logo

reklam

İSRAİL SİYONİZM’İN ŞEYTANİ İNANIŞI TALMUD’A GÖRE;


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

TÜRKLER MAYMUNU ANDIRIYORMUŞ VE PUTPERESTMİŞ.
*Talmud’un en büyük yazarlarından biri olan Maimonides’in ırkçı fikirleri de oldukça ilginçtir. Türkler, kuzeydeki göçebeler ve zenciler ve güneydeki göçebeler ve bizim coğrafyamızda yaşayıp da onlara benzeyenler; bunların tabiatı daha çok düşük sesli bazı hayvanların tabiatına benzer. Bunlar insan seviyesinde değildirler. Seviyeleri bir insan ile bir maymunun seviyeleri arasında bir yerdedir. Çünkü görünüşleri maymununu andırıyor.

 

*Haham Sofer, Responsum adlı Talmudik çalışmasında, Osmanlı İmparatorluğu içindeki Müslümanlar v Hıristiyanlar hakkında ilginç bir yorum yapar. Bu sapkın yorumlara gör, bu insanlar ‘’başka ilahlara tapan putperestlerdir ve dolayısıyla dolaylı yoldan öldürülmeleri doğrudur’’. Dahası, Soför bu iki grubu, eski Ahit’te geçen Amalek kabilesine benzetir. Eski Ahit’te Amalekler hakkında verilen hüküm ise şöyledir.

 

Orduların Rabbi şöyle diyor: Amalek’in İsrail’e yaptığını, Mısırdan çıktığı zaman yolda ona karşı nasıl durduğunu arayacağım. Şimdi git, Ameleki vur ve onların her şeylerini tamamen yok et ve onları esirgeme ve erkekten kadına, çocuktan emzikte olana, öküzden koyuna, deveden eşeğe kadar hepsini öldür. Günümüzde de pek çok radikal İsrail’in Filistin halkını Amalek kabilesi olarak değerlendiriyor olmaları kuşkusuz dikkat çekici bir durumdur.

 

*Talmud’un cinsel (zina) hakkında verdiği hükümlerde ilginçtir. Eğer bir Yahudi erkek bir Yahudi kadınla evlilik dışı bir ilişkiye girerse, her ikisinin de öldürülmesi gerekir. Oysa eğer kadın bir Yahudi olmayan biri ise, bu kez erkek sadece dayak yer ve kadın öldürülür. Ayni hüküm, Yahudi bir erkeğin Yahudi olmayan bir kadına tecavüz etmesi durumunda da geçerlidir.
Bunun arkasında yatan mantık ise, Yahudi olmayan kadının her durumda her durumda ‘’baştan çıkarıcı’’ sayılmasıdır. Kadın, ‘’bir Yahudi’yi günaha sokmuş’’ olduğu için ne olursa olsun birinci dereceden suçlu sayılmaktadır. Nitekim Maimonides, Yahudi olmayan tüm kadınlar için ‘’N. Sh. G. Z.’’ kısaltmasını kullanır. Kelimenin anlamı ise şudur.’’ Kirli, köle, Yahudi olmayan, fahişe’’.

 

*Yahudiler ile Yahudi olmayanlar arasında mal- mülk ilişkisi hakkında Talmud’un ilginç hükümleri vardır. Eğer bir Yahudi kayıp bir eşya bulur da onun sahibinin bir Yahudi olduğunu fark ederse bunu sahibine geri vermekle yükümlüdür. Eğer malı yitiren kişi Yahudi değil ise, malın verilmemesi emredilir. Bir Yahudi olmayana hediye vermek ise kesin olarak yasaklanmıştır.(Ancak hahamlar Yahudilere maddi kar getirecek hediyelere, başka bir deyişle rüşvete izin verirler.) Alış- veriş sırasında Yahudi olmayanlara dolaylı yoldan hile yapmak meşru sayılır.

 

Bu saydıklarımız, yalnızca birkaç örnektir. Yahudi geleneklerinin bu geleneksel ‘’ şeriat kitabı’’ araştırıldığında, buna benzer daha çok safsata hükme rastlamak mümkündür. Ancak birkaç örnek bile, Yahudi ideolojisinin içeriğ hakkında fikir sahibi olmak için yeterlidir.

 

Dikkat edilirse, bu hükümlerin bir kısmı Muharref Tevrat ve Eski Ahit’in belli bölümleriyle dahi çelişkilidir. Bunun nedeni, Yahudi ideolojisinin, Muharref Tevrat’ın ve Eski Ahit’in diğer kitaplarının hükümlerini de kendi düşüncesine göre yorumlayıp, çarpıtmakta bir sakınca görmemesidir.

