logo

17 Şubat 2016

İŞARET DİLİ KURSİYERLERİNDEN MUHTEŞEM KONSER VE TİYATRO GÖSTERİSİ

00..Bakırköy Belediyesi bünyesinde  işaret dili öğretmeni Ayşe Muhterem Aydoğdu tarafından  verilen  işaret dili kursuna katılan 20 öğrenci başarı sertifikalarını Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun elinden aldı.

Kursa katılan öğrenciler arasında 4 işitme engelli öğrencinin yanı sıra Kulak-Burun-Boğaz doktoru ve çeşitli meslek gruplarından öğrenciler yer aldı.

Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte daha sonra işitme dili kursuna katılan öğrenciler özellikle hastane gibi yerlerde işitme dilini bilmenin önemini anlatan bir tiyatro gösterisi sundular.

Tiyatro gösterisinin peşi sıra kursiyerler işaret diliyle muhteşem bir  konser verdi. Salonu dolduran Bakırköylüler konserin ardından kursiyerleri ayakta alkışladı.

 

Final bölümünde de  işitme engelli çocuklara hayatlarına küçük bir dokunuşla ses verebilmek için işitme cihazı verildi.

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu törende yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “ Engelli bireylerin toplum içinde engellenmeden yaşamlarını sürdürebilmeleri sağlamak en temel ilkemizdir. Tüm engelli gruplarına yönelik çalışmalarımızı bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Ayrıca çeşitli yaş ve meslek gruplarından Belediyemiz tarafından ilk kez açılan işaret dili kursuna katılan kursiyerlerimizi kutluyorum. ”

 

Share
208 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2