logo

02 Eylül 2016

Hürriyet, eski milli futbolcuyu küçümseyen manşete imza attı!

FARUK
Bursa’nın Orhangazi İlçesine bağlı Örnekköy köyünde doğmuştu Faruk Yiğit. Aslen Trabzonlu bir ailenin çocuğuydu. Çocukluğundan beri futbola aşıktı. Tüm köydeki arkadaşları okul ile ev arasında mekik dokurken o antrenmanlarla ve bireysel özverili çalışmalarıyla futboldaki hedefleri için gece gündüz çalıştı. Faruk Yiğit futboldaki yeteneklerinin yanında dürüstlüğü, mütevaziliği, yardım severliği ve fedakarlıklarıyla son derece sevilen bir insandı. Fenerbahçe’de ve milli takımda olduğu, her gün peşinde onlarca kameraların dolaştığı günlerde bile mütevaziliğini asla kaybetmemişti.  Futbol hayatından sonra ticarete atıldı. Farklı işlerden sonra ilk profesyonelliğini yaşadığı Yalova ilinde bir oto bakım ve yıkama şirketi kurdu. Bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor hem de istihdam yaratarak ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

İŞTE HÜRRİYET’İN O BAŞLIĞI

Anadolu Ajansı Faruk Yiğit ile bir ropörtaj yaparak abonelerine servis etti. Ancak Hürriyet gazetesi haberi manşetten “Fenerbahçe’nin eski yıldızı oto yıkamacı oldu!” gibi seviyesizce bir manşetle duyurdu. Haberin dikkat çekmesi amacıyla seviyesizce atılan bu manşet son derece sevilen ve saygı duyalan bir şahıs olan Faruk Yiğit’in çevresinde büyük tepkilere neden oldu.

Facebook ve sosyal medyadan binlerce destek yorumları alan Faruk Yiğit bu sevgi seli karşısında son derece mutlu oldu.

Çünkü onu tanıyan herkes , haram paraya, ihale yosuzluklarında, adam kayırmaya, itibarını kullanarak rant elde etmeye çalışan kişilere hiç benzemediğini ve hiç bir zaman onlar gibi olmadığını çok iyi biliyor.

Dürüstçe , namusuyla ,onuruyla para kazanmak için bir şirket kurmuş ve burada bir çok çalışanı istihdam ediyordu. Hürriyet gazetesinin  ilgi çekmek uğrana manşeti Faruk Yiğit’in sanki bir oto yıkama da işçi olarak çalışıyormuş gibi vermeleri bu gazetenin kurumsal kimliğiyle asla bağdaşmadı. Avamhaber.com’a açıklamalarda bulunan Faruk Yiğit; “haberin ilgi çekmesi amacıyla böyle hoş olmayan manşetin atılmasının kendisini ve binlerce sevenlerini üzdüğünü ifade ederek, temennim Hürriyet’in özür dileyerek bu manşeti değiştirmesidir.” dedi. Faruk Yiğit’i sevenlerin isteği Hürriyet Gazetesi’nin bu hatasını düzelterek derhal özür dilemesi. Bizler avamhaber.com ve Uluslar Arası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (uygad) olarak bu özrün takipçisi olacağız.

AVAMHABER.COM

Etiketler:
Share
804 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2