logo

19 Mayıs 2015

”HİZMET BİZİM KARAKTERİMİZDİR.

şşşşşşşooMardin Büyükşehir Belediyesi, on ilçede yapımına başladığı menfez, yol yapım ve alt yapı hizmet  çalışmalarına aralıksız sürdürüyor . Çalışmaları yerinde inceleyen Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Zirek, imkanlar dahilinde ve zorlayarak  yaşanan sıkıntıları gidermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.Asırlardır açık olan kanalizasyonlar barsak enfeksyinondan ölen insanları düşünmek gerekir”diye belirterek şöyle konuşmalarına devam etti.

 

Sıcak havaların gelmesi ile birlikte Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde ve ilçelerde  menfez, yol yapım ve alt yapı çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi  olarak Kırsal  alanlarındaki  Yollar, Bakımı ve Onarımlarını özellikle asırlardır yaz aylarında açık kanalizasyon yüzünden çıkan hastalıklar birçok çocukların ölümlerine sebibeyet vermiştir.”Diyen Zirek “ Daire Başkanlığı’nca yapılan çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri  olarak bu işlerin takipcisiyiz. Yardımcım Halil Bahadur ve Kırsal Yollar, Bakım ve Onarım Daire Başkanı Mehmet Nevzat  Aydın bu işin tecrübeli kişileridir.şehri şantiyeye çevirdik.Halkımız kimin ne yaptığı,nasıl bir çalışma yaptığı herkesçe görüyor ve belirtiliyor “diye belirtti.

 

Genel Sekreter Zirek, çalışmalar kapsamında ilk önce Merkez Artuklu İlçesi ile Mazıdağı İlçesi Akbağ, Cevizlik istikametinde yapılan menfez yapım çalışmasını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmalar sırasında Genel Sekreter Zirek, çalışanlarlada ilgilenerek yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi. Ardından Mazıdağı Evciler Mahallesi arasında yapılan yolun asfalt ve yol yama çalışmasını inceleyen Genel Sekreter Zirek, burada yurttaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

 

Genel Sekreter Zirek ve beraberindekiler daha sonra Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı mahallelerde yapılan menfez, yol yapım ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi. Kızıltepe Hububat Merkezi önünde yapılan çalışmaları inceleme sırasında Genel Sekreter Zirek, Kızıltepe Zahireciler Dernek Başkanı Mehmet Şerif Öteri ziyaret etti. Ziyaret sırasında Öter, Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarından dolayı Genel Sekreter Zirek’e teşekkürlerini belirtti.

 

Öte yandan Tarihi İpek Yolu istikametinde bulunan Derik İlçesi Doğancık ve Ballı mahallerinde yapılan yol yapım çalışmasını yerinde inceleyen Genel Sekreter Zirek, yurttaşların sorunlarını dinledi. Genel Sekreter Zirek, çalışmalar sonrasında da Büyükşehir olarak aralıksız bir şekilde çalışmalarına hız verdiklerini belirterek “ Kurumsallaşma sürecinde hizmet götürme noktasında kimi yerde yetersiz kaldık. Ama bizler artık hizmet götürmede hazır olduğumuzu düşünüyoruz. Tabiki yıllardır hizmet yapılmayan bölgemizde yaşanan tüm sıkıntıları bir kerede çözmemiz mümkün değildir. Şuan merkez Artuklu ilçesi olmak üzere 11 ilçemizde yol yapım, menfez, sıcak asfalt ve alt yapı çalışmasına başlamış bulunmkatayız. Çalışmalarımız aciliyet durumuna ve bütçemize göre belirleniyor.Biz bütün imkanlarımızı seferber ettik ve bu inançla devam edeceğiz” dedi.

 

Share
303 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2