logo

04 Nisan 2016

İlk ikram Başkan Akgün’den!

1Büyükçekmece Belediyesi’nin özel gün ve etkinliklerde ilçe halkına ikram hizmeti vermesi için hizmete soktuğu “İkram Aracı” büyük ilgi görüyor.

Sinanoba Sahili’nde gerçekleştirilen ağaç dikme şöleninde ilk kez hizmete giren ikram aracını inceleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, etkinliğe katılan vatandaşlara kendi elleriyle çay servisi yaptı.

Araç sayısı arttırılacak

Büyükçekmece Belediyesi, özel günler, cenaze ve belediyenin düzenlediği etkinliklerde vatandaşlara soğuk – sıcak yiyecek içecek hizmeti verebilecek ikram arabasını hizmete soktu. Büyükçekmece Belediyesi İkram Aracı’nı yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, hizmete giren ikram hizmet araçlarının sayısının arttırılacağını belirterek; “İkram araçlarımızı, özel gün ve etkinliklerde, cenaze hizmetlerinde, Ramazan aylarında halkımıza yiyecek içecek servisi yapmak amacıyla hizmete soktuk. Araçlar ortalama bin kişiye sıcak ve soğuk yiyecek içecek hizmeti verebiliyor. Araçlarımızda sandviç, çorba, su, çay, meyve suyu gibi her türlü soğuk ve sıcak yiyecek -içecek servisi hijyenik olarak yapılabilmektedir. Büyükçekmece halkımıza hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

“Taziye çadırı konforlu hizmet veriyor”

Başkan Akgün, ayrıca 10-15 dakika içinde hazır hale getirilen şişme taziye çadırının da cenaze evlerine taziyeye gelen vatandaşlar için hizmete girdiğini hatırlatarak şunları söyledi: “Cenazesi olan vatandaşlarımızın evlerinin önüne veya uygun bir alana kurulabilen taziye çadırı konforlu halkımıza bir hizmet vermektedir. Uygulamaya girdiği andan itibaren de vatandaşlarımızdan olumlu yönde tepkiler gelmeye başladı.”

Share
257 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2