logo

reklam
21 Ekim 2016

İngilizler,Dover yolundaki Putin’in filosunu adım adım takip ediyor!

rus-ucak-gemisi

MERCEKHABER GAZETESİ.COM ÖZEL HABER

İngilizler alarma geçti. Rusya Devlet Başkanı Putin’in tek uçak gemisi olan Manş Denizi’ne (İngiliz Kanalı) ulaştı. Uçak Gemisinin menzili iç savaşın sürdüğü Suriye.  NATO, filonun hedefinin iç savaşa müdahil olmasından kaygı duymaktadır.

İngiliz Savunma Bakanı Michael Fallon yaptığı açıklamada; Rus Uçak Gemisinin, İngiliz Kraliyet Donanması tarafından uluslararası sularda adım adım takip edildiğini açıkladı.

NATO, Rus uçak gemisinin Halep’te hava saldırılarına destek vereceği ve yeni bir katliama neden olmabileceğinden endişe ediyor.

Genel Sekreter Jens Stoltenberg , Rusya’ya ait uçak gemilerinin bölgeye ilk defa gitmiyorsa da bu sefer savaşa müdahil olmak için gittiği yönünde kaygılara sahip olduklarını ifade etti.

Rusya, Beşar Esad rejimini desteklediği bilinmektedir. Stoltenberg, verdiği bilgiye göre uçak gemisi NATO tarafından izlendiği ancak uluslararası sularda durdurulması veya engellenmesi gibi bir durumun da mümkün olmadığını söyledi.

Rusların uçak gemisi “Amiral Kuznetsov” ve nükleer kruvazör “Pyotr Veliky” adlı gemi 15 Ocak’tan bu yana Suriye’ye ulaşmak için yollarda. “Amiral Kuznetsov”  Rusların tek uçak gemisidir. Geminin İngiliz sularından geçmesi İngilizleri epey kızdırmışa benziyor.

 

 

 

 

 

Etiketler:
Share
865 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2