logo

16 Temmuz 2015

İPEKYOL GENÇLİK MERKEZİNDE DEĞERLER EĞİTİMİ

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Ahmet Yesevi mahallesinde faaliyetlerini sürdüren İpekyol Gençlik Merkezi kendi kursiyerleri ve üyelerine değerler eğitimi konulu seminer verdi.

2Seminere konuşmacı olarak katılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerinden ve Hüsn-i hat Kursu eğitmeni Mustafa KAÇAR “ İyi huylu, karakterli bireyler yetiştirmek, bir Müslüman olarak temel değerlerimizi pekiştirmek, Gençlerin kendilerine ve topluma yararlı olacak temel değerleri psikolojik ve sosyal gelişimlerine uygun olarak kazanmalarını sağlamak üzere Oruç, Namaz, Anne Baba Hakkı, Gıybet, Tövbe, Yardımlaşma, İyilik, Paylaşma ve Kardeşlik Bilinci, Kötü Sözlerden Uzak Durma, İslamiyet ve Gençlik Hakkında konuşma yaptı. Konuşmaları esnasında sorulan sorulara doğru cevap veren öğrencilere kitap hediye etti.

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada mübarek günleri idrak ettiğimiz bu son günlerde istedik ki Gençlik Merkezimizde Bağlama, Gitar, Resim, Bilgisayar, Arapça, Halk Oyunları , Satranç, Masa Tenisi gibi kurslarının yanında “Değerlerimiz Geleceğimizdir.” Sloganıyla başlattığımız ve Gençlerimize hayatımız boyunca bizlere rehber olacak bir takım değerlerimizi anlatmak, öğretmek ve bunları yaşamak ve yaşatmak maksadıyla bu programı düzenlemiş bulunmaktayız.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ Gençlik Merkezlerimiz yaz kış demeden çalışmalarını sürdürmektedir. Gençlerimize her zaman hizmet etmeyi düşünüyoruz. Gençlerimizin Gençlik Merkezlerimizin her türlü etkinliklerinden istifade etmelerini istiyoruz. Gençlik Merkezleri Gençlerle el ele birlikte daha güzel diyerek konuşmalarını bitirdi.

Program sonunda salavat yarışmasında dereceye giren üyelere madalya, tişört ve kitap verildi.

Share
627 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2