logo

02 Aralık 2015

İSTANBUL PARK’TA HAYATA BAĞIŞ DERNEĞİ OFF ROAD YARIŞI BAŞLADI

YEŞİLDAĞHayata Bağış Derneği Toplumumuza Organ bağışı bilincinin gelişmesi amacıyla her alanda yapılan etkinliklerle Organ Bağışına destek veriyor.IMG_8469

4. Yılına Giren Dernek 70’in Üzerinde Projeyle İnsanımıza Organ Bağışının önemini ve Sağlık Personellerine çeşitli eğitimler organize ediyor.

IMG_20151202_183347Bu etkinliklerin içersinde en fazla ses getiren Off Road Yarışları olarak hafızalarda yer yaptı.
2013’de İstanbul Off -Road Kulübü (İSOFF) ile birlikte ,ülkemizde ,belkide dünyada hiç yapılmamış bir etkinlikte el ele veren dernek İstanbul’dan Edirne’ye Organ Bağış kurma hedefini gerçekleştirmiş ,bu köprünün bir başlangıç olduğunu ve bu etkinlikler sayesinde bir çok insanımızın yeni bir hayata başlamasına zemin hazırlamışlardır .Bu yıl Hayata Bağış Derneği ,Off-Road Yarışının üçüncüsünü düzenlemek için rotayı İstanbul’a çevirdiklerini, Tosfed Ve Trakof’un Hayata Bağış Derneğine organizasyonlarında her türlü desteği vereceği belirtildi .Yarışmaya İstanbul Valiliği ,İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ,Kamu Hastaneleri Birliği ,İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ,İstanbul Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğünün destekleriyle gerçekleşecektir .Yarış günü Karaciğer ,Akciğer Ve Böbrek Nakli olmuş hastalarla birlikte gerekli güvenlik önlemleri alınarak ve özel donanımlarını giyerek CO-Pilot koltuğuna oturarak gösteri yarışı yaptılar .İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve bağlı hastanelerin organ nakli kordinatörlerininde bulunduğu etkinlik heycan yarattı.

Yaklaşık 40 Off-Road Aracının İntercity İstanbul Park Off-Road Parkurun’da ,Hayata Bağış Derneğinin ”Toplumumuzda Organ bağışı kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak” olduğu belirtildi.

Ayrıyetten yarış alanına UMKE araç ve ekipleri ,112 Acil Servis Ambulansları, İtfaye ekipleri düzenlenen alanlarda yerlerini aldılar.

Ulusal ve genel basının yoğun ilgi gösterdiği yarışta ,Organ Bağışının bir insanlık görevi olduğunu ,hiç tanımadığımız insanlara yardım edebilmenin huzurunu yaşayalım .bağışlanan bir organ, yaşatilan yeni bir can demek sloğanıyla hayat bulacak

Share
734 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2