençken kocasını kaybetmiş, ondan kalan tek oğlunu yetiştirmek için dişini tırnağına takarak çalışmıştı Onu kimseye muhtaç etmeden oku...tabilmekti arzusu Bu hayallerle geçirdi günlerini Gençti, güzeldi ama geri çevirmişti evlenme tekliflerini; oğlunu yaban ellere vermemek istiyordu Başkalarına çamaşır yıkadı, temizlik yaptı, oğlunu hiçbirşeye muhtaç etmedi Oğlu okuyacaktı, mesleğini eline alınca artık kalan ömrünü yavrusunun yanında geçirecekti Bu hayallerle geçti yıllar, bu hayalle bitti yıllar Nihayet oğlu hu...
UA-36507442-2