logo

reklam

IŞIK DERSANESİNE GİDENLERİN HEPSİ Mİ VATAN HAİNİ ???


facebook
Hatice ERTÜRK
eflatunyagmur@hotmail.com

Dün haberlerde devlet kurumlarında çalışan bir çok personelin açığa alındığı, dekanların istifalarının istendiği, binlerce öğretmenin lisansının yırtıldığı ve daha bir çok çalışanın da görevden uzaklaştırılacağı bilgisi ile sarsıldım.

 

Tahminimce bunların hemen hemen hepsi ışık dersanelerinin eğitim verdiği kişiler. Kafamda şöyle bir soru beliriyor: “Ya hu iyi de bu ışık dersanelerine gidenlerin hepsi mi vatan haini, hepsi mi terörist?” Ki bu çok kritik bir sorudur verilen cevaplarla tatmin edilmesi gereken bir sorudur.

 

Dersaneler kapanmazdan evvel bir ışık dersanesi furyası, modası vardı bunu çok iyi biliyoruz. Genellikle muhafazakar kesim çocukları orada dini bilgi de alsın, namaz da kılsın, topluluk ve cemaat bilinci içerisinde inançları kökleşsin maksatlı çocuklarını malum dersanelere yazdırıyordu. Bunların büyük kısmı da okuyup devlet kurumlarında bir yerlere geldiler.

 

Bir kısmının vatan haini çıktığı, milli iradeye, demokrasiye, halka, cumhurbaşkanına, devlet kurumlarına kast ettiği zahiri bir gerçek ama eminim ki bu terör olaylarından ve örgütlenme olaylarından bi haber olan bunlarla bir ilişkisi ve ilişiği bulunmayan bir sürü insan var. Hükümetten ve yetkililerden bu konu üzerinde iyice araştırma yapılsın, kurunun yanında aman diyeyim yaş da yanmasın, sap ve saman çok iyi ayırılsın.
Yanlış hatırlamıyorsam Fetullah Gülen’i deşifre eden ve onun planlarından hükümeti haberdar eden. Yaptıkları her şeyi ayrıntılarıyla anlatan da bu cemaatten biriydi. Demek ki onların içinde de vatan millet sevgisi taşıyan, vatanına sadakatli olan şahıslar var.

 

Bizim artık güzel insanları kaybetmeye tahammülümüz yok. Aralarındaki güzel ve vatanperver insanlara ne olur kıyılmasın. Dikenler iyi kesilsin budansın fakat güllerin boynu bükük kalmasın. Doğru ve iyi şeyler yapmak isterken yanlışa ve haksızlığa sapılmasın.

 

Benim ışık dersanesi ile hiçbir ilişkim yoktur ve olmamıştır. Kapısından adım atmışlığım havasını solumuşluğum hakeza. Bu yazıyı yazma sebebim sadece ve sadece “Kurunun yanında yaşın yanmasına” ne aklımın ne de kalbimin razı olmamasındandır.

Hatice ERTÜRK

Share
2227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
UA-36507442-2