logo

08 Temmuz 2015

İMAM HATİPLERDEN KUR’AN ZİYAFETİ

Geçmiş Ramazanların zenginliğinin yaşandığı Bağcılar, mübarek ay münasebetiyle İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Kur’an Ziyafeti” adlı programda dünya çapında tanınan imam ve hatipleri ağırladı. İmam ve Hatipler, Bağcılar Meydanı’nı doldurarak kendilerini huşu içerisinde dinleyen Bağcılarlılara Kur’an ziyafeti sundu.7

Bağcılılar, 11 ayın sultanı Ramazan ayını geçmiş yıllardaki zenginlikleri aratmayan manalı ve güzel etkinliklerle yaşıyor. Etkinlikler kapsamında düzenlenen Kur’an Geceleri’nde ilçe sakinleri birbirinden değerli imam ve hafızların okuduğu Kur’an-ı Kerim’i dinliyorlar.

Bağcılar İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kur’an Ziyafeti Programı da yoğun ilgi gördü. Kurulan sahnede yerlerini alan tanınmış imam ve hatipler ilçe sakinlerine unutamayacakları bir program yaşattılar. Ebubekir Camii İmam-Hatibi Hasan Kılıç, Yeşilbağ Ulu Camii İmam-Hatibi Asaf Albayrak, Bağcılar Merkez Camii Müezzini Zeynel Kaya ve Merkez Camii Müezzini Halil Köse’nin Kur’an tilaveti ilgiyle dinlendi.8

“İLAHİ VE KASİDE DUYGULANDIRDI

Programın ilerleyen dakikalarında ayrıca Kumova Camii Müezzini Şahin Çakmak, Barbaros Camii Müezzini Ekrem Aydın ve Çiftlik Demircan Camii Müezzini Süleyman Akpunar da okudukları İlahiler ve Kasidelerle programa renk kattılar. 

BAĞCILAR MEYDANI’NDAN ALLAHU EKBER SEDASI YÜKSELDİ

Programda ayrıca Yunus Emre Kur’an Kursu Öğreticisi Ömer Gören ve İlahi Grubu da Salavat
Şerif’i okurken ilçe sakinleri de onlara eşlik ettiler. Davetliler yine İlçe Uzman Vaizi Kamil Abdullahoğlu’nun yaptırdığı duaya birlikte ‘amin’ dediler.

Radyo 7’den Umut Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı programda bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i manalı ve duygulu okuyan imam hatiplere teşekkür etti. Dünyanın değişik coğrafyalarında zulme maruz kalan Müslümanlar için dualar yaptıklarını da belirten Sula, “Ramazan ayı garipleri, muhtaçların, zulüm altında yaşayanların sesinin duyulduğu aydır.Muhacirlere olma vaktidir. Mübarek Ramazan ayının tüm İslam alemine huzur, mutluluk ve barış getirmesini yüce Allah’tan (c.c) niyaz ediyorum. Programa ilgi gösteren tüm davetlilere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Share
734 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2