logo

İl Müdürü Demirkol, müftülük heyeti bir araya geldi

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü (ASPİM)  Murat Demirkol, İl Müftüsü İhsan Açık ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

1..ASP İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, İhsan Açık ve beraberindeki heyet ile ASP İl Müdürlüğüne bağlı kuruluş müdürleri katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Şanlıurfa İl Müftülüğünün geçmiş yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da ortaklaşa yürütecekleri çalışmaların planlanması amacıyla gerçekleşen toplantıda önceki yıl çalışmaları gözden geçirildi. Bu yılda gerek ASP İl Müdürlüğünde kurum bakımından hizmet alanlar gerekse koruyucu önleyici çalışmalar kapsamında iyi bir aile ve toplumun inşasında yapılacak eğitici çalışmaların neler olabileceği görüşüldü.

Konu ile ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Murat Demirkol, toplantımıza iştirak eden sayın müftümüz ihsan açık ve beraberindeki heyete teşekkür ederim. ASP İl Müdürlüğü olarak İl Müftülüğümüz ile yaptığımız çalışmalarımıza bu yılda daha geniş kapsamlı olarak devam edeceklerini söyledi.

Müdür Demirkol, “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün hitap ettiği dezavantajlı gruplardır. Kentimiz dünyanın en büyük göç alan ilidir. Kendi vatandaşımızın yanı sıra 450 bin Suriyeli misafire hizmet vermekteyiz. El birliği kenti sorunlarını birlikte çözelim. Sadece kurum bakımında olan vatandaşlarımıza değil, kurum dışında da hizmet verdiğimiz vatandaşlarımıza ve Suriyeli misafirlerimize yönelik çalışmaları müftülüğümüz ile birlikte planlayacağız ve uygulayacağız. Toplumsal geçmişimizde ve değer dünyamızda var olan merhamet duygularının yeniden yeşermesi için ortak çalışmalar yürüteceğiz ” dedi.

İl Müftüsü İhsan Açık ise, öncelikle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün yeni binalarının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bizim görevimiz toplumun manevi kalkınmasını sağlamaktır. Toplumda var olan olumsuz durumlara karşı ASP İl Müdürlüğü ile ortak yapacağımız çalışmalar ile sorunların en aza indirgenmesi için ortak çalışmalar yapacaklarını söyledi.

 

Share
354 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2