logo

08 Mayıs 2015

İSTİHDAM İÇİN İŞ ADAMLARIMIZI TEŞVİK EDİYORUZ

KALİTELİ EĞİTİMİN YANI SIRA AŞ VE İŞ İMKANI HAZIRLIYORUZ

–       BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN:

–       “BİZİM KAMU OLARAK EN BÜYÜK GÖREVİMİZ, YAVRULARIMIZA DAHA İYİ ORTAMLARDA EĞİTİM İMKANI SAĞLAMAK VE EKMEK PARALARINI KAZANABİLECEKLERİ İŞ VE AŞ İMKANI SUNMAK”

 

1

 

BEYOĞLU –  Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ‘Okulda Buluşalım’ projesi kapsamında Huviyet Bekir İlkokulu Öğrencileri ve velileriyle bir araya geldi.  Demircan, “bölgemize yatırım yapmak isteyen iş adamalarımıza sürekli yardımcı olduk, onları teşvik ettik. Yeter ki ilçemize yatırım yapsınlar, istihdam yaratsınlar diye,” dedi.

 

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Okulda Buluşalım” projesi çerçevesinde Dolapdere’deki Huviyet Bekir İlkokulu’nda öğrenci ve velilerle bir araya geldi.
Okul bahçesinde öğrenciler tarafından ilgiyle karşılanan Başkan Demircan, öğrencilerin talepleri doğrultusunda aileleriyle birlikte boğaz turu ve piknik sözü verdi. Bu söze öğrenciler büyük sevinç yaşadı.

2

Demircan, okul bahçesinde öğrencilerle kucaklaştıktan sonra velileri dinledi. Sohbet havasında gerçekleşen toplantıya başkan yardımcıları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, okul aile birliği yöneticileri ve çok sayıda veli katıldı.

 

OKULLARIMIZDA ÇOK CİDDİ EKSİKLİK KALMADI
Toplantıda veliler, okul ve çocuklarıyla ilgili isteklerinin yanı sıra bölgeyle ilgili düşüncelerini dile getirdi.  2004 yılında başkan olduğunda okulların birçok eksiğinin olduğunu anlatan Başkan Demircan, artık okullarda konuşulacak çok ciddi bir eksikliğin olmamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “11 yılda Beyoğlu her alanda gelişti,” diyen Başkan Demircan, konuşmasında kısaca şunları söyledi. “Bizim kamu olarak en büyük görevimiz, yavrularımıza daha iyi ortamlarda eğitim imkanı sağlamak ve ekmek paralarını kazanabilecekleri iş ve aş imkanı sunmak. Bu nedenle, okullarımızı eğitim-öğretim dönemi içerisinde en az 2-3 kez ziyaret ediyor eksikliklerini gideriyoruz. Ayrıca, bölgemize yatırım yapmak isteyen iş adamalarımıza sürekli yardımcı olduk, onları teşvik ettik. Yeter ki ilçemize yatırım yapsınlar, istihdam yaratsınlar diye. Sorunsuz bir dünya beklemiyorum zaten. Önemli olan bu sorunu en aza indirebilmektir,” diye konuştu.

Share
326 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2