logo

19 Mart 2016

İLK ADIM YAŞAM MERKEZİNE ÇIKARMA

14Akçakale Belediyesi İlk Adım Yaşam Merkezinde Kalan Suriyeli Muhacirlere iki kamyon yardım malzemesi dağıtıldı.

Akçakale Belediyesinin imkânları dâhilinde kurulan ve yaklaşık 5 bin kişinin barındığı Akçakale Belediyesi İlk Adım Yaşam Merkezine bir ziyaret gerçekleştiren Ak Parti Şanlıurfa milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat ve Belediye başkanı Abdülhakim Ayhan; Suriyeli sığınmacılarla bir araya geldi.

İlk Adım yaşam merkezi girişinde çocukların yoğun sevgisiyle karşılaşan başkan Ayhan ve yanındakiler yaşanan bu tablo karşısında oldukça duygulandılar.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Ak Parti Şanlıurfa milletvekili Kemalettin Yılmaztekin; “ İlk Adım yaşam merkezine yaklaşık 1 ay önce yine bir ziyaret gerçekleştirmiştik. Eksikleri tespit edip İstanbul’da ilgili yardım kuruluşlarıyla görüştük. Bir iyilik yap derneği ve devamında birkaç hayır kurumu daha bizlere yardım malzemesi toplayıp gönderdiler. Allah onlardan razı olsun. Bizlerde bu dağıtım töreninde hazır bulunduk. Kıyafetler, ayakkabılar ve çoluk çocuğun özelikle ihtiyaç duyduğu malzemelerin dağıtımında bulunduk. Belediye başkanımız, kaymakamımız ve ilçe başkanımızla bu dağıtımı gerçekleştirdik. Yardımlarımız devam edecek. Tüm halkımızı buraya yardım etmeye davet ediyoruz.” Dedi.

Ardından söz alan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ise şunları kaydetti; “Milletvekilimiz İstanbul’daki yardım kuruluşlarıyla görüşüp oradan yardım talep edeceğini söylemişti. Bu gün o yardım kuruluşlarından iki kamyon yardım malzemesi geldi. Onların dağıtımını beraber gerçekleştirdik. Sayın vekilimin dediği gibi bizim ilçe nüfusumuz 100 bin Suriyelilerin nüfusu ise 104 bin AFAD rakamları bu şekilde. Tüm Türkiye’nin gözünün burada olması lazım ve burada bulunan Suriyeli kardeşlerimize yardımda bulunmaları lazım. Bir ilçeyken şuan iki ilçeye bakmak zorundayız. Ben tekrar bu yardımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Share
257 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2