logo

03 Nisan 2015

‘’HİZMET SEVGİYLE VERİLMELİ’’

1Türkiye’de Sosyal Hizmetlerin 2023 vizyonu, Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği sempozyumda masaya yatırıldı.

 

KOLTUK DEĞNEKLİ GENCİN SÖYLEDİKLERİ GURURLANDIRDI

 

Yerel yönetimlerde sosyal hizmetlerin önemine değinen Başkan Temel Karadeniz, “İnsanı diğer varlıklardan farklı kılan en önemli özellik, insanların başkaları için yaptıklarıdır. Bu nedenle sosyal hizmetlerde insan faktörü önemli bir unsur. Her belediye hizmet verebilir ancak bu hizmeti sevgiyle verebilmek gerekiyor. Sevgi yoksa yaptığınız iş yarım kalır” dedi. Konuşmasında buna bir örnek de veren Temel Karadeniz,“Beni görmeye belediyeye koltuk değnekli bir genç arkadaşımız geldi. Haftada 3 gün tedaviye gitmesi gerekiyormuş. Belediyemizden hasta nakil aracı hizmetine verilmiş. Şoför arkadaşlarımızın kendisine Emre Bey diye hitap etmiş. Bu saygılı konuşma kendisini çok mutlu etmiş. Bu durum beni hem sevindirdi hem de gururlandırdı” diye konuştu.

 

“TEMEL BAŞKAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

Sempozyumda bir sunum yaparak Küçükçekmece Belediyesi’nin sosyal hizmetler alanındaki çalışmalarını katılımcılarla paylaşan Küçükçekmece Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Veysel Kaya ise Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederek, “Belediye Başkanımız Temel Karadeniz Sosyal Hizmetlere çok önem veren bir başkan. Kendisi sosyal hizmetlerin bütçesini yüzde 70 oranında artırmıştır” dedi. Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut da yaptığı konuşmasında sosyal hizmetlerin tarihçesini katılımcılarla paylaşarak, “Batıda vicdan yok. Her şey para için yapılıyor. Biz ise insana insan olduğu için hizmet veriyoruz. Bizde vicdan, sevgi kavramları var” diye konuştu.

‘Türkiye’de Sosyal Hizmetlerin 2023 Vizyonu’, ‘Sosyal Hizmetlerde Çocuk ile Gencin Yeri ve Geleceği’, ‘Yerel Yönetimlerde Sosyal Hizmetler’ başlıklı üç oturumdan oluşan sempozyuma, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Bozlağan oturum başkanı olarak katılırken, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü Önal İnaltekin, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Rıza Abay, İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Canatan, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Taner Artan ve sosyal hizmetler alanında uzman birçok isim konuşma yaptı.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe ayrıca Başkan Yardımcısı Sibel Güllüçayır, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, AK Parti İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut, İlçe Müftüsü Cemalettin Bal, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçi Başer ve pek çok sayıda öğretim üyesi ile öğrenciler katıldı.

Share
372 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2