logo

reklam

IŞIK DERSANESİNE GİDENLERİN HEPSİ Mİ VATAN HAİNİ ???


facebook
Hatice ERTÜRK
eflatunyagmur@hotmail.com

Dün haberlerde devlet kurumlarında çalışan bir çok personelin açığa alındığı, dekanların istifalarının istendiği, binlerce öğretmenin lisansının yırtıldığı ve daha bir çok çalışanın da görevden uzaklaştırılacağı bilgisi ile sarsıldım.

 

Tahminimce bunların hemen hemen hepsi ışık dersanelerinin eğitim verdiği kişiler. Kafamda şöyle bir soru beliriyor: “Ya hu iyi de bu ışık dersanelerine gidenlerin hepsi mi vatan haini, hepsi mi terörist?” Ki bu çok kritik bir sorudur verilen cevaplarla tatmin edilmesi gereken bir sorudur.

 

Dersaneler kapanmazdan evvel bir ışık dersanesi furyası, modası vardı bunu çok iyi biliyoruz. Genellikle muhafazakar kesim çocukları orada dini bilgi de alsın, namaz da kılsın, topluluk ve cemaat bilinci içerisinde inançları kökleşsin maksatlı çocuklarını malum dersanelere yazdırıyordu. Bunların büyük kısmı da okuyup devlet kurumlarında bir yerlere geldiler.

 

Bir kısmının vatan haini çıktığı, milli iradeye, demokrasiye, halka, cumhurbaşkanına, devlet kurumlarına kast ettiği zahiri bir gerçek ama eminim ki bu terör olaylarından ve örgütlenme olaylarından bi haber olan bunlarla bir ilişkisi ve ilişiği bulunmayan bir sürü insan var. Hükümetten ve yetkililerden bu konu üzerinde iyice araştırma yapılsın, kurunun yanında aman diyeyim yaş da yanmasın, sap ve saman çok iyi ayırılsın.
Yanlış hatırlamıyorsam Fetullah Gülen’i deşifre eden ve onun planlarından hükümeti haberdar eden. Yaptıkları her şeyi ayrıntılarıyla anlatan da bu cemaatten biriydi. Demek ki onların içinde de vatan millet sevgisi taşıyan, vatanına sadakatli olan şahıslar var.

 

Bizim artık güzel insanları kaybetmeye tahammülümüz yok. Aralarındaki güzel ve vatanperver insanlara ne olur kıyılmasın. Dikenler iyi kesilsin budansın fakat güllerin boynu bükük kalmasın. Doğru ve iyi şeyler yapmak isterken yanlışa ve haksızlığa sapılmasın.

 

Benim ışık dersanesi ile hiçbir ilişkim yoktur ve olmamıştır. Kapısından adım atmışlığım havasını solumuşluğum hakeza. Bu yazıyı yazma sebebim sadece ve sadece “Kurunun yanında yaşın yanmasına” ne aklımın ne de kalbimin razı olmamasındandır.

Hatice ERTÜRK

Share
840 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Batı’nın uzun vadeli Orta Doğu Planları

  28 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Bu hafta peş peşe ve eş zamanlı olarak iki kitap okuyorum. Benim ilgi alanıma, okuma zevkime ve kültürüme göre her ikisi de müthiş kitaplar. Adeta birer hazine değerindeler. Herhalde birkaç kez daha okur ve içlerindeki püf noktalarını yakalarım. Birinci kitabım, Garbiyat Enstitüsü’nün kitabı. Yazarı benim aynı zamanda kıymetli bir dostum olan Dr. Yalçın Koçak. Yalçın kardeşim benim gibi bir İnşaat Mühendisi ve olayları, mühendislerin alışık oldukları şekilde dört bir tarafından bakarak ve iyice inceleyerek değerlendiriyor. Gözünde at gözlüğü...
 • VEYSEL KARANİDEN DUA İSTEMEK

  27 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Veysel Karani'den Dua isteyen Hz. Ömer ve Hz. Ali benim örneğim. .................................................. ................................ Ebu Hureyre’nin naklettiğine göre, Allah’ın Resulü ashabıyla birlikte iken kendisine şöyle dedi: “Yarın cennet ehlinden biri seninle birlikte namaz kılacak.” Ebu Hureyre şöyle anlatıyor: Bu kişiyi görmek için büyük bir istek duydum. Böylece gidip Resulallah’ın (sav) arkasında namaz kıldım ve herkes çıkıncaya kadar mescidde bekledim. O sırada kara bir adam öne doğru geldi. Tek parça bir giysi...
 • MÜRİDLERİN TAYİN ETMESİYLE (MÜRŞİD- ĞAVS) Gibi Makamlara Gelinebilir mi?

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Kişilerin derece ve makamlarını bilen Allah Teala olduğu için mensup olduğu zatın makamını tayin etmek ve tahmîni olarak Falan zat kutb–ı zamandır veya gavsdır demek doğru değildir Bir şey hakkında âyet, hadîs vârid olmamış ve icmâ-ı ümmet de yoksa onun hakkında hüküm yürütmek hele “Falan zât hâlimizi ve kalbimizden geçeni biliyor” demek asla câiz değildir. Bunun küfür olduğunu söyleyenler de vardır. Müridlerin Şeyhlerini Tayin Etmesi Tasavvufta her şey izinle olur. Tasavvufta, postta oturmak, ancak ve ancak bir mürşid-i kâmilin izniy...
 • “Güneş yakar, Kıbrıs Türkü bakar”!

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Güneş, yaşam kaynağımız olmakla birlikte dünyadaki nükleer enerji haricindeki tüm yakıtların kaynağı. Temiz ve masrafsız bir enerji kaynağı olan güneşin en önemli özelliği bol ve sınırsız olması. Tüm dünyada kullanımı giderek artan güneş enerjisinden önceleri ısı enerjisi olarak son yıllarda ise gelişen teknoloji ile beraber elektrik enerjisi olarak yararlanılmakta. Dünya, güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde ediyor. Örneğin Fransa ile İspanya arasındaki Pirene dağları üzerinde kurulu ola...
UA-36507442-2