logo

reklam

HDP’DEN, CHP’YE YERLİ İNEK BENZETMESİ..


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

AK PARTİ ASIL ŞİMDİ KAZANACAK..

 

Bizler, genel seçim sonrası Türkiye’miz için yeni bir dönemin başlangıcı olacağına yürekten inanıyoruz. Ülkemiz, seçimler öncesi ve sonrası Siyonist-emperyalist, paralel ve yerli işbirlikçilerinin ittifakı ile üzerine oynanan karanlık senaryoların kıskacından kurtularak bu zor dönemi geride bırakmış olacaktır.

 

Ekonominin hızla yükselerek dünya sırlamasının ilk onunda yer alması olduğu kadar acil ve önemli bir diğer konu da, Türkiye’de siyasi alanda yeni bir dönüşüm sürecine olan ihtiyaçtır. Son günlerde ülkemizde yaşatılmak istenilen siyasi güven bunalımının tahribatı, sadece ekonomi alanıyla sınırlı kalmayacak, siyaset kurumunu ve siyasetçilerde büyük yara almış, büyük itibar kaybına uğramış olacaktır. AK PARTİ iktidarı ve mensupları üzerine yapılan komplo ile özellikle son dönemlerde çıkar ve siyasi gelecek hesaplarıyla neredeyse bütün ahlaki ölçülerin bir kenara itilebildiği görülmüştür.
Siyasi istikrar ortamının tehdit edilmesinden ve günden güne yükselen ekonomik dengelerin göz ardı edilmesinden bile çekinilmediği halkımız tarafından ibretle izlenilmektedir. Emperyalistlerle göz kırpışarak ve el ele verilerek hazırlanan oyunun figüranları milletin içinde olmadığı arayışa girmişler ve oyunlarını sahneye koymuşlardır.
Günlerdir anlatıyoruz, bu İsrailliler, Ak Parti’nin tek başına iktidar olamamasına neden bu kadar seviniyor diye. Şimon Peres çok mutlu, Mossad çok mutlu, İsrailliler bayram ediyor, neden?

 

Erdoğan liderliğindeki Türkiye, 2009’dan itibaren Mossad’ın Türkiye’deki hakimiyetine son verdi, İsrail’in bölgedeki gücüne darbe vurdu, sadece İsrail’le değil Batı ülkeleri ve küresel sermayeyle de bağlarını kopardı da ondan.

 

Şimdi bu güçlerin hepsine bir fırsat doğdu. Erdoğan Başkan olamayacak, Ak Parti’siz bir hükümet olacak diye kolları sıvadılar, planları yaptılar, gözlerini Türkiye’yi bölmeye diktiler.
Bütün bu gelişmeler, vatana ve millete sahiplenen iktidarın toplum ve dünya da ki itibarına yapılmak istenilen darbenin izlerini taşımakta ve ülkemizi küçük düşürmeye yönelik kumpasın bir parçasını oluşturmaktadır. Onun için yıllardır süre gelen oyunların çirkefliğine bulaşmış insan bile demeye zul gördüklerimin tasfiye edilerek, Türkiye’de yeni ve güçlü bir siyaset kültürünün gelişmesi ve demokratik geleneklerin kök salması için önümüzdeki engellerin derhal çöpe atılması gerekmektedir.
Çünkü, CHP’ye oy veren seçmenin yüzde 3,2’si HDP’ye oy verdi.. Araştırmacılara göre, HDP’nin barajı geçmesini isteyen CHP seçmeni HDP’ye yönelirken, daha önce CHP’ye oy veren Alevi çevrelerin bu seçimde HDP’yi destekledi.
CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programına katılan HDP li Tan, canlı yayında şunları söyledi. ”Arkadaşlarım beni yanlış anlamasın ama bu bir benzetmedir ne olur bunu bir espiri olarak görsünler. Bu söylediklerimi CHP yerli inek gibi dünya kadar ot yedirirsin beslersin ama sütünde bir artma ve ya bir azalma olmaz
Ülkemiz üzerine kurgulan bu oyunların sahneye konulmasına ile CHP ve HDP’nin, Türk siyasetine kaos ve güvensizlik ortamını aşılayarak, emellerine kavuşma çabaları milletimize vurulan darbeden başka bir şey değildir. Unutulmamalıdır ki, ülkemizin milli varlığı ve geleceğiyle çeşitli senaryoların üretildiği, entrikaların çevrildiği ortamlar, milli iradenin hakemliğine en çok ihtiyaç duyulan ortamlardır.
Milli iradeyi hiçe sayan çeşitli odakların yine siyaset kurumunu zayıflatacak etkinliklerini artırmak isteyen emperyalistlerin ve siyasiler ile onların uşaklığını yapan marjinal gurupla, faiz lobisinin dayanağı çeşitli çevreler hiçbir gerekçeye dayanarak AK Patisiz bir hükümeti kurmakta başarılı olamayacaklardır. Ülke çıkarlarının bugün korunmasının en önemli şartının AK Parti’nin merkez, omurga partisi olarak ayakta olması, dimdik durması ve Türkiye’ye biçilmek istenen gömleklere karşı kendi kaderini çizecek bir kararlılıkla yoluna devam etmesi ile hiç kimsenin bu ülkeye gömlek biçmesine izin vermez. Hiç kimsenin şu veya bu başkentte oturarak, şu veya bu kapalı kapılar ardında, şu veya bu koalisyon modeli üzerinde Türkiye’ye yeni bir gömlek biçmesini istemez.
Selahattin Demirtaş ın CHP ile Birleşebiliriz sözleri CHP de soğuk duş etkisi meydana getirirken Paralel çeteye karşı Ak-Parti ile CHP deki Ulusalcıların ortak hareket edeceği bilgileri gelmektedir.
Kılıçdaroğlunun bu öneriye sıcak bakmasına tepki gösteren Pelsilvanya’nın kaset marifeti ile genel başkanlıktan inen Deniz Baykal Öncülüğünde 80 civarında Ulusalcı vekil yeni bir siyasi oluşuma gidiyor.Deniz Baykal’ın Öncülüğünde kurulacak yeni bir parti ile 70-80 Ulusalcı vekil CHP nin Terör örgütleriyle hareket ettiği gerekçesiyle CHP den ayrılacağı bilgileri artık netleşiyor gibi.. Görülen o ki, AK Parti asıl şimdi kazanacak.
Ayrıca Koalisyon için CHP-MHP-HDP=PKK Bir araya gelmeleri halinde MHP den 50 civarında vekilin istifa ederek AKP ye geçeceği iddiaları doğrultusunda bilgiler var..O nedenle Bahçelinin HDP’nin içeriden ya da dışarıdan destek vereceği hükümet formülüne sıcak bakması mümkün görülmüyor. CHP-MHP- HDP hükümet ortaklığı suya düştüğü içinde hükümet kurulamaması Kılıçdaroğlu’nun hayallerini de yıkıyor.
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, ‘Koalisyon ihtimalleri gündeme gelir mi’ sorusu üzerine “Bunu böyle almamak lazım. Belirleyeceği olmaz. Muhatap belli. Koalisyon konuşması yapılacaksa işin adresi bellidir. O da genel başkandır. “% 3,5 civarında bir oyu barışa ve demokrasiye feda ettik. Helal olsun” dedi.
İşte bu.CHP’den HDP’ye bağış edilenoylar masaya yatırılacak ve üst üste kaybedilen seçimlerin faturası Kılıçdaroğlu’na kesilerek bedeli çok ağır ödetilecek….
Bunun için diyoruz ki, hiçbir kimsenin ve siyaset üzerine gömlek giydirmek isteyen Siyonist- emperyalist uşağı figüranlarının hiçbir gerekçeyle olası bir iradeyi meşruluk tartışmalarının içine çekmeye ve lekelemeye hakkı yoktur, haddi de yoktur. Saygılarımla. 13 Haziran 2015

 

Hasan ALPARSLAN Araştırmacı Gazeteci- Yazar.

Share
806 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KUŞ ile DERVİŞ

  18 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " KUŞ ile DERVİŞ Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır ve ona sorar... "Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?" Derviş kendini savunur.. "Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı." Bunun üzerine, Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki... "Bak, bu adam da haklı. Sen...
 • TEVHÎD ve MÂRİFET

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TEVHÎD ve MÂRİFET Tevhîd, kadîm olanı (başı ve başlangıcı olmayanı), hâdis (sonradan) olandan ayırmak ve bundan (hâdis olandan) O’na (kadîm olana) yönelmektir. Kadîm olan yalnızca Allah Teâlâ olduğu için, tevhîd yalnızca O’nu görmek ve O’nu duymaktır. O’nunla birlikte hâdis olan şeyleri ve hatta kendi varlığını da görüp hisseden bir kimse, farklı mahiyetteki iki şeyi görüp duyduğu için tevhîd’ten uzaklaşmış ve ikiliği kabul etmiş olur. Kadîm ile hâdisin mahiyetleri birbirinden farklı oldukları için, hâdisin özellik ve sıfatları olan şekillilik...
 • Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi ve “Başkanlık Sistemi”

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Başkanlık sistemi yeryüzünde modern olup demokratik siyasetin zeminini en iyi şekilde kabul edendir. Siyasi düzlemde “Başkanlık Sistemi’ne” bakıldığı zaman Türkiye Cumhuriyeti milletinin egemenliğine yaslanan demokratik bir yönetim şeklidir. Bundan dolayı başkanlık sistemi, parlamenter sistem ve yarı olan başkanlıkla beraber modern demokratik bir yönetim sistemini ortaya koymaktadır.   Başkanlık sistemi diğer sistemlerin hepsinden apayrı ve doğru olan bir yönetim sistemidir. Başkanlık sistemi, yarı başkanlık ve parlamenter sistemlerden ço...
 • Cenevre depremi

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Bir hafta öncesinden Yunanistan Dışişleri bakanı Nikos Kocias tarafından sabote edileceğini yazdığım ve televizyonlarda da dile getirdiğim Cenevre Konferansı sonrasında, Rum lider Nikos Anastasiadis’in twitter mesajlarına göz attım, Rum tarafında neler olup bittiğini ve nelerin konuşulduğunu öğrenmek için. Bu yazımı yazana kadar Rum lider Nikos Anastasiadis’in attığı son yedi tweet aynen aşağıdaki gibi. 1 Aralık günü, Kıbrıs için yapılacak müzakerelerde karar almak yönünde sorumluluk aldım. Sonuçlar bu kararı desteklemektedir. Garantilerin...
UA-36507442-2