logo

reklam

IŞIK DERSANESİNE GİDENLERİN HEPSİ Mİ VATAN HAİNİ ???


facebook
Hatice ERTÜRK
eflatunyagmur@hotmail.com

Dün haberlerde devlet kurumlarında çalışan bir çok personelin açığa alındığı, dekanların istifalarının istendiği, binlerce öğretmenin lisansının yırtıldığı ve daha bir çok çalışanın da görevden uzaklaştırılacağı bilgisi ile sarsıldım.

 

Tahminimce bunların hemen hemen hepsi ışık dersanelerinin eğitim verdiği kişiler. Kafamda şöyle bir soru beliriyor: “Ya hu iyi de bu ışık dersanelerine gidenlerin hepsi mi vatan haini, hepsi mi terörist?” Ki bu çok kritik bir sorudur verilen cevaplarla tatmin edilmesi gereken bir sorudur.

 

Dersaneler kapanmazdan evvel bir ışık dersanesi furyası, modası vardı bunu çok iyi biliyoruz. Genellikle muhafazakar kesim çocukları orada dini bilgi de alsın, namaz da kılsın, topluluk ve cemaat bilinci içerisinde inançları kökleşsin maksatlı çocuklarını malum dersanelere yazdırıyordu. Bunların büyük kısmı da okuyup devlet kurumlarında bir yerlere geldiler.

 

Bir kısmının vatan haini çıktığı, milli iradeye, demokrasiye, halka, cumhurbaşkanına, devlet kurumlarına kast ettiği zahiri bir gerçek ama eminim ki bu terör olaylarından ve örgütlenme olaylarından bi haber olan bunlarla bir ilişkisi ve ilişiği bulunmayan bir sürü insan var. Hükümetten ve yetkililerden bu konu üzerinde iyice araştırma yapılsın, kurunun yanında aman diyeyim yaş da yanmasın, sap ve saman çok iyi ayırılsın.
Yanlış hatırlamıyorsam Fetullah Gülen’i deşifre eden ve onun planlarından hükümeti haberdar eden. Yaptıkları her şeyi ayrıntılarıyla anlatan da bu cemaatten biriydi. Demek ki onların içinde de vatan millet sevgisi taşıyan, vatanına sadakatli olan şahıslar var.

 

Bizim artık güzel insanları kaybetmeye tahammülümüz yok. Aralarındaki güzel ve vatanperver insanlara ne olur kıyılmasın. Dikenler iyi kesilsin budansın fakat güllerin boynu bükük kalmasın. Doğru ve iyi şeyler yapmak isterken yanlışa ve haksızlığa sapılmasın.

 

Benim ışık dersanesi ile hiçbir ilişkim yoktur ve olmamıştır. Kapısından adım atmışlığım havasını solumuşluğum hakeza. Bu yazıyı yazma sebebim sadece ve sadece “Kurunun yanında yaşın yanmasına” ne aklımın ne de kalbimin razı olmamasındandır.

Hatice ERTÜRK

Share
1804 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İbretlik

  16 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  İBRETLİKTİR KESİNLİKLE OKUMALISINIZ Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş: - Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın? Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış. En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pi...
 • Seyyid Burhâneddîn

  15 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

    Seyyid Burhâneddîn’in kalblere huzur veren vâzları vardı. Bu vâzlarından biri şöyledir: “Allahü teâlâ; “Dünyâ hayâtı ancak metâ-ı gurûr’dur” buyurmaktadır. Bâzı ârifler de: “Dünyâyı üç talakla boşa! Kendine ondan başka birini ara! Çünkü dünyâ kötü bir zevcedir. O kendine gelene kıymet vermez. Ondan Rabbine dön! O sana ezâ etmeden önce ondan korun ve onun hevâsından uzaklaş. İşte bu sûrette Cennet’e girersin.” buyurmaktadır. Hepimiz dünyânın birgün yok olacağını, kendine sarılanları yalnız bırakacağını biliyoruz. Böyle olduğu o kadar ...
 • SİZ ÖYLE OLUN YETER

  14 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Her şeyin kuralı olduğu gibi, birlikte yaşamanın da vardır. Bunlardan en önemlisi karşılıklı saygıdır. Toplum dün bu saygının yaşaması için yasalarda suç sayılmayan ayıplar belirlemişti. Bunlardan bazıları: “ Büyüklerin karşısında derli toplu otur, ayıp! “ “ Yerli yersiz her şeye gülme, ayıp! ” “ Erkekler sakız çiğnemez, ayıp! ” “ Öksürürken elini ağzına kapa, ayıp! ” “ Büyükler, ayakta dururken oturulmaz, ayıp! “ “ Büyükler konuşurken lafa karışılmaz, ayıp! “ “ Çayı, kahveyi höpürdeterek içilme, ayıp! “ “ Yemek yerken a...
 • ABD’NİN BÜYÜSÜNÜ İSLAM’LA SAVAŞ BOZDU

  14 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  DÜNYAYI YÖNETEMEDİ ŞİMDİ DÜNYADAN İNTİKAM ALIYOR. ABD'NİN BÜYÜSÜNÜ İSLAM’LA SAVAŞ BOZDU.. ABD’nin, uzun yıllar süren, kan ve gözyaşı üzerine devam eden sömürü düzeninin saldırgan hareketleri, ölüm öncesi son çırpınışlara benzemektedir. Çünkü tarihte bir vakadır ki; yıkılmaya yüz tutmuş devletler ve uygulaya geldikleri şiddet ve baskıyı son zamanlarda daha da artırmışlardır. ABD yönetiminin terör örgütlerine destek vermesi hatta onları yönetmesi artık tartışma olmaktan bile çıkmış bir gerçektir. Sovyetler'in çöküşünden hemen sonra küresel...
UA-36507442-2