logo

25 Ocak 2016

İnci Çayırlı’dan unutulmayacak bir konser

12İnci Çayırlı Korosu tarafından verilen Türk Sanat Müziği konseri, Büyükçekmeceli sanatseverlere musiki dolu unutulmaz bir gece yaşattı.

Büyükçekmece Belediyesi’nce düzenlenen İnci Çayırlı yönetimindeki koro, Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlere unutulmaz bir konser verdi. Büyükçekmeceliler tarafından yoğun ilgi gösterilen iki bölümlük konserde Türk Sanat Müziği’nin unutulmayan eserleri icra edildi.

Akgün’den İnci Çayırlı’ya övgü

Yoğun iş programı nedeniyle konsere katılamayan ancak mesajını ileten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; ’’İnci Çayırlı hocamız, Türk Sanat Müziğinin yaşayan en büyük efsanelerinden birisidir. Belediyemiz bünyesindeki sanat çalışmalarımıza verdiği katkılar nedeniylede kendisine Büyükçekmece ailem adına müteşekkirim. Her yıl İnci Çayırlı Korosu olarak Büyükçekmece halkına unutulmayacak bir müzik ziyafeti yaşatıyorlar. Başta İnci Çayırlı hocamız olmak üzere koronun tüm üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’dedi.

Sanat şehri Büyükçekmece

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün sanata ve sanatçıya önem vermesinin Büyükçekmece’yi bir kültür ve sanat kentine dönüştürdüğünü kaydeden İnci Çayırlı ise şunları söyledi: “Korodaki arkadaşların hepsi musikiye gönül veren farklı meslek gruplarından arkadaşlarımız. Uzun zamandır Büyükçekmece Belediyesi bünyesinde eğitimler yapıyor ve konserler düzenliyoruz. Türk Sanat Müziği’nin yaşatılması ve gelecek nesillere sevdirilmesi adına bizlere bu imkanı sağlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e teşekkürlerimi sunuyorum.’’

Share
202 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2