logo

İki yüzlülüğün bu kadarına da pes!

obama

“İsrail Filistin topraklarını sonsuza kadar işgal edemez”!

New York’taki BM Genel Kurulu’nda konuşan Obama, İsrail’in sonsuza kadar Filistin topraklarını işgal edemeyeceğini söyledi.

ABD Başkanı Barack Obama, BM Genel Kurulu toplantısında başkan olarak son kez çıktığı kürsüde Filistin’in İsrail’in meşru devlet yapısını tanıması gerektiğini belirtirken, İsrail’in de sonsuz kadar Filistinlilere ait olan toprakları işgal etmeye devam edemeyeceğini ifade etti.

Başkanlık seçimleri öncesi ve başkanlığın son günlerinde alışılagelmiş açıklamalardan bir yenisine şahit oldu insanlık! Tüm ABD Başkanları gibi Obama’da görevi boyunca İsrail’e toz kondurmadı.Her türlü desteği sağladı. Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği katliamlara seyirci kaldı. Aralık ayında sona erecek başkanlığı öncesi tüm ABD Başkanlarının yaptığı gibi riyakarlığa tenezzül etti! Ve “İsrail Filistin topraklarını sonsuza kadar işgal edemez”! ifadelerini kullanarak gülünç duruma düştü.

İŞTE OBAMA’NIN KONUŞMASINDAN ÖNEMLİ SATIRBAŞLARI:

-” İsrail, Filistin topraklarını sonsuza kadar işgal edemeyeceğinin farkına varmalı.”

-”  “Küresel bütünleşmeyi tamamen reddetmek bir çözüm olamaz”

– “Toplumlar kendi liderlerini seçebilir ama özgürlüklerin kısıtlandığı yerler de var”

-“Küreselleşmenin faydalarını elde edenler eşitliği unuttular”

-“Bu gerçek sorun göz ardı edilince radikalleşme, mezhepleşme çıktı. Küresel entegrasyonu tamamen reddedemeyiz. Küresel bütünleşmeyi tamamen reddetmek bir çözüm olamaz. Aksine böyle bir entegrasyonun faydalarını herkese yayabiliriz. Küresel ekonomiyi herkes için daha işler hale getirmemiz lazım. Küreselleşme ve hızlı teknolojik ilerleme işçilerin konumunu zor hale getirmemeli.”

 

Etiketler:
Share
601 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2