logo

reklam

İŞTE CHP ZİHNİYETİ BU..


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

800 bin kilometrekarelik bir büyük ülkede 78 milyonluk nüfusu ile dev bir ülke konumunda olan Türkiye Cumhuriyeti, çağ dışı planlarla kurban edilmek istenirken devletin ve milletin huzuru, istikrarı ve kalkınmışlığına darbe vurmak isteyenlere çanak tutanların karanlık geçmişini halkımız tekrar tekrar sorgulayarak 2002,2007 ve 2011 genel seçimlerinde olduğu gibi 7 Haziran da da sandıkta hesap verme noktasına getirmiştir..

Demokrasi şehidi Başvekil Adnan Menderes Yassı ada’da yatarken en çok ülke insanını özlemişti. Onun bedenini yok ederken, ülkeden zihniyetini de silmek istediler ancak başaramadılar. Bunu yapmak isteyen CHP zihniyetiydi. 7 Haziran’da da da aynen bunu yapmak istiyorlar. Aynı oyunları tuzakları tıpa tıp bugün de yapmak istiyorlar. Milletin partisi AK Partiye bugün de aynı saldırıları yapıyorlar. Gazete manşetlerine bakın 27 Mayıs darbesi öncesi atılan manşetlerin aynısı atılıyor. O gün Menderes’e diktatör dediler, bugün aynını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söylüyorlar. O gün Menderes’e gençleri öldürdü, öldürüyorlar dediler. Bugün aynı oyunu oynuyorlar.. O gün de Menderes’e en alçak iftirayı yolsuzluk ile suçladılar. Bugün de aynısını Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a yapıyorlar.

Sizlere çok enteresan bir olayı hatırlatmak istiyorum. Darbenin ardından 5 kişiye bir cenaze töreni düzenledi.. O zaman o 5 kişiyi günlerce sokaklarda gezdirip Ankara’ya getirip Anıtkabir’de defnettiler. Bu 5 kişi nasıl öldü biliyor musunuz? Biri darbe esnasında kendi askerinin kurşunu ile. Biri CHP’li babanın yanında darbeyi kutlamak için sokağa çıktığında ölmüştür. Biri de darbeye hazırlık yaparken elinde silahın patlaması ile ölmüştür. Beşi de pisipisine ölmüştür. Bu 5 kişiyi kara propaganda için kullandılar. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Onların kemiklerini Anıtkabir’den çıkartarak ailelerine verdiler. Bunu kimse hatırlamıyor, İşte CHP zihniyeti bu.

AK parti büyükşehir yasasını çıkardığında CHP itiraz etti. Onlar belediyeciliği bilmez. Onlar yolsuzluğu iyi bilir. Dağları delerek İstanbul’a su getirildi. CHP İSKİ yolsuzluğu ile tarihe geçti. Bir 94 öncesi İSKİ var. Bir de 94 sonrası İSKİ var.
O zamanda paralel yapı vardı. O zaman markası farklıydı. Recep Erdoğan’ı mahkûm ettiler. Neydi suçu. Ziya Gökalp’in şiirini okudu diye mahkum ettiler. Bir yerleri yakmadı, yıkmadı Ama niye minarelere neden süngü dedin diye mahkûm ettiler. Camiler bizim kışlamız olmadı mı? Ama Kılıçdaroğlu zihniyeti bunu anlamaz.

Bu ülkede Said-i Nursi’yi yargıladılar. Ta sürdüler Sibirya’ya. Bir yolunu buldu geldi buraya ülkesine. Ben kendi vatanımda son nefesimi vereceğim dedi. Ona bile tahammül edemediler.
Said-i Nursi’nin izinden gittiğini söyleyen paralel yapının karanlık beyni Denizaşırı Pensilvanya kâinat imamı haşhaşi zat, hayatında bir kez olsun Bedüizaman dememiştir. 99’da kaçtı gitti ülkesinden. Ülkeye davet edildi. Dön gel ülkene denildi ama hala dönmedi. Hala onun söylemlerinde hikmet arayan saf kardeşlerimiz var. İnşallah 7 Haziranda bu tuzakları bozulacaktır..

Bunlar Gezi alaylarında dümen çevirdiler. Ağaç dediler, çevre dediler bunların arkasına sakladılar. Bu tabi Türkiye’ye yönelik bir saldırı idi. Aynı şekilde 17 Aralık, 25 Aralık operasyonları da Türkiye’ye yönelik bir saldırı idi. Yapılan saldırılar sadece Erdoğan’a karşı değil AK Parti’ye karşı değildi. Büyük Türkiye’ye karşı yapılmış bir saldırıdır. Ayak oyunları iktidarı yıkmak istediler ama İktidar dim dik durdu.

