logo

reklam

İSRAİL SİYONİZM’İN ŞEYTANİ İNANIŞI TALMUD’A GÖRE;


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

TÜRKLER MAYMUNU ANDIRIYORMUŞ VE PUTPERESTMİŞ.
*Talmud’un en büyük yazarlarından biri olan Maimonides’in ırkçı fikirleri de oldukça ilginçtir. Türkler, kuzeydeki göçebeler ve zenciler ve güneydeki göçebeler ve bizim coğrafyamızda yaşayıp da onlara benzeyenler; bunların tabiatı daha çok düşük sesli bazı hayvanların tabiatına benzer. Bunlar insan seviyesinde değildirler. Seviyeleri bir insan ile bir maymunun seviyeleri arasında bir yerdedir. Çünkü görünüşleri maymununu andırıyor.

 

*Haham Sofer, Responsum adlı Talmudik çalışmasında, Osmanlı İmparatorluğu içindeki Müslümanlar v Hıristiyanlar hakkında ilginç bir yorum yapar. Bu sapkın yorumlara gör, bu insanlar ‘’başka ilahlara tapan putperestlerdir ve dolayısıyla dolaylı yoldan öldürülmeleri doğrudur’’. Dahası, Soför bu iki grubu, eski Ahit’te geçen Amalek kabilesine benzetir. Eski Ahit’te Amalekler hakkında verilen hüküm ise şöyledir.

 

Orduların Rabbi şöyle diyor: Amalek’in İsrail’e yaptığını, Mısırdan çıktığı zaman yolda ona karşı nasıl durduğunu arayacağım. Şimdi git, Ameleki vur ve onların her şeylerini tamamen yok et ve onları esirgeme ve erkekten kadına, çocuktan emzikte olana, öküzden koyuna, deveden eşeğe kadar hepsini öldür. Günümüzde de pek çok radikal İsrail’in Filistin halkını Amalek kabilesi olarak değerlendiriyor olmaları kuşkusuz dikkat çekici bir durumdur.

 

*Talmud’un cinsel (zina) hakkında verdiği hükümlerde ilginçtir. Eğer bir Yahudi erkek bir Yahudi kadınla evlilik dışı bir ilişkiye girerse, her ikisinin de öldürülmesi gerekir. Oysa eğer kadın bir Yahudi olmayan biri ise, bu kez erkek sadece dayak yer ve kadın öldürülür. Ayni hüküm, Yahudi bir erkeğin Yahudi olmayan bir kadına tecavüz etmesi durumunda da geçerlidir.
Bunun arkasında yatan mantık ise, Yahudi olmayan kadının her durumda her durumda ‘’baştan çıkarıcı’’ sayılmasıdır. Kadın, ‘’bir Yahudi’yi günaha sokmuş’’ olduğu için ne olursa olsun birinci dereceden suçlu sayılmaktadır. Nitekim Maimonides, Yahudi olmayan tüm kadınlar için ‘’N. Sh. G. Z.’’ kısaltmasını kullanır. Kelimenin anlamı ise şudur.’’ Kirli, köle, Yahudi olmayan, fahişe’’.

 

*Yahudiler ile Yahudi olmayanlar arasında mal- mülk ilişkisi hakkında Talmud’un ilginç hükümleri vardır. Eğer bir Yahudi kayıp bir eşya bulur da onun sahibinin bir Yahudi olduğunu fark ederse bunu sahibine geri vermekle yükümlüdür. Eğer malı yitiren kişi Yahudi değil ise, malın verilmemesi emredilir. Bir Yahudi olmayana hediye vermek ise kesin olarak yasaklanmıştır.(Ancak hahamlar Yahudilere maddi kar getirecek hediyelere, başka bir deyişle rüşvete izin verirler.) Alış- veriş sırasında Yahudi olmayanlara dolaylı yoldan hile yapmak meşru sayılır.

 

Bu saydıklarımız, yalnızca birkaç örnektir. Yahudi geleneklerinin bu geleneksel ‘’ şeriat kitabı’’ araştırıldığında, buna benzer daha çok safsata hükme rastlamak mümkündür. Ancak birkaç örnek bile, Yahudi ideolojisinin içeriğ hakkında fikir sahibi olmak için yeterlidir.

