logo

18 Şubat 2016

“İŞÇİ VE EMEK EVİ” BEYLİKDÜZÜ’NDE TÜM EMEKÇİLERE KAPILARINI AÇTI

01Beylikdüzü’nde işçinin haklarını gözeten bir yönetim anlayışının sergileneceği ve tüm emekçilerin sorunlarını danışabileceği DİSK Şubesi geldi. Beylikdüzü Belediyesi’nin katkılarıyla açılan DİSK- Genel İş Sendikası 2 No’lu Şube Ek Hizmet Binası, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Başkan Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla açıldı. Beko, konuşmasında Belediye bünyesinde çalışan tüm taşeron personeli sendikalı yapmayı da teklif etti. Bu vurucu ifadesi ise katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

İşçinin emeği ile haklarına her zaman sahip çıkan ve mağduriyetler yaşanmaması için koruyucu adımlar atan Beylikdüzü Belediyesi, DİSK ile sürdürdüğü işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Adnan Kahveci Mahallesi’nde bulunan Kapalı Pazar Alanı’nda DİSK Genel-İş Sendikası 2 No’lu Şube Ek Hizmet Binası açılışı gerçekleştirildi. Şubenin açılışına DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer, belediye meclis üyeleri ve işçiler katıldı. Şube, tüm emekçilerin sorularını sorup, sıkıntılarıyla ilgili danışabilecekleri bir nokta olacak.

“Eşit bir düzeni tüm Türkiye’ye yaymalıyız”

Alın terini, emeği en iyi şekilde koruyan ve irdeleyen DİSK gibi bir kurumun kentte faaliyet gösterecek olmasının çok kıymetli olduğunun altını çizen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, emeğin siyasete karıştırılmaması gerektiğini vurgulayarak, “Ben personelimin haklarını korumaktan sorumluyum. Herkesin eşit sosyal haklara sahip olması için yürüttüğümüz çalışmaları buradan tüm ülkeye yaymamız lazım. İyi niyetle, samimiyetle bu kutsal düşünceyi paylaşalım. Türkiye’ye ve emek dünyasına bir başarı öyküsü bırakalım” şeklinde mesajlar verdi.

“Emek Dostlarıyla Yan Yanayız”

Başkan İmamoğlu’na DİSK’e destek vererek bu tip bir mekan sağladığı için teşekkür eden ve belediye bünyesinde çalışan tüm taşeron personeli sendikalı yapmayı teklif eden DİSK Genel Başkanı Kani Beko ise “Bizimle yan yana omuz omuza olmak isteyen emek dostlarıyla mücadele vermeye hazırız” diye konuştu. Açılan şubeyi “İşçi ve Emek Evi” olarak tanımlayan Beko, “DİSK, bu ülkenin bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olmasını isteyen bir konfederasyondur. Bu ülkede olmazsa olmazımız demokrasidir, insani haklarıdır, barıştır, kardeşliktir, sendikal hak ve özgürlüklerdir” dedi. Beko, emekçinin hakkını araması hususunda işçiye bir destek mekanizması sağlayacağını belirten yeni şubenin de ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu. Merkezin Beylikdüzü’ne kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Share
277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2