logo

21 Ekim 2015

“Hizmetlerimiz 24 saat gece gündüz devam edecek”

Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Çangır, Mercekhaber Tuzla Temsilcisi Erkan Şensoy’a Halk Eğitim Merkezinin faaliyetlerini anlattı.

 

İkili görüşmeler sonucunda her hizmetin Tuzla için bir önem arz etttiğini belirten Çangır yaptığı açıklamada şöyle dedi:
“Tuzla Halk Eğitim Merkezi olarak 2014-2015 öğretim yılında yaklaşık 250 farklı alanda 1250 kursu tamamlanmış ve halen devam eden kursiyerlerle birlikte 50 bin civarı kursiyere hizmet vermekteyiz.

4Kursiyerlerimizin yaşadıkları yere en yakın okullardaki Derslikler, Belediye birimleri , Camiler ve Merkez Binamızda Cam-Çini-Gümüş işleme-Tekstil-Şiş Örücülüğü-Ahşap Boyama-Nakış-Dikiş-Çocuk Eğitimi-Aile Eğitimi-Osmanlıca-Kuran-ı Kerim-İletişim-Diksiyon-Bilgisayar-Arıcılık-Emlakcılık-Okuma Yazma Eğitimi-Bağlama Öğretimi-İngilizce-Arapça-Rusça-İşaret Dili ve diğer mesleki ve genel alanlarda bize gelen talepleri dikkate alarak kurslar açmaktayız. Kurslarımız yılın 365 günü, 7 gün 24 saat devam etmektedir.

2Bir yıl içerisinde düzenlenen 1250 civarında kursta, kursiyerlerimizce üretilen ürünleri eğitim-öğretim yılı sonunda mahallelerde ve merkezimizde açtığımız sergilerde tanıtmak suretiyle tüketicilere ulaştırılmasına aracılık etmekteyiz.

4Açık lisede öğrenimine devam eden 4450 öğrenci ve açık ortaokulda öğrenimine devam eden 2240 öğrenci toplamda 7000 kadar Açık Öğretim öğrencisine hizmet vererek Tuzla İlçesinin Eğitim kalitesine katkı sağlamaktadır.

Merkezimiz 2015-2016 öğretim yılından başlamak üzere ilçemiz sınırları dahilinde Eğitimini tamamlamışüniversiteye hazırlanan gençlerimize YGS-LYS sınavına hazırlık kursları açma heyacanını yaşamaktayız Bir çok alanda etkili olduğumuz gibi üniversiteye hazırlanan gençlerimizede katkı sağlayacağız”

Bu çalışmalarımız ve hizmetlerimiz devam edecek diyen Müdür Metin Çangır, Mercek Haber Tuzla Temsilcisi Erkan Şensoy’a da başarı dileklerinde bulundu.

Share
710 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2