logo

13 Ağustos 2016

İstanbul Sağlık Müdürlüğü basın açıklaması yaptı

3.08.2016 tarihli bir gazetede yer alan “Ambulansları Engellediler” başlıklı haberle ilgili olarak; haberde yer alan iddialar yanlış anlaşılmalara neden olacağından, kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına olayla ilgili açıklama aşağıda belirtilmektedir.saglog

15 Temmuz gecesi tüm ülkemize ve demokrasiye yapılan hain darbe girişimi tüm vatandaşımızı olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür. Ancak her zor koşulda olduğu gibi, o gece de 112 Acil personelimiz kendi canını  hiçe sayarak fedakarca görev yapmıştır.

15 Temmuz gecesi İstanbul’da; toplam 220 acil istasyonumuz aktif olup, tam 262 sefer yapılarak 350’nin üzerinde hasta taşınmıştır. Tüm bu taşınan hastaların kayıtları sistemimizde mevcuttur. Haberde adı geçen şoförler kurumumuz çalışanı olmayıp, Belediye personelidir. Buna rağmen haberin görselinde 112 ambulansımızın fotoğrafı kullanılmıştır.

112 Acil Servis personeli ekip olarak hiçbir şekilde –görevin zorluğuna rağmen- görevinden imtina etmemiş, o gece de canla başla hayat kurtarmaya devam etmiştir. Yetkililer tarafından aksi bir talimat verilmesi ise mümkün değildir ve verilmemiştir. O gece 112 ile birlikte tüm kurumlarımız, tüm vatandaşlarımız birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir dayanışma örneği göstererek demokrasiye sahip çıkmışlar ve görevlerini eksiksiz yerine getirmişlerdir. Bu nedenle başta 112 personelimiz olmak üzere destek veren tüm vatandaşlarımıza, yüce milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.

15 Temmuz gibi Türk demokrasisi açısından hayati önem taşıyan ve birlik beraberlik içinde ülke olarak tek vücut olduğumuz böyle önemli bir günde kamu çalışanlarının verdiği hizmetlerin haberleştirilirken daha hassas davranılması noktasında özen gösterilmelidir. Zira bu tür haberler; zor şartlar altında görevini ifa etmeye çalışan 112 sağlık çalışanlarımızın iş motivasyonunu ve moralini olumsuz yönde etkilemektedir. Her zaman paydaş olarak gördüğümüz medyamızın gerekli hassasiyeti göstermesini bekler, ilişkilerimizin bu çerçevede artarak devam edeceğini belirtmek isteriz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Share
1366 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2