logo

22 Aralık 2015

HİLKUDERDEN KANDİL MESAJI

Hilvan İlçesi’ni Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği (HİLKUDER) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Şil, Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.1..

Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında  tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutlayan Hilvan İlçesini Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Şil, Karanlık bir dönemden geçen insanlığın, Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşrifleri ile adeta nura döndüğünü ve bu anlamlı günün bir yıldönümüne daha ulaşmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Kan ve gözyaşının hakim olduğu İslam Coğrafyası için bu mübarek gecede dua edilmesi gerektiğini ifade eden Şil, Mevlid Kandili vesilesiyle Peygamber Efendimiz’in sevgi, barış ve adalet dolu karakterini ve mesajlarını hatırlamanın tüm İslam alemine ışık tutacağını kaydetti.

Sadece İslam aleminin değil dünyadaki tüm toplumların Efendimizin huzur ve barış dolu sözlerine ihtiyacı olduğunu belirten Şil; “Bu kutlu günde nefret ve düşmanlıklara son verip, sevgi saygı ve hoşgörü çerçevesinde kardeşçe yaşamak için çaba sarf etmeliyiz. Kırgınlıklarımızı ve önyargılarımızı geride bırakarak birbirimizi kucaklamalıyız. Bu vesile ile tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Dedi.

Share
391 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2