logo

15 Haziran 2015

Jandarma Kutlama Mesajı

19Jandarma teşkilatının 176 nci yıl dönümü Kızıltepe jandarma Komando taburunda törenlerle kutlandı.Törene Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak,Tugay Komutanı Tuğgeneral  Celalettin  çoban,Cumhuriyet başsavcısı Mehmet Özel,Alay Komutanı Alettin Karsavuran,Emniyet Müdürü Lutfüllah Uğur Pekcan,ilçe kaymakamları,gaziler ve halkın katılımı ile yapıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra  Genel kunmay başkanı ve Jandarma genel Komutanı Mardin Jandarma Komutanlığına gönderilen mesaji okunduktan sonra İki subay günün anlam ve önemi belirten ile jandarma tarihçesi uzunca anlatıldı.

Mardin il jandarma Komutanı Kademli kormay albal Alettin Karsavuran yaptığı konuşmasında ise şöyle dedi.

“176 yıllık köklü tarihiyle jandarma genel komutanlığı kuruluşundan  bugüne yüce milletimizin sevgi ve güvenine mazhar olmuş milletimizin huzur ve güvenliği  ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini  kazanmıştır.

Türk milletinin sonsuza güvenine  mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması,kurulduğu günden bu yana günlük yaşamanın her  anında ,ülkemizin her noktasında:gece,gündüz,sıcak,soğuk yağmur,çamur demeden halkımızın hizmetinde  olmuş,bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Moral gücü  ile kutsal vatan toprakları üzerinde görev yaptığı her noktada Milletinin ve  devletin gücü ve teminatı olmaya ,insan merkezli ,birleştirici, ve  kucaklayıcı yaklaşımı ile de her zaman halkının  yanında yer almaya devam edecektir.

Halkımızın en zor  günlerinde bile türk ordusuna ve onun ayrılmaz bir parçası olan Türk Jandarmasına desteğini hiçbir zaman esirgemediğinin bilincindeyiz. Halkımızın göstermiş olduğu bu fedakarlığın bir gereği olarak  jandarma teşkilatı insanımızın ettiği hak hizmet ortamını sunabilmek ve onlara güven içerisinde  Yaşayabilecekleri  huzurlu alanlar  oluşturabilmek adına her anı kendini yenilemek ve geliştirmek adına bir fırsat bilmektedir.

Dünyada 36 ülkenin jandarma ve askeri statülü kolluk kuvveti ile aktif işbirliğine devam ederken ,Avrupa ve Akdeniz jandarma kuvvetı (AJK) ve  Avrasya askeri statülü kolluk kuvvetleri teşkilatı (TAKM) gibi önemli  organizasyonların önde gelen üyesidir.”Diye belirtti

Mardin valisi Ömer   Faruk  Koçak yaptığı kısa konuşmasında ise jandarma şevkatının uzunca bahs ederek “Bakınız terorist  bile jandarmanın şevkatı ile ihtiyacı vardır.Bir çatışmada yaralanan bir terörist jandarma tarafından helikopterle hastaneye kaldırılmış ve ona refekat eden jandarma teröriste kan  vererek hayatını kurtarmıştır.İşte jandarma şevkatı  ve insanlara verdiği önem.”Diyerek konuşmasına şöyle devam etti.

“14 Haziran 1839 tarihinde kurulan Jandarma Teşkilatı, vatan sevgisiyle, 176 yıldır milletimizi her türlü tehlikeye karşı korumak ve güvenliğimizi sağlamak amacıyla özveriyle çalışmaktadır.

Sorumluluklarını üstün hizmet anlayışıyla sürdüren, Türk silahlı Kuvvetleri’nin ayrılmaz bir parçası olan Jandarma, ülke geneline yayılan teşkilatlanması ve kadrosuyla, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde, korkusuz yaşaması için büyük bir özen ve dikkatle vatan güvenliği için kutsal olan görevlerini yerine getirmektedir. Fedakâr tutumuyla milletimizin güven ve sevgisini omuzunda taşıyan, gerek ulusal gerekse uluslararası alanda başarısıyla adını duyuran Jandarma Teşkilatımız dünyanın en köklü güvenlik teşkilatlarından biri olmanın da haklı gururunu yaşamaktadır.

Bu düşüncelerle, milletimizin her türlü tehlikeye karşı korunması bilinci ve sorumluluğuyla fedakâr tutumuyla görevini yerine getirirken; görevleri sırasında şehit olan Kahraman Mehmetçiklerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Teşkilatımızın 176. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum.” Diyerek belirtti.

Jandarma teştilatının 176 nci yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinliklerde başarı gösterenlere ödülleri verildikten sonra jandarmanın yetiştirdiği mayın arama,uyuşturucu arama ve silahla saldırıyı önlemek için köpekler birer gösteri yaparak büyük alkış topladılar.

 

Share
1410 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2