logo

IŞIK DERSANESİNE GİDENLERİN HEPSİ Mİ VATAN HAİNİ ???


facebook
Hatice ERTÜRK
eflatunyagmur@hotmail.com

Dün haberlerde devlet kurumlarında çalışan bir çok personelin açığa alındığı, dekanların istifalarının istendiği, binlerce öğretmenin lisansının yırtıldığı ve daha bir çok çalışanın da görevden uzaklaştırılacağı bilgisi ile sarsıldım.

 

Tahminimce bunların hemen hemen hepsi ışık dersanelerinin eğitim verdiği kişiler. Kafamda şöyle bir soru beliriyor: “Ya hu iyi de bu ışık dersanelerine gidenlerin hepsi mi vatan haini, hepsi mi terörist?” Ki bu çok kritik bir sorudur verilen cevaplarla tatmin edilmesi gereken bir sorudur.

 

Dersaneler kapanmazdan evvel bir ışık dersanesi furyası, modası vardı bunu çok iyi biliyoruz. Genellikle muhafazakar kesim çocukları orada dini bilgi de alsın, namaz da kılsın, topluluk ve cemaat bilinci içerisinde inançları kökleşsin maksatlı çocuklarını malum dersanelere yazdırıyordu. Bunların büyük kısmı da okuyup devlet kurumlarında bir yerlere geldiler.

 

Bir kısmının vatan haini çıktığı, milli iradeye, demokrasiye, halka, cumhurbaşkanına, devlet kurumlarına kast ettiği zahiri bir gerçek ama eminim ki bu terör olaylarından ve örgütlenme olaylarından bi haber olan bunlarla bir ilişkisi ve ilişiği bulunmayan bir sürü insan var. Hükümetten ve yetkililerden bu konu üzerinde iyice araştırma yapılsın, kurunun yanında aman diyeyim yaş da yanmasın, sap ve saman çok iyi ayırılsın.
Yanlış hatırlamıyorsam Fetullah Gülen’i deşifre eden ve onun planlarından hükümeti haberdar eden. Yaptıkları her şeyi ayrıntılarıyla anlatan da bu cemaatten biriydi. Demek ki onların içinde de vatan millet sevgisi taşıyan, vatanına sadakatli olan şahıslar var.

 

Bizim artık güzel insanları kaybetmeye tahammülümüz yok. Aralarındaki güzel ve vatanperver insanlara ne olur kıyılmasın. Dikenler iyi kesilsin budansın fakat güllerin boynu bükük kalmasın. Doğru ve iyi şeyler yapmak isterken yanlışa ve haksızlığa sapılmasın.

 

Benim ışık dersanesi ile hiçbir ilişkim yoktur ve olmamıştır. Kapısından adım atmışlığım havasını solumuşluğum hakeza. Bu yazıyı yazma sebebim sadece ve sadece “Kurunun yanında yaşın yanmasına” ne aklımın ne de kalbimin razı olmamasındandır.

Hatice ERTÜRK

Share
2256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İNSANLIK ÖLMÜŞMÜ?

  21 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  İnsan, İslâm için kâinatta en değerli varlıktır. Düşünen her insanı hayrete bırakmaya yeterli, kudret kalemiyle yazılmış bir varlıktır insan. Kâinata sığmayan ilahi terennümü, iman ve aşkında yaşatabilecek bir gönle sahip varlıktır insan. Bir taraftan ruhunda kaynayan aşkla Yüce Yaratıcının emirlerine karşı sorumlu, diğer taraftan akıl ve irade gücünü kullanmada hürdür insan. İnsan, akıl ve irade sahibi bir varlık olmasından dolayı, potansiyel değerleri itibariyle meleklerden üstündür. İnsanın bilme yeteneğidir, eşyayı isimlendirme gücüdür, me...
 • Kötü Yöneticiler ve Zalimlikleri

  20 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Japon atasözünde şöyle güzel bir söz vardır; “Bin asker toplamak kolay olsa da onlara bir general bulmak çok zordur” der. Bir şirketin binlerce çalışanları olsa dahi iyi bir müdürün, iyi bir liderin, iyi bir üstün yoksa hem artan rekabet ortamlarında, hem çalışma durumlarında her daim başarısızlıklara ve adaletsizliklere imza atar dururlar.  Öyle ki her daim çalışan insanların hakları üstleri tarafından yenilmiş olup, üstleri tarafından her daim tehditler görecek ve çeşitli tehditlere maruz kalacaklardır. Her daim köleleştirme sistem...
 • Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür, Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.

  19 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ´Dürüst olmak´´ doğruluğu benimsemek ve doğru olmak demektir.Dürüstlük, özde, sözde, yaşayışta doğru ve tutarlı olmayı gerektirir.Özde, sözde ve yaşamda dürüstlük insanın içinin ve dışının bir olmasıdır. Kişi, düşündüğü ve inandığı neyse, onu söylemeli, onu yapmalıdır.Bazı idealler o kadar değerlidir ki! o yolda mağlup olmak ta yenilmek te inanın bir zafer sayılır. Bana göre dürüst olmak bence insanın özünün, sözünün bir olma durumu, olduğu gibi görünmek farklı görünme ve farklı göstermeye çalışmamak yani sadece karşınızdakiler için değil kendi...
 • SÖZ NAMUSTUR!..

  19 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Yerine getirmek niyetiyle söz vermek sevaptır. Verilen sözde durmak müstehaptır. Sözünde durmamak tenzihen mekruh olur. Kendisine söz verilen kimse, (Sen bana söz verdiğin için bu benim hakkımdır) demeye hakkı yoktur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Bir kimse, yapmak niyeti ile verdiği sözü tutamazsa günah olmaz.) Yapmayacağı halde, yalan olarak söz vermek haramdır. Bu şekilde sözünde durmamak da günah olur. Yapmamak niyetiyle söz verdiği halde, sonradan, verdiği sözde durursa, yalancılık günahı affolmuş olur. Hadis-i şerifte, (Sözünde durm...
UA-36507442-2