logo

reklam
11 Kasım 2016

İşte Trump’ın gölge kabinesi!

BRIARCLIFF MANOR, NY - JUNE 07:  U.S. Republican Presidential candidate Donald Trump speaks following primary elections on June 7, 2016 in Briarcliff Manor, New York. Trump spoke to the media at Trump National Golf Club.  (Photo by John Moore/Getty Images)

BRIARCLIFF MANOR, NY – JUNE 07: U.S. Republican Presidential candidate Donald Trump speaks following primary elections on June 7, 2016 in Briarcliff Manor, New York. Trump spoke to the media at Trump National Golf Club. (Photo by John Moore/Getty Images)

MERCEKHABER GAZETESİ.COM ÖZEL

Reuters Haber Ajansının haberine göre Trump’ın kuracağı hükümet üyelerinin tamamı erkeklerden oluşacak. Kabine bir istisna dışında siyahi üyelerden oluşması bekleniyor.

İŞTE OLASI KABİNE ÜYELERİ:

Maliye Bakanı: Maliye Bakanlığı için öngörülen en umut verici aday film yapımcısı Steven Mnuchin’s olarak görülüyor. Seçim süresince Trump’ın kampanya ekibinde bulunuyordu. Mnuchin, seçim kampanyasının mali işleri ve bağışlarla ilgilendi. İkili yaklaşık 15 yıldır gerek kişisel gerekse profesyonel anlamda birlikteler.

Ticaret Bakanı: Ticari anlaşmalar ve yatırımlar anlamında düşünüldüğünde ilgi çeken kişilik olarak değerlendiriliyor. Yatırımcı ve fon yöneticisi olan Lewis Eisenberg ticaret bakanlığının en güçlü adayı olarak görülmektedir. Tıpkı Maliye Bakanlığı için düşünülen Steven Mnuchin gibi o da Yatırım Bankası “ Investmentbank Goldman Sachs” kariyerinde önemli bir yer tutar. Halı hazırda ise KKR adlı katılım şirketinde danışman olarak çalışmaktadır.

 Savunma Bakanlığı: Savunma Bakanlığı için düşünülen kişi Senatör Jeff  Sessions. Kongrede Trump adına en tutkulu konuşmaları yapan kişi olarak öne çıktı. Jeff  Sessions, iddiaya göre savunma bakanlığı için düşünülüyor.

Milli Güvenlik Danışmanı: Eski Askeri İstihbarat Daire Başkanı Michael Flynn,seçim kampanyası sürecinin en önemli kişilerinden biri olarak öne çıkmış. Önemli rol oynamıştır. Trump sahneye çıkmadan önce açılış konuşmalarını yaptı. Emekli generaldış politika konularında Trump’a tavsiyelerde bulunduğu ifade edilmektedir. Trump üzerinde önemli etkiye sahip olduğu iddia ediliyor.

Dışişleri Bakanı: Temsilciler Meclisi eski Başkanı New Gingrich ve Senatör Bob Corker dışişleri bakanlığı için öne çıkan iki aday.

Başkan Yardımcısı: Bu görevi Indiana Eyaleti Valisi Mike Pence devralması bekleniyor.

CİA Başkanı: Temsilciler Meclisi’ndeki İstihbarat Komitesi eski başkanı Mike Rogers, gelecekte CİA Başkanı olarak karşımıza çıkma olasılığı yüksek olarak görülmekte.

Etiketler:
Share
480 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2