logo

12 Haziran 2015

İtalya Büyükelçiliği resepsiyonunda,Barilla rüzgarı …

51İtalya Cumhuriyet Bayramı şerefine, İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo ve eşi Stefania Mattiolo,
Ankara’daki İtalya Büyükelçiliği’nde bir resepsiyon düzenledi.Resepsiyona, Dışişleri ve AB Bakanlığı yetkilileri ile Ankara’da görev yapan yabancı misyon temsilcilerinin yanı sıra iş, sanat, spor ve medya dünyasından pek çok konuk katıldı.
Şef Foltran,İtalyan mutfağından seçkin örnekler sundu
Barilla Makarna’nın verdiği resepsiyonda, davetliler İtalyan mutfağının geleneksel lezzetleriyle
buluştu.Davette,Dünya ve Türkiye’nin lider markası Barilla’nın usta şefi Fabio Foltran,konuklar için hazırladığı menü ile İtalyan mutfağından seçkin örnekler sundu.
Davete katılan Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, Barilla olarak İtalya Cumhuriyeti’nin kuruluşunun kutlandığı davetin geleneksel katılımcısı ve geceye her yıl lezzet katıyor olmaktan gurur duyduklarını belirterek”Markamız ve lezzetimizle, doğup büyüdüğümüz İtalya’nın en önemli günü olan kuruluş gününde konuklarla buluşuyor olmaktan, büyük gurur duyuyoruz.” dedi.
Barilla, 138 yıl önce İtalya topraklarında doğdu
Makarnanın anavatanı İtalya’nın Parma kentinde, küçük bir ekmek fırını ve makarna dükkânı olarak 1877 yılında doğan Barilla, Dünya’nın en önde gelen İtalyan gıda şirketleri arasında yer alıyor.Barilla, halen makarna sektöründeki Dünya liderliğinin yanında, makarna soslarında Kıta Avrupası’nda, unlu mamul (Kraker, bisküvi,ekmek,kekler, çikolata kaplamalı gofretler) alanında İtalya’da, gevrek ekmek alanında ise İskandinav ülkelerinde lider konumunda bulunuyor.
14’ü İtalya’da,16’sı İtalya dışında
Halen toplam 30 üretim merkezinden, 14’ü İtalya’da,16’sı İtalya dışında yer alıyor ve ürünleri 100’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Her yıl; Barilla, Mulino Bianco, Voiello, Pavesi, Academia Barilla, Wasa, Harrys (Fransa ve Rusya), Misko (Yunanistan), Filiz (Türkiye), Yemina ve Vesta (Meksika) markaları altında Dünyanın dört bir yanındaki sofralara, yaklaşık 1,7 milyon ton gıda ürünü sunuyor.
Dünyanın en saygın gıda şirketlerinden biri ve geleneksel mutfak prensiplerine ve değerlerine saygılı, çalışanlarını temel varlık olarak kabul eden Barilla,öncü üretim sistemleri geliştirmesiyle de, İtalyan know-how’unun Dünya çapında tanınan bir sembolü haline geldi.

 

Share
255 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2