logo

27 Ağustos 2015

İHH Suriye’de şehit verdi

Dünyada 68.184 (altmışsekizbinyüzseksendört) yetime sponsor olan İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’deki yetimlere sponsorluk paralarını ulaştırırken şehit verdi.

1Konu ile ilgili bilgi veren İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila şunları kaydetti;

Suriye’nin Derriyya’ bölgesinde, Vakfımızın gönüllüler ile birlikte bakımını üstlendiği 72 yetim bulunuyor. 7 çocuk babası olan İsmail Ebu Halil bölgede bulunan yetimlere sponsorluk paralarını ulaştırdığı sırada Esed güçlerinin düzenlediği varil bombalı saldırı sonucu şehit oldu. Şehidimize ve tüm İslam şehitlerine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabrı-cemil niyaz ederiz. Rabbim bizlere de şehadet nasip etsin. Bu tür saldırılar bizi yıldırmaz. Tam aksine daha çok çalışmamızı sağlar. Mazlum Suriye halkına insani yardım ulaştırmak için inşaallah bundan böyle daha çok çalışacağız, hele ki söz konusu yetimler ise ümmetin emanetlerini onlara ulaştırmak için canımızı veririz.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda da bir başka İHH gönüllüsü, Şam’da yine yetim sponsorluk dağıtımı sırasında hayatını kaybetmişti.

İHH İnsani Yardım Vakfı dünyada 68.184 (altmışsekizbinyüzseksendört) yetime sponsor. Suriye’de ise 4.564 yetime sponsordur. İHH sponsorluk bedeli ayda 100 Tl dir.

Share
449 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2