Tarih boyunca bu CHP hep darbelerin arkasında durdu. Sandıktan netice alamadı. . Ya kof laf, boş laf laf üretme iş üret iş üret. Sizin geçmişiniz kirli geçmişiniz, bunların hepsi belgeli. Ezanı aslından ayıran CHP değimli?. Adnan Menderes’i ezanı aslına çevirdiniz diye idama götürdüler.. Her zaman darbelere bel bağladılar..

Kendi aralarında bir taktik geliştirdiler. HDP’nin, barajı açması adına peşine takıldı gidiyor. İl il destekleyeceklermiş. Ama AK Parti yine bunların hepsini sandığa gömer. 7 Haziran’da sandık dışında başka oyunlara başvuranlara en güzel cevabı halk verecek. 2002, 2007 ve 2011 milletvekili seçimleri bu tabloyu ve sebeplerini kavrayan halkın kurtuluş yönünde kullanmasıyla oluşan dönüm noktası olmuş, halkımızın sevdalısı siyasi iktidara; sistemin içine yerleşmiş bölücülere, çetelere, mafyalara vesayetçilere, statükoculara, darbecilere ve millet düşmanlarına karşın mücadele yetkisi vermiştir.

Halkın başlıca beklentileri olmakla beraber 2002 yılından bu yana umulmadık bu büyümenin anlamı çok büyüktür. Bu büyümeyi sağlayan faktörü iyi değerlendiren halkımız idare edilenlerle idare edenler arasındaki gönül birliğine dayandırmıştır. Bu büyüme halk iradesinin gücünü göstermiştir. Bunun böyle olduğunu ve olacağını kavrayabildiğimiz sürece istikbale ve çocuklarımızın geleceğine umutla bakabiliriz. Saygılarımla 05 Mayıs 2015
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı Gazeteci-Yazar.

Share
1323 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Muhtar Anastasiadis

  23 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SİYASET

  Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanlık seçimleri gelecek yıl içinde, büyük bir olasılıkla da 18 Şubat Pazar günü yapılacak. Rum lider Anatasiadis’in önünde kala kala sadece 13 ay kaldı. Politik düşünceye, uygulamaya ve takvime göre seçimlerin eli kulağında artık. Ocak ayı başında Cenevre’de yapılan Kıbrıs müzakerelerinde Anastasiadis’in karizması fena halde çizildi. Bu çizikten KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da nasibini aldı. Cenevre’de Türk tarafı adına sunduğu ve büyüklüğü yüzde 29.2 olan harita ile ilgili olarak danışmanları tarafından yanlış b...
 • Peygamberimiz Hz.Muhammed(sav)

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ► Hazreti Peygamber (s.a.v.) Fitneyi Haber Verirken, Bunun Fâsılalarla Kıyamete Kadar Devam Edeceği Hususunu Bilhassa Tebârüz Ettirir, Vurgular. Bu Noktanın Anlaşılmasında En Güzel Örnek, Huzetfe Tu’bnu’l-Yeman’dan Gelen Bir Rivâyettir; Aynen Aktarıyoruz: İnsanlar, Hazreti Peygambere (s.a.v.) Hep Hayırdan Sorarlardı. Ben ise, Bana da Ulaşır Korkusuyla Hep Şerden Sorardım. Bir Defasında: ▬ “Ey Allah’ın Rasülu; Biz Bir Câhiliyet ve Kötülük Devrinde Yaşadık. Allah Bizi Bu Hayırla, İslâm’la Müşerref Kıldı. Bu Hayırdan Sonra, Tekrar Herhângi B...
 • EN BÜYÜK DOKUNULMAZLIK HAKEMLERİN

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  EN    BÜYÜK     DOKUNULMAZLIK    HAKEMLERİN Mevcut  Anayasa  değişiklikleri gündemde iken; bir madde  de, futbol hakemlerine dokunulmasına yönelik, konsa da; biz de şu işten bir kurtulsak... Beklentimiz bu yönde idi. Amma olmadı… Hafta sonları Ülke gündemini en çok meşgul eden konu; futbol  maçları ve  hakemleridir. Verdikleri, vermedikleri kararlar ile; günlerce konuşulurlar... Ülkede bir çok konu olmasına rağmen; onlar hep bir numaradır. Kimse hesap soramaz... Koca, koca başkanlara ceza verilir, onlar kenarda; kıs, kıs gülerler...
 • Allah İçin..

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aşağıdaki iki hadise dikkat edelim. Çok mühim! (İyi işe vesile olan, hayatında ve öldükten sonra da o işi yapanlar kadar sevap kazanır. Kötü işe ön ayak olana da, bu iş terk edilinceye kadar, bunun günahı yazılır.) (Bütün ibadetlere verilen sevab, Allah yolunda gazaya verilen sevaba göre, deniz yanında bir damla su gibidir. Gazanın sevabı da, Emr-i maruf ve nehy-i anilmünker sevabı yanında, denize göre bir damla su gibidir.) Şu halde, günah olan işlere yardımcı olmak, o günaha ortak olmak demektir. İnsanlığın dünya ve ahiret saadeti ...
UA-36507442-2