 

Örneğin, Hz. Musa’ya verilen ‘’ON EMR’’ den sekizincisi olan ‘’Çalmayacaksın’’ hükmü,’’bir Yahudi’yi çalmamak’’ (yani kaçırmamak ya da rehin almamak) konusunda konulmuş bir yasak olarak açıklanır. Hükmün mal değil de insan ‘’çalmak’’ şeklinde yorumlanmasının nedeni, ‘’ON EMİR’’in yalnızca ölümcül suçları içerdiğine dair Talmut yazarlarınca yapılmış bir kabuldür. Öte yandan, Yahudi olmayanların rehin alınması zaten Talmut tarafından izin verilen bir eylemdir.

 

‘’Kardeşini kendin gibi seveceksin’’ hükmünün yorumlanması da ayni şekildedir. ‘’Kardeşler’’ yalnızca Yahudilerdir. Nitekim bir Yahudi genel olarak Talmut tarafından bir Yahudi olmayanın hayatını kurtarmaktan alıkonulur. Açıklaması da şöyle yapılır; ‘’çünkü o senin kardeşin değildir’’.
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı, gazeteci-Yazar.

Share
944 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Seyyid Burhâneddîn

  15 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

    Seyyid Burhâneddîn’in kalblere huzur veren vâzları vardı. Bu vâzlarından biri şöyledir: “Allahü teâlâ; “Dünyâ hayâtı ancak metâ-ı gurûr’dur” buyurmaktadır. Bâzı ârifler de: “Dünyâyı üç talakla boşa! Kendine ondan başka birini ara! Çünkü dünyâ kötü bir zevcedir. O kendine gelene kıymet vermez. Ondan Rabbine dön! O sana ezâ etmeden önce ondan korun ve onun hevâsından uzaklaş. İşte bu sûrette Cennet’e girersin.” buyurmaktadır. Hepimiz dünyânın birgün yok olacağını, kendine sarılanları yalnız bırakacağını biliyoruz. Böyle olduğu o kadar ...
 • SİZ ÖYLE OLUN YETER

  14 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Her şeyin kuralı olduğu gibi, birlikte yaşamanın da vardır. Bunlardan en önemlisi karşılıklı saygıdır. Toplum dün bu saygının yaşaması için yasalarda suç sayılmayan ayıplar belirlemişti. Bunlardan bazıları: “ Büyüklerin karşısında derli toplu otur, ayıp! “ “ Yerli yersiz her şeye gülme, ayıp! ” “ Erkekler sakız çiğnemez, ayıp! ” “ Öksürürken elini ağzına kapa, ayıp! ” “ Büyükler, ayakta dururken oturulmaz, ayıp! “ “ Büyükler konuşurken lafa karışılmaz, ayıp! “ “ Çayı, kahveyi höpürdeterek içilme, ayıp! “ “ Yemek yerken a...
 • ABD’NİN BÜYÜSÜNÜ İSLAM’LA SAVAŞ BOZDU

  14 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  DÜNYAYI YÖNETEMEDİ ŞİMDİ DÜNYADAN İNTİKAM ALIYOR. ABD'NİN BÜYÜSÜNÜ İSLAM’LA SAVAŞ BOZDU.. ABD’nin, uzun yıllar süren, kan ve gözyaşı üzerine devam eden sömürü düzeninin saldırgan hareketleri, ölüm öncesi son çırpınışlara benzemektedir. Çünkü tarihte bir vakadır ki; yıkılmaya yüz tutmuş devletler ve uygulaya geldikleri şiddet ve baskıyı son zamanlarda daha da artırmışlardır. ABD yönetiminin terör örgütlerine destek vermesi hatta onları yönetmesi artık tartışma olmaktan bile çıkmış bir gerçektir. Sovyetler'in çöküşünden hemen sonra küresel...
 • Utbe bin Rebîa

  14 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Utbe bin Rebîa (Arapça: عتبة بن ربيعة) (ö. 624, Bedir), Kureyş'in ileri gelenlerinden bir pagan. Küçük yaşta babasını kaybetti ve Harb bin Ümeyye tarafından büyütüldü. Mekke'de sözü dinlenen, cömert ve şiire ilgi duyan bir kişilikti. Muhammed, Kur'an'ı tebliğ etmeye başlayınca açıktan karşı çıkanlardan birisiydi. Muhammed'in, atalarını ve putlarını kötülemekten vazgeçmesi için amcası Ebu Talip'le görüşen heyetin içindeydi. Utbe, peygambere karşı çıksa da davasından vazgeçirmek için yumuşak bir şekilde davrandı ve asla ona eziyet etmedi. K...
UA-36507442-2