logo

04 Nisan 2016

İSMAİL KARASU’DAN POZİTİF YAŞAM BECERİLERİ

3Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “ Pozitif Yaşam Becerileri” konulu söyleşide, Sosyolog İsmail Karasu, lise öğrencileriyle bir araya geldi.
Programa, Küçükçekmece Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü Salih Çevik de katıldı. Çevik lise öğrencilerine belediye bünyesinde gençlik masası kurulacağının müjdesini verdi.

 

“SİZLERİ ÇALIŞMAK KURTARACAK”

 

Eğlenceli ve keyifli sohbetiyle pozitif yaşam adına önemli bilgiler veren İsmail Karasu, öğrencilere hedefledikleri meslek için ödeyecekleri bedele hazır olmalarını tavsiye ederek, “Sizi çalışmak kurtaracak. Kazanan ve kaybeden olmak elinizde. Kazanan insan; çözüm üretir, yardım eder, her şeyin zor olsa da mümkün olabileceğini düşünür, ümitlenir. Kaybeden insan ise sorun üretir, mazereti vardır. Zor diyerek burun kıvırır ve endişelerle yaşar” diye konuştu.

 

“SAHİP OLDUKLARINIZIN FARKINA VARIN”

 

Karasu, kendini yenileyen insanların hayatta kalabileceklerine dikkat çekerek, “Kendinizi sevin ve kendinizle barışın. Çalışmak sizin zihninizde, acı ve sıkıntı çekmekle eşdeğer olmasın. Aksine çalışmak, büyük bir ayrıcalık olsun. Kendileri hakkında iyi düşünenler, iyi sonuçlar alırlar. Sahip olduklarınızın farkında olun. Bir böbreğinizin günde 170 litre kan temizlediğini biliyor musunuz? Bunu hiç bir makine böbrek gibi yapamıyor. Sürekli mazeret üreteceğinize, hayatınıza anlam katın” tavsiyesinde bulundu.

 

Share
243 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2