 

Dikkat edilirse, bu hükümlerin bir kısmı Muharref Tevrat ve Eski Ahit’in belli bölümleriyle dahi çelişkilidir. Bunun nedeni, Yahudi ideolojisinin, Muharref Tevrat’ın ve Eski Ahit’in diğer kitaplarının hükümlerini de kendi düşüncesine göre yorumlayıp, çarpıtmakta bir sakınca görmemesidir.

 

Örneğin, Hz. Musa’ya verilen ‘’ON EMR’’ den sekizincisi olan ‘’Çalmayacaksın’’ hükmü,’’bir Yahudi’yi çalmamak’’ (yani kaçırmamak ya da rehin almamak) konusunda konulmuş bir yasak olarak açıklanır. Hükmün mal değil de insan ‘’çalmak’’ şeklinde yorumlanmasının nedeni, ‘’ON EMİR’’in yalnızca ölümcül suçları içerdiğine dair Talmut yazarlarınca yapılmış bir kabuldür. Öte yandan, Yahudi olmayanların rehin alınması zaten Talmut tarafından izin verilen bir eylemdir.

 

‘’Kardeşini kendin gibi seveceksin’’ hükmünün yorumlanması da ayni şekildedir. ‘’Kardeşler’’ yalnızca Yahudilerdir. Nitekim bir Yahudi genel olarak Talmut tarafından bir Yahudi olmayanın hayatını kurtarmaktan alıkonulur. Açıklaması da şöyle yapılır; ‘’çünkü o senin kardeşin değildir’’.
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı, gazeteci-Yazar.

Share
839 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BAŞKANLIK SİSTEMİ HAYIRLI OLSUN

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Türkiye’de uzun süreden beri devam eden “Başkanlık” sistemi gelsin mi, gelmesin mi? tartışmalarında artık sona doğru yaklaşıyoruz. Süreç bu tonda devam ederse, inşallah 2017’nin Nisan ayında Başkanlık sistemine geçilip geçilmemesi için sandık başına gideceğiz. Referandumdan çıkacak sonuç ise aşağı yukarı belli. Yani; Başkanlık sistemi için “hayırlı olsun” diyebiliriz… Şimdi bazıları, “Türkiye’nin bir sürü sorunu varken; Suriye’de, Irak’ta savaş halindeyken Başkanlık sistemini gündeme getirmenin sırası mı?” diyebilir, hatta diyenler çıkıyor. ...
 • Anne Cennet Kapısıdır

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  ANNE . .. Henüz çok gençken kocasını kaybetmiş, ondan kalan tek oğlunu yetiştirmek için dişini tırnağına takarak çalışmıştı Onu kimseye muhtaç etmeden oku...tabilmekti arzusu Bu hayallerle geçirdi günlerini Gençti, güzeldi ama geri çevirmişti evlenme tekliflerini; oğlunu yaban ellere vermemek istiyordu Başkalarına çamaşır yıkadı, temizlik yaptı, oğlunu hiçbirşeye muhtaç etmedi Oğlu okuyacaktı, mesleğini eline alınca artık kalan ömrünü yavrusunun yanında geçirecekti Bu hayallerle geçti yıllar, bu hayalle bitti yıllar Nihayet oğlu hu...
 • Uyan Ey İnsan

  24 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ömür Bir Nefes Neden beni getirip, teneşirde soydunuz ? Arkasından yıkayıp, bir tabuta koydunuz ? Neden toplandı bugün, burada bunca kişi ? Bir yanlışlık olmalı, anlamadım bu işi !.. Niçin bağlandı çenem?.. Bu kefen neyin nesi ? Söyleyin!. Gerçek midir, duyduğum salâ sesi ? Ne işim var ki benim, bu musalla taşında ? Oysa olmam gerekir, işlerimin başında... Yoksa bu yaptığınız; bir oyun , bir şaka mı ? Tadında kalsın artık, bırakın şu yakamı. Ya sen, hoca efendi!. Oyuna dahil misin ? Ben nasıl ölürüm ki; bu kadar cahil misin ? Yoksa ...
 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
UA-36507442-2