logo

reklam

HAYSİYETLERİ ÜZERİNE KUMAR OYNAYANLAR


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Cumhurbaşkanlığı makamı, milletin en üst düzey temsil makamıdır. Cumhurbaşkanlığını tanımayan milleti tanımamış olur. Cumhurbaşkanının meşruiyetine saldıran milletin iradesine saldırmış olur. Cumhurbaşkanına saygısızlık yapan millete saygısızlık yapmış olur. Cumhurbaşkanımızın meclise girişinde muhalefetin sergilediği tavır, kesinlikle insani ve milli bir tavır değildir. Yabancı misyon şeflerinin gözü önünde Cumhurbaşkanının önünde kalkmamak, her türlü insanî ve millî refleksten yoksun bir saygısızlık örneğidir.
Milli iradeyi temsil makamında olan kişilerin milli iradenin tecessüm ettiği bir şahsa ve makama karşı gösterdikleri bu saygısızlık, yeni dönemde diyalog ve uzlaşı üzerinden inşa edilmesi gereken demokratik siyaset dilini de ilk günden zehirleyen bir davranış olmuştur. Paradoksa bakınız ki “diktatör” diye suçladıkları kişinin önünden kalkmama özgürlüğünü o gün mecliste gösteren muhalefet partileri, yeni dönemde uzlaşmaya ne kadar uzak olduklarını da alenen göstermiş oldular. Muhalefet partilerinin bu sekter ve saygısız tavırlardan hızla uzaklaşmaları gerekiyor. Aksi takdirde kaybeden kendileri olur.
AK Parti Cumhurbaşkanına yapılan hiçbir saygısızlığı içine sindirmediği gibi bu tür saygısızlıkların hiçbirini de karşılıksız bırakmaz. Muhalefet partileri şunu çok iyi bilmeliler ki Cumhurbaşkanımızın şahsına ve makamına yapılacak bu türden düşmanca saygısızlıklar her türlü diyalogun ve uzlaşının önünü keser. Milleti oyalamaya gerek yok. Mertlikten ve dürüstlükten uzak siyasi taktiklere de hiç gerek yok.
Diyaloga ve uzlaşıya açık iseler bunun ilk sinyalini veren Cumhurbaşkanı olmuştur. Demokratik diyalogun ve uzlaşının altını da AK Parti’nin Genel Başkanı ve Başbakanı anlamlı bir biçimde doldurmuştur. İçeride ve dışarıda yaşamakta olduğumuz kritik dönem, hükümetin bir an önce oluşmasını zorunlu kılıyor. Siyasi partilerimiz bu konuda üzerlerine düşeni yapmazlarsa çözüm mevkii yine milletimizdir.
Mevcut Meclis yapısı içinde, tüm siyasi partilerimize, onların genel başkanlarına büyük görev düşüyor. Türkiye’nin, geçmişini tartışan değil, geleceğini aydınlatan bir koalisyon hükümetine ihtiyacı var. 1990’lı yıllarda şahit olduğumuz koalisyon tecrübelerinin ülkemize yaşattığı sıkıntıları tekrarlatmaya kimsenin hakkı yok.
Seçim sonuçlarına bakıp, ‘Türkiye sıkıntıya düştü’ diye adeta sevinç çığlıkları atanları görüyoruz.. Kendi çıkarlarını, ülkenin çıkarlarının önüne koyanların yüzlerindeki memnuniyet ifadesinin gayet iyi farkındayız. İnşallah ya en kısa sürede yeni hükümeti kurarak ya da seçimleri yenileyerek, bu heves sahiplerini bir kez daha hüsrana uğrayacaklardır. TÜRK milletinin mayasında var olan, fakat yılların ihmali ve milletimize düşmanlarının ihaneti sonucunda küllenen Türk-İslam inanışıyla parlayan ülkenin kalkınma ateşi, son on iki yılda tekrar alevlenmiş ve toplumun bütün kesimlerini bir yangın gibi sarmıştır.
Yabancı yatırımcı, AK Parti iktidarının Türkiye’de son 12 yılda sağladığı güven ve istikrar ortamına gelmeye devam ediyor. Seçim dönemi olmasına karşın bu yıl uluslararası doğrudan 12 milyar dolar yatırım bekleniyor.
Yabancı yatırımcıların, enerji, hızlı tüketim, gıda, içecek ve finans sektörleri ile öncelikli olarak ilgileniyor. Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü (UNCTAD) tarafından her yıl hazırlanan ve tüm dünyada eşzamanlı olarak duyurulan Dünya Yatırım Raporu açıklandı. 2014 yılında 201 ülkeye ilişkin uluslararası doğrudan yatırımların Türkiye klasmanı, bu yıl yine 35. yılını kutlayan Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) tarafından yapıldı.
Ülkemizi bu kadar kısa zamanda büyüten ve güçlü kılan Allah’ın takdiri ve güçlü iktidarın ve kadrosunun inançlı çalışmaları ve gayretlerinin bir sonucudur.Bu kadro Hareketi, tamamen maddeye esir olmuş, ruhları köleleşmiş, gönül mantıkları kaybolmuş günümüz insanının, kısır dünya görüşü ve basit mantık ölçüleri ile izah edilemez.

