logo

14 Nisan 2015

İHH Vakfı ve SAİD Derneği SURİYELİ YETİMLER İÇİN KESENİN AĞZINI AÇTI

0İHH İnsan Yardım Vakfı tarafından her yıl bahar aylarında geleneksel hale getirilen Yetim Dayanışma Günleri(YDG) kapsamında Yetim Sevindirme Programları hız kesmeden devam ediyor.

 Bu kapsamda Ş.Urfa’da bu yılın üçüncü YDG programını İHH Şanlıurfa Temsilciliği ve Suriye Menşeli Said Yardım Derneği ortaklaşa 11 Nisan 2015 C.tesi günü  Urfa Merkez Eyyübiye ilçesindeki Eyübiye Çamlık Halı Sahasında Suriyeli 110 yetimle gerçekleştirdi.

Programda kısa bir konuşma yapan İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla,” Dünya coğrafyasında 60 bin yetime sponsorluk sistemiylee düzenli olarak  ayda 90 TL nakdi yardım yaptıklarını, İHH olarak Suriye’deki savaşın başlamasından bu yana Suriye ve  Türkiye ‘deki Suriyeli yetimlere sahip çıkmaya çalıştıklarını, İHH olarak gövdelerini taşın altına koyduklarını, yüklerinin ağır olduğunu bu noktada duyarlı her kesin elini taşın altına koyması gerektiğini, söyleyen Atila “biz, yetimlerimizin gözyaşlarını siliyoruz onlara farklı bir gün yaşatmaya çalışıyoruz, bugün de Said Yardım Derneği ile ortaklaşa bu programı yapıyoruz. Said Derneği yetkililerine ve bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Suriye Said Yardım Derneği Başkanı Ebu Abdurrahman ise;  “Türkiye’ye, Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, Urfa halkına ve  İHH İnsani Yardım Vakfı’na yaptıkları yardımlar dolayısıyla teşekkür etti.”

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de Suriyeli vatandaşların ülkelerine terk ederek Türkiye’ye sığınmak zorunda kaldıklarını belirterek, tüm Suriyelilerin başlarının tacı olduğunu ifade etti.

Palyaçolar eşliğinde eğlenen ve ardından yemek ikram edilen Suriyeli 110 yetim çocuğa kişi başına 300 dolar, oyuncak dağıtımı ve toplu yemek yendikten sonra etkinlik sona erdi. Böylece 110 Suriyeli yetime yaklaşık 83000 TL yardım yapılmış oldu.

Programa, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Necmeddin Sağlam, STK temsilcileri, Suriyeli alimler ve Suriye vatandaşları  katıldı.

Share
567 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2