logo

reklam

IŞIK DERSANESİNE GİDENLERİN HEPSİ Mİ VATAN HAİNİ ???


facebook
Hatice ERTÜRK
eflatunyagmur@hotmail.com

Dün haberlerde devlet kurumlarında çalışan bir çok personelin açığa alındığı, dekanların istifalarının istendiği, binlerce öğretmenin lisansının yırtıldığı ve daha bir çok çalışanın da görevden uzaklaştırılacağı bilgisi ile sarsıldım.

 

Tahminimce bunların hemen hemen hepsi ışık dersanelerinin eğitim verdiği kişiler. Kafamda şöyle bir soru beliriyor: “Ya hu iyi de bu ışık dersanelerine gidenlerin hepsi mi vatan haini, hepsi mi terörist?” Ki bu çok kritik bir sorudur verilen cevaplarla tatmin edilmesi gereken bir sorudur.

 

Dersaneler kapanmazdan evvel bir ışık dersanesi furyası, modası vardı bunu çok iyi biliyoruz. Genellikle muhafazakar kesim çocukları orada dini bilgi de alsın, namaz da kılsın, topluluk ve cemaat bilinci içerisinde inançları kökleşsin maksatlı çocuklarını malum dersanelere yazdırıyordu. Bunların büyük kısmı da okuyup devlet kurumlarında bir yerlere geldiler.

 

Bir kısmının vatan haini çıktığı, milli iradeye, demokrasiye, halka, cumhurbaşkanına, devlet kurumlarına kast ettiği zahiri bir gerçek ama eminim ki bu terör olaylarından ve örgütlenme olaylarından bi haber olan bunlarla bir ilişkisi ve ilişiği bulunmayan bir sürü insan var. Hükümetten ve yetkililerden bu konu üzerinde iyice araştırma yapılsın, kurunun yanında aman diyeyim yaş da yanmasın, sap ve saman çok iyi ayırılsın.
Yanlış hatırlamıyorsam Fetullah Gülen’i deşifre eden ve onun planlarından hükümeti haberdar eden. Yaptıkları her şeyi ayrıntılarıyla anlatan da bu cemaatten biriydi. Demek ki onların içinde de vatan millet sevgisi taşıyan, vatanına sadakatli olan şahıslar var.

 

Bizim artık güzel insanları kaybetmeye tahammülümüz yok. Aralarındaki güzel ve vatanperver insanlara ne olur kıyılmasın. Dikenler iyi kesilsin budansın fakat güllerin boynu bükük kalmasın. Doğru ve iyi şeyler yapmak isterken yanlışa ve haksızlığa sapılmasın.

 

Benim ışık dersanesi ile hiçbir ilişkim yoktur ve olmamıştır. Kapısından adım atmışlığım havasını solumuşluğum hakeza. Bu yazıyı yazma sebebim sadece ve sadece “Kurunun yanında yaşın yanmasına” ne aklımın ne de kalbimin razı olmamasındandır.

Hatice ERTÜRK

Share
2178 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kul Aşk’ı mı Allah Aşk’ı mı?

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    İnsanlık kendisini kul Aşk’ıyla mı avutup durur yoksa Cenabı Allah’ın o eşsiz güzelliklerle dolu olan Aşk’ıyla mı mutlu etmek ister?   Aşk denilen duygu, insanoğlunun ayaklarını yerden kesermiş, yüreğinde ve de bütün yaşamında şiddetli heyecanların yaşanmasına vesile olan duyguları yaşatıyormuş. Böyle bir durumda insanoğlunun sabahın ilk ışıklarıyla kendi yatağından kalktığı anda aklına ilk gelen, aşık olduğu kişinin gelmesi oluyormuş. Gece yatağına girerken yatmadan önce sürekli olarak onu hayal eder, onu düşünür, girdiği her ortam...
 • Rufeyde radıyallahu anhâ.

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kırık gönüllerimize şifa olsun Rufeyde---------Otobüse biniyorum, iş çıkışı herkes yorgun. Kulaklıklar takılıyor, birbirine dolanmış olanlar aceleyle çözülüyor. Bekleriz... Gazeteler ezberlenmiş bir hareketle açılıp, gözlükler el yordamıyla düzeltiliyor. Tesbih tanelerinin akıp gittiği parmaklar ile akıllı telefonlarda kayıp giden parmakların yarıştığı sıralarda, bir amca spor sayfasına geçiyor bile. Yoğun trafik ve kalabalık... İster istemez o havasızlıktan kendinizi soyutlayıp bir yerlere nefes almaya çıkıyorsunuz. Tam o sırada bir şey çalını...
 • Rumların bitmeyen Bizans oyunları

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin hayal gücü gerçekten çok iyi çalışıyor. Belli ki Rumların gazına gelmiş gene.  Eide, müzakerelerin yeniden başlaması, Temmuz ayında bir anlaşma sağlanması ve Eylül ayında da referanduma gidilmesi için yol haritası hazırlıyormuş.  Ben bu müzakereler nasıl başlayacak çok merak ediyorum.  10 Şubat günü Kıbrıs Rum Temsilciler Meclisinde “Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanması amacıyla 1950 yılında gerçekleştirilen ve sadece Kıbrıslı Rumların katıldıkları referandumun (plebisit) yıldönü...
 • Şükretmek

  23 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aleyhissalatü vesselam Efendimiz buyurdular: “Gökyüzüne baktım ve dua ettim. Gök kapıları açıldı. Cebrail (as) nurlara bürünmüş olduğu halde nazil oldu. Dedi: “Sana Cenab-ı Hak’tan selam ve tahiyye ve ikram hediye getirdim.” Ben ta’zimen selamlarını aldım. Cebrail (as) buyurdular: “Üzerinden şu zırhı çıkar, bu duayı oku. Bu duayı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük te’siri vardır.” Peygamber (asm), Cibril-i Emin’e sordu: “Bu duanın te’siri ve hassası yalnız bana mıdır? Yoksa ümmetime de şamil midir? ...
UA-36507442-2