Bu azimkâr kadronun kısa zamanda, insanlarımızın kafa ve gönlünde kat ettiği mesafe, çağın gelişme hızının çok ötesindedir..
Bu hızı tekkeye yeni intisap eden bir müridin çile dolduran nefsini sürekli terbiyeye tabi tutması gibi, devamlı sıhhatinden, özelyaşantısından, menfaatinden, uykusundan, en önemlisi ailesinden ve gerekirse canından fedakârlık yaparak, kısacası nefis intiharının en çarpıcı tablosunu meydana getirerek kazanmıştır.
Tarih, gecesini-gündüzüne katarak azimle vatan-millet hizmetinde koşan, en büyük projelerle fikir ve şuur zaferini yaratan bu kadroya, daima şükran ve takdirle yâd edecektir. Ve yine tarih, milletimiz üzerinde karanlık emelleri olanlara yataklık eden ve halkımızın hassasiyetleri üzerine kumar oynayanları ve bu kadroya ihanet edenleri asla affetmeyecektir
Bu günkü tarihimizde, Vatan, millet ve bayrak sevdalısı, milletin birlik ve bütünlüğüne inanmış bu kadro kadar, zor şartlar altında ve ağır ve kaygan siyasi zeminde mücadele veren ve hedefine adım adım ulaşan bir fikri kadro gösterilemez.
Ülkemizin kalkınmışlığına atılan imzaların ağır mesuliyeti yönünden de, diğer siyasi kadrolarla mukayese dahi yapılamaz.

Türk halkının bağrından koparak gelen bu kadro yalnız ülkemizde değil, bulunduğu coğrafyasında da lider bir kadro olarak, tarih sayfalarında yerini alacaktır… Saygılarımla 25 Haziran 2015

Hasan ALPARSLAN Araştırmacı Gazeteci- Yazar.

Share
730 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Peygamberimiz Hz.Muhammed(sav)

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ► Hazreti Peygamber (s.a.v.) Fitneyi Haber Verirken, Bunun Fâsılalarla Kıyamete Kadar Devam Edeceği Hususunu Bilhassa Tebârüz Ettirir, Vurgular. Bu Noktanın Anlaşılmasında En Güzel Örnek, Huzetfe Tu’bnu’l-Yeman’dan Gelen Bir Rivâyettir; Aynen Aktarıyoruz: İnsanlar, Hazreti Peygambere (s.a.v.) Hep Hayırdan Sorarlardı. Ben ise, Bana da Ulaşır Korkusuyla Hep Şerden Sorardım. Bir Defasında: ▬ “Ey Allah’ın Rasülu; Biz Bir Câhiliyet ve Kötülük Devrinde Yaşadık. Allah Bizi Bu Hayırla, İslâm’la Müşerref Kıldı. Bu Hayırdan Sonra, Tekrar Herhângi B...
 • EN BÜYÜK DOKUNULMAZLIK HAKEMLERİN

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  EN    BÜYÜK     DOKUNULMAZLIK    HAKEMLERİN Mevcut  Anayasa  değişiklikleri gündemde iken; bir madde  de, futbol hakemlerine dokunulmasına yönelik, konsa da; biz de şu işten bir kurtulsak... Beklentimiz bu yönde idi. Amma olmadı… Hafta sonları Ülke gündemini en çok meşgul eden konu; futbol  maçları ve  hakemleridir. Verdikleri, vermedikleri kararlar ile; günlerce konuşulurlar... Ülkede bir çok konu olmasına rağmen; onlar hep bir numaradır. Kimse hesap soramaz... Koca, koca başkanlara ceza verilir, onlar kenarda; kıs, kıs gülerler...
 • Allah İçin..

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aşağıdaki iki hadise dikkat edelim. Çok mühim! (İyi işe vesile olan, hayatında ve öldükten sonra da o işi yapanlar kadar sevap kazanır. Kötü işe ön ayak olana da, bu iş terk edilinceye kadar, bunun günahı yazılır.) (Bütün ibadetlere verilen sevab, Allah yolunda gazaya verilen sevaba göre, deniz yanında bir damla su gibidir. Gazanın sevabı da, Emr-i maruf ve nehy-i anilmünker sevabı yanında, denize göre bir damla su gibidir.) Şu halde, günah olan işlere yardımcı olmak, o günaha ortak olmak demektir. İnsanlığın dünya ve ahiret saadeti ...
 • NEREDE DEVLET – BURADA DEVLET

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Gururlanmamak mümkün mü? Pazartesi gecesi (16.01.2017) saat 23:40 Reina katliamı sanığını Türk polisi, tek kurşun atmadan kimsenin burnunu kanatmadan, 20 dakikalık bir operasyonla dünyanın en iyi yetiştirilmiş 4 dil bilen DEAŞ’lı terörist (adına kurban ola) Abdülkadir Maşharