logo

reklam

İŞTE CHP ZİHNİYETİ BU..


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

800 bin kilometrekarelik bir büyük ülkede 78 milyonluk nüfusu ile dev bir ülke konumunda olan Türkiye Cumhuriyeti, çağ dışı planlarla kurban edilmek istenirken devletin ve milletin huzuru, istikrarı ve kalkınmışlığına darbe vurmak isteyenlere çanak tutanların karanlık geçmişini halkımız tekrar tekrar sorgulayarak 2002,2007 ve 2011 genel seçimlerinde olduğu gibi 7 Haziran da da sandıkta hesap verme noktasına getirmiştir..

Demokrasi şehidi Başvekil Adnan Menderes Yassı ada’da yatarken en çok ülke insanını özlemişti. Onun bedenini yok ederken, ülkeden zihniyetini de silmek istediler ancak başaramadılar. Bunu yapmak isteyen CHP zihniyetiydi. 7 Haziran’da da da aynen bunu yapmak istiyorlar. Aynı oyunları tuzakları tıpa tıp bugün de yapmak istiyorlar. Milletin partisi AK Partiye bugün de aynı saldırıları yapıyorlar. Gazete manşetlerine bakın 27 Mayıs darbesi öncesi atılan manşetlerin aynısı atılıyor. O gün Menderes’e diktatör dediler, bugün aynını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söylüyorlar. O gün Menderes’e gençleri öldürdü, öldürüyorlar dediler. Bugün aynı oyunu oynuyorlar.. O gün de Menderes’e en alçak iftirayı yolsuzluk ile suçladılar. Bugün de aynısını Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a yapıyorlar.

Sizlere çok enteresan bir olayı hatırlatmak istiyorum. Darbenin ardından 5 kişiye bir cenaze töreni düzenledi.. O zaman o 5 kişiyi günlerce sokaklarda gezdirip Ankara’ya getirip Anıtkabir’de defnettiler. Bu 5 kişi nasıl öldü biliyor musunuz? Biri darbe esnasında kendi askerinin kurşunu ile. Biri CHP’li babanın yanında darbeyi kutlamak için sokağa çıktığında ölmüştür. Biri de darbeye hazırlık yaparken elinde silahın patlaması ile ölmüştür. Beşi de pisipisine ölmüştür. Bu 5 kişiyi kara propaganda için kullandılar. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Onların kemiklerini Anıtkabir’den çıkartarak ailelerine verdiler. Bunu kimse hatırlamıyor, İşte CHP zihniyeti bu.

AK parti büyükşehir yasasını çıkardığında CHP itiraz etti. Onlar belediyeciliği bilmez. Onlar yolsuzluğu iyi bilir. Dağları delerek İstanbul’a su getirildi. CHP İSKİ yolsuzluğu ile tarihe geçti. Bir 94 öncesi İSKİ var. Bir de 94 sonrası İSKİ var.
O zamanda paralel yapı vardı. O zaman markası farklıydı. Recep Erdoğan’ı mahkûm ettiler. Neydi suçu. Ziya Gökalp’in şiirini okudu diye mahkum ettiler. Bir yerleri yakmadı, yıkmadı Ama niye minarelere neden süngü dedin diye mahkûm ettiler. Camiler bizim kışlamız olmadı mı? Ama Kılıçdaroğlu zihniyeti bunu anlamaz.

Bu ülkede Said-i Nursi’yi yargıladılar. Ta sürdüler Sibirya’ya. Bir yolunu buldu geldi buraya ülkesine. Ben kendi vatanımda son nefesimi vereceğim dedi. Ona bile tahammül edemediler.
Said-i Nursi’nin izinden gittiğini söyleyen paralel yapının karanlık beyni Denizaşırı Pensilvanya kâinat imamı haşhaşi zat, hayatında bir kez olsun Bedüizaman dememiştir. 99’da kaçtı gitti ülkesinden. Ülkeye davet edildi. Dön gel ülkene denildi ama hala dönmedi. Hala onun söylemlerinde hikmet arayan saf kardeşlerimiz var. İnşallah 7 Haziranda bu tuzakları bozulacaktır..

Bunlar Gezi alaylarında dümen çevirdiler. Ağaç dediler, çevre dediler bunların arkasına sakladılar. Bu tabi Türkiye’ye yönelik bir saldırı idi. Aynı şekilde 17 Aralık, 25 Aralık operasyonları da Türkiye’ye yönelik bir saldırı idi. Yapılan saldırılar sadece Erdoğan’a karşı değil AK Parti’ye karşı değildi. Büyük Türkiye’ye karşı yapılmış bir saldırıdır. Ayak oyunları iktidarı yıkmak istediler ama İktidar dim dik durdu.

Tarih boyunca bu CHP hep darbelerin arkasında durdu. Sandıktan netice alamadı. . Ya kof laf, boş laf laf üretme iş üret iş üret. Sizin geçmişiniz kirli geçmişiniz, bunların hepsi belgeli. Ezanı aslından ayıran CHP değimli?. Adnan Menderes’i ezanı aslına çevirdiniz diye idama götürdüler.. Her zaman darbelere bel bağladılar..

Kendi aralarında bir taktik geliştirdiler. HDP’nin, barajı açması adına peşine takıldı gidiyor. İl il destekleyeceklermiş. Ama AK Parti yine bunların hepsini sandığa gömer. 7 Haziran’da sandık dışında başka oyunlara başvuranlara en güzel cevabı halk verecek. 2002, 2007 ve 2011 milletvekili seçimleri bu tabloyu ve sebeplerini kavrayan halkın kurtuluş yönünde kullanmasıyla oluşan dönüm noktası olmuş, halkımızın sevdalısı siyasi iktidara; sistemin içine yerleşmiş bölücülere, çetelere, mafyalara vesayetçilere, statükoculara, darbecilere ve millet düşmanlarına karşın mücadele yetkisi vermiştir.

Halkın başlıca beklentileri olmakla beraber 2002 yılından bu yana umulmadık bu büyümenin anlamı çok büyüktür. Bu büyümeyi sağlayan faktörü iyi değerlendiren halkımız idare edilenlerle idare edenler arasındaki gönül birliğine dayandırmıştır. Bu büyüme halk iradesinin gücünü göstermiştir. Bunun böyle olduğunu ve olacağını kavrayabildiğimiz sürece istikbale ve çocuklarımızın geleceğine umutla bakabiliriz. Saygılarımla 05 Mayıs 2015
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı Gazeteci-Yazar.

Share
1376 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
UA-36507442-2