logo

18 Mayıs 2015

İLÇE GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNÜN ZİYARETLERİ.

Gençlik Haftası” ve “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”  münasebeti ile İlçe Gençlik Hizmetleri Kaymakam Eyüp FIRAT’ı Ziyaret Ettiler.

1..İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür V. Mehmet Emin ÖNHAN, Gençlik Merkezi Sorumlusu Ahmet YILDIK, Beden Eğitim Öğretmenleri, Akçakale Kaymakamı Eyüp FIRAT’ ı Makamında Ziyaret Ettiler.

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür V. Mehmet Emin ÖNHAN; Her yıl 15-19 Mayıs tarihlerinin Gençlik Haftası olarak kutlandığını belirtti. Kutlamalara başladıklarını kaydeden ÖNHAN, “Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün 96 yıl önce 19 Mayıs günü Samsun’a çıkarak başlatmış olduğu kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesini, derin bir şükran ve minnet duygusuyla anıyoruz. “Hafta içerisinde gençlerin katılımıyla gerçekleştireceğimiz sportif faaliyetler olacak. Dedi.

Akçakale Kaymakamı Eyüp FIRAT; Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “19 Mayıs 1919 tarihinin Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından gençliğe armağan edilmesi büyük anlamlar taşımaktadır. Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle; gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. Dedi.

 

Share
390 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2