logo

reklam

İHH URFA TEMSİLCİLİĞİNDEN SURİYELİ KAYIP AİLELERİNE NAKDİ YARDIM

Suriye’de Esed Rejimi tarafından kaçırılıp bir daha da kendilerinden haber alınamayan/ kayıp olarak bilinen fertlerin Şanlıurfada yaşayan 100 ailesine İHH Şanlıurfa Şubesi ile Pakistan Hubeyb Kuruluşunun ortak organizesi ile her aileye 500 TL nakdi yardım yapıldı. Toplamda ihtiyaç sahibi 100 aileye 50.000 TL nakdi yardım yapıldı.

İHH Şanlıurfa Şubesi Mavi Marmara Konferans salonunda gerçekleşen program Kur’an-i Kerim tilaveti ile başladı. Akabinde sahneye davet edilen İHH Şanlıurfa Şubesi Başkanı Behçet ATİLA yardım programı ile ilgili konuşmalarını gerçekleştirdi. ATİLA yaptığı konuşmada “Yanı başımızda yaşanan dramlar hepimizce aşikârdır. Suriye halkının yıllardır çektikleri zorluklara, zulümlere hepimiz şahit oluyoruz. Elimizden geldiğince ümmet olarak en önemlisi de insan olarak üzerimize düşen ensarlık görevimizi yapmak durumundayız. Allah siz değerli ailelere sabırlar versin ve bir an önce yakınlarınıza kavuşmayı nasip etsin. Dünyanın bir ucundan dert edinip yüzlerce kilometre yolu göze alıp Pakistan’dan yola çıkan yardımsever gönüldaşlarımıza, Hubeyb Kuruluşunun Başkanı Nedim beye ve gönüldaşlarına ihtiyaç sahibi ailelerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Pakistan Hubeyb Kuruluşu Başkanı Nedim bey de programda, İHH üstün gayretlerinden dolayı Şube Temsilcisi Behçet beye ve tüm çalışanlarına teşekkür etti ve Pakistan halkı olarak yanlarında olacaklarını, ensar şehri olan Urfa ensar olacaklarını belirtti.

Protokol konuşmalarından sonra sahne alan İHH Urfa Minik Kız İlahi grubu ezgilerini seslendirdiler. Yapılan ikramların ardından zarfların üzerinde isimlerinin yazılı olduğu nakdi yardım dağıtımına geçildi. Bir nebze olsa ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yardım aldıkları ailelerin sevinç ve mutlulukları görülmeye değerdi.

Share
74 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2