logo

19 Haziran 2015

İLK İFTAR SOFRASI GÜLTEPE’DE KURULDU

Küçükçekmece Belediyesi,  ‘Sokak iftarlarında buluşalım, bereketi paylaşalım’ sloganıyla her yıl düzenlenen iftar programları kapsamında ilk iftar sofrasını Beşyol- Gültepe Mahallesi’nde kurdu.D

Gültepe İlkokulu’nda kurulan iftar sofrasına Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve Başkan Yardımcıları, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut, Asitane Dernek Başkanı Hasibe Turan, kimsesiz çocuklar ile mahalle sakinleri katıldı.

 

“MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN DUA EDELİM”

Vatandaşlarla tek tek ilgilenen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, herkesin Ramazan ayını kutlayarak, “Kuran-ı Kerim’de tüm Müslümanlar kardeştir diyor. Bu nedenle sizlere kardeşlerim diye hitap edeceğim. Allah’a şükürler olsun, yine bir Ramazan’ın rahmet ve bereket dolu iklimini birlikte yaşıyoruz kardeşlerim.  Maalesef dünyadaki diğer Müslüman kardeşlerimiz bunu yaşayamıyor. Bu nedenle burada onlar için dua edelim. Ramazan’da bir lokma ekmeğin, bir yudum suyun ne kadar değerli olduğunu anlıyoruz.”dedi.

 

KİMSESİZ ÇOCUKLAR DA İFTAR YAPTI

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftarlarda mahalle sakinleri Ramazan Ayı’nın rahmet ve bereketini aynı sofrada paylaştı. Temel Karadeniz ile aynı sofraya oturan vatandaşlar, Küçükçekmece Belediyesi’ne teşekkür ederek, minnetlerini dile getirdi. Mahalle iftarında ayrıca, Asitane Derneği tarafından Kültür Harmanı Projesi kapsamında Küçükçekmece’ye getirilen öksüz ve yetim çocuklar da oruç açtı.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından vatandaşlara şerbet dağıtıldı. Animasyon gösterisi ile başlayan Ramazan etkinliğinde, iftar sonrası Kuran okunarak yemek duası yapıldı. Adnan İnan ise billur sesiyle icra ettiği birbirinden güzel ilahilerle vatandaşları manevi hazzın doruklarına ulaştırdı.

Share
509 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2