logo

reklam

HDP’DEN, CHP’YE YERLİ İNEK BENZETMESİ..


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

AK PARTİ ASIL ŞİMDİ KAZANACAK..

 

Bizler, genel seçim sonrası Türkiye’miz için yeni bir dönemin başlangıcı olacağına yürekten inanıyoruz. Ülkemiz, seçimler öncesi ve sonrası Siyonist-emperyalist, paralel ve yerli işbirlikçilerinin ittifakı ile üzerine oynanan karanlık senaryoların kıskacından kurtularak bu zor dönemi geride bırakmış olacaktır.

 

Ekonominin hızla yükselerek dünya sırlamasının ilk onunda yer alması olduğu kadar acil ve önemli bir diğer konu da, Türkiye’de siyasi alanda yeni bir dönüşüm sürecine olan ihtiyaçtır. Son günlerde ülkemizde yaşatılmak istenilen siyasi güven bunalımının tahribatı, sadece ekonomi alanıyla sınırlı kalmayacak, siyaset kurumunu ve siyasetçilerde büyük yara almış, büyük itibar kaybına uğramış olacaktır. AK PARTİ iktidarı ve mensupları üzerine yapılan komplo ile özellikle son dönemlerde çıkar ve siyasi gelecek hesaplarıyla neredeyse bütün ahlaki ölçülerin bir kenara itilebildiği görülmüştür.
Siyasi istikrar ortamının tehdit edilmesinden ve günden güne yükselen ekonomik dengelerin göz ardı edilmesinden bile çekinilmediği halkımız tarafından ibretle izlenilmektedir. Emperyalistlerle göz kırpışarak ve el ele verilerek hazırlanan oyunun figüranları milletin içinde olmadığı arayışa girmişler ve oyunlarını sahneye koymuşlardır.
Günlerdir anlatıyoruz, bu İsrailliler, Ak Parti’nin tek başına iktidar olamamasına neden bu kadar seviniyor diye. Şimon Peres çok mutlu, Mossad çok mutlu, İsrailliler bayram ediyor, neden?

 

Erdoğan liderliğindeki Türkiye, 2009’dan itibaren Mossad’ın Türkiye’deki hakimiyetine son verdi, İsrail’in bölgedeki gücüne darbe vurdu, sadece İsrail’le değil Batı ülkeleri ve küresel sermayeyle de bağlarını kopardı da ondan.

 

Şimdi bu güçlerin hepsine bir fırsat doğdu. Erdoğan Başkan olamayacak, Ak Parti’siz bir hükümet olacak diye kolları sıvadılar, planları yaptılar, gözlerini Türkiye’yi bölmeye diktiler.
Bütün bu gelişmeler, vatana ve millete sahiplenen iktidarın toplum ve dünya da ki itibarına yapılmak istenilen darbenin izlerini taşımakta ve ülkemizi küçük düşürmeye yönelik kumpasın bir parçasını oluşturmaktadır. Onun için yıllardır süre gelen oyunların çirkefliğine bulaşmış insan bile demeye zul gördüklerimin tasfiye edilerek, Türkiye’de yeni ve güçlü bir siyaset kültürünün gelişmesi ve demokratik geleneklerin kök salması için önümüzdeki engellerin derhal çöpe atılması gerekmektedir.
Çünkü, CHP’ye oy veren seçmenin yüzde 3,2’si HDP’ye oy verdi.. Araştırmacılara göre, HDP’nin barajı geçmesini isteyen CHP seçmeni HDP’ye yönelirken, daha önce CHP’ye oy veren Alevi çevrelerin bu seçimde HDP’yi destekledi.
CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programına katılan HDP li Tan, canlı yayında şunları söyledi. ”Arkadaşlarım beni yanlış anlamasın ama bu bir benzetmedir ne olur bunu bir espiri olarak görsünler. Bu söylediklerimi CHP yerli inek gibi dünya kadar ot yedirirsin beslersin ama sütünde bir artma ve ya bir azalma olmaz
Ülkemiz üzerine kurgulan bu oyunların sahneye konulmasına ile CHP ve HDP’nin, Türk siyasetine kaos ve güvensizlik ortamını aşılayarak, emellerine kavuşma çabaları milletimize vurulan darbeden başka bir şey değildir. Unutulmamalıdır ki, ülkemizin milli varlığı ve geleceğiyle çeşitli senaryoların üretildiği, entrikaların çevrildiği ortamlar, milli iradenin hakemliğine en çok ihtiyaç duyulan ortamlardır.
Milli iradeyi hiçe sayan çeşitli odakların yine siyaset kurumunu zayıflatacak etkinliklerini artırmak isteyen emperyalistlerin ve siyasiler ile onların uşaklığını yapan marjinal gurupla, faiz lobisinin dayanağı çeşitli çevreler hiçbir gerekçeye dayanarak AK Patisiz bir hükümeti kurmakta başarılı olamayacaklardır. Ülke çıkarlarının bugün korunmasının en önemli şartının AK Parti’nin merkez, omurga partisi olarak ayakta olması, dimdik durması ve Türkiye’ye biçilmek istenen gömleklere karşı kendi kaderini çizecek bir kararlılıkla yoluna devam etmesi ile hiç kimsenin bu ülkeye gömlek biçmesine izin vermez. Hiç kimsenin şu veya bu başkentte oturarak, şu veya bu kapalı kapılar ardında, şu veya bu koalisyon modeli üzerinde Türkiye’ye yeni bir gömlek biçmesini istemez.
Selahattin Demirtaş ın CHP ile Birleşebiliriz sözleri CHP de soğuk duş etkisi meydana getirirken Paralel çeteye karşı Ak-Parti ile CHP deki Ulusalcıların ortak hareket edeceği bilgileri gelmektedir.
Kılıçdaroğlunun bu öneriye sıcak bakmasına tepki gösteren Pelsilvanya’nın kaset marifeti ile genel başkanlıktan inen Deniz Baykal Öncülüğünde 80 civarında Ulusalcı vekil yeni bir siyasi oluşuma gidiyor.Deniz Baykal’ın Öncülüğünde kurulacak yeni bir parti ile 70-80 Ulusalcı vekil CHP nin Terör örgütleriyle hareket ettiği gerekçesiyle CHP den ayrılacağı bilgileri artık netleşiyor gibi.. Görülen o ki, AK Parti asıl şimdi kazanacak.
Ayrıca Koalisyon için CHP-MHP-HDP=PKK Bir araya gelmeleri halinde MHP den 50 civarında vekilin istifa ederek AKP ye geçeceği iddiaları doğrultusunda bilgiler var..O nedenle Bahçelinin HDP’nin içeriden ya da dışarıdan destek vereceği hükümet formülüne sıcak bakması mümkün görülmüyor. CHP-MHP- HDP hükümet ortaklığı suya düştüğü içinde hükümet kurulamaması Kılıçdaroğlu’nun hayallerini de yıkıyor.
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, ‘Koalisyon ihtimalleri gündeme gelir mi’ sorusu üzerine “Bunu böyle almamak lazım. Belirleyeceği olmaz. Muhatap belli. Koalisyon konuşması yapılacaksa işin adresi bellidir. O da genel başkandır. “% 3,5 civarında bir oyu barışa ve demokrasiye feda ettik. Helal olsun” dedi.
İşte bu.CHP’den HDP’ye bağış edilenoylar masaya yatırılacak ve üst üste kaybedilen seçimlerin faturası Kılıçdaroğlu’na kesilerek bedeli çok ağır ödetilecek….
Bunun için diyoruz ki, hiçbir kimsenin ve siyaset üzerine gömlek giydirmek isteyen Siyonist- emperyalist uşağı figüranlarının hiçbir gerekçeyle olası bir iradeyi meşruluk tartışmalarının içine çekmeye ve lekelemeye hakkı yoktur, haddi de yoktur. Saygılarımla. 13 Haziran 2015

 

Hasan ALPARSLAN Araştırmacı Gazeteci- Yazar.

Share
852 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2