logo

04 Temmuz 2015

İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLER BÜYÜKLERİNİ AĞLATTI

BAGİMDER tarafından Bağcılar Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlenen “Bağcılar İmam Hatip Okulları Programı” ilçe sakinlerinin yoğun katılımıyla yapıldı. Öğrenciler okudukları naat, şiirler ve Kur’an tilavetiyle duygulandırdı. Programda ayrıca ilçedeki imam hatip okullarının ilk mezun öğrencileri ile okul birincilerine ödülleri verildi.4

BAGİMDER Genel Başkanı Hasan Hüseyin Dönmez kısa sürede önemli projeleri hizmete sunduklarını belirterek, Demirkapı Mahallesi’nde 120 kapasiteli öğrenci yurdu inşaatını başlattıkları müjdesini verdi.

Bağcılar İmam Hatip Okulları Mezun ve Mensupları Derneği (BAGİMDER), 11 ayın sultanı Ramazan ayında anlamlı bir programa imza attı. Bağcılar Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlenen programda İmam Hatip Lisesi öğrencileri okudukları ilahiler, şiirler ve tiyatro gösterileriyle davetlilere unutamayacakları bir program yaşattılar.

Radyo Seymen’den Melih’in sunduğu program açılışında Ahi Evren İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Kaya’nın Kur’an tilavetiyle başladı. Ardından BAGİMDER’in faaliyetlerinin anlatıldığı ve İmam Hatip Okulları’nın tanıtıldığı bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, inançlı ve karakterli öğrenci yetiştiren BAGİMDER’i hizmetlerinden dolayı kutladı. Çağırıcı, başarılı öğrencileri ve emek veren öğretmenleri de kutladı. BAGİMDER Genel Başkanı Hasan Hüseyin Dönmez ise konuşmasında Ramazan ayında da eziyet gören Uygur Türklerine Çin devletinin oruç tutmayı dahi yasakladığını, Mısır’da Müslümanların zulme uğradığını ve ve Suriye’de katliamlar yaşandığını anlattı. İslam coğrafyasının Türkiye’den yardım beklediğinin altını çizen Dönmez, “Müslümanlar önce ümmet olmalı. Kardeşlerimiz için dua yapalım, yardım gönderelim.” dedi. BAGİMDER olarak kısa sürede önemli projeleri hizmete sunduklarını da anlatan Dönmez, donanımlı ve hoşgörülü nesil yetiştirmeye çalıştıklarını anlattı.5

120 KİŞİ KAPASİTELİ YURT İNŞAA EDİYORUZ

Dönmez, İmam Hatip Okulları’nda okuyan öğrencilerin eğitimine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Dönmez, “Öğrencilerimize burs imkanı sunuyoruz. Kültürel içerikli kamp ve gezi programları düzenliyoruz. Birlikte sabah namazı ibadetini yerine getiriyoruz. Demirkapı Mahallemizde 120 kapasiteli öğrenci yurdu inşaatını başlattık. Kermeslerden sağladığımız gelirleri öğrencilerimiz için harcıyoruz.” diye konuştu.  İİki yıl önce kurulan BAGİMDER’in anlamlı faaliyetlerde bulunduğunu anlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da “4 yıl önce İmam Hatiplerin kurulmasında önderlik yapan ismini bir okulumuza vermekten gurur duyduğum eski İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadir Huş’a rahmet

İLAHİLER HUŞUYLA DİNLENDİ

İlerleyen dakikalarda şiir dinletisi sunan öğrenci Bekir Can Yörük davetlileri duygulandırdı. Yine, Bağcılar Anadolu İmam Hatip Lisesi İlahi Grubu’nun seslendirdiği ilahilerde huşu ile dinlendi. Öğrencilerin seslendirdiği geçmişten günümüze kadar dilden dile yayılan Allah’a (c.c) olan aşkı ve Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) güzel ahlakını anlatan şiir ve naatlar davetlileri duygulandırdı.

İLK MEZUNLAR VE BAŞARILI ÖĞRENCİLERLE HATIRA FOTOĞRAFI

Programda ayrıca Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, BAGİMDER Genel Başkanı Dönmez ile İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ilçedeki imam – hatip okullarının ilk mezunları ile dereceye giren öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Bağcılar’da okullarında birinci olan öğrenciler Sevda Beyazıt ve Yasemin Sercan da ödüllerini Mustafa Yılmaz’ın elinden aldı.  Yine başarılı öğrencilere de sertifikaları törenle verildi. Program Grup Dem’in konseriyle sona erdi. Programa ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’nun yanı sıra çok sayıda ilçe sakini katıldı.

Share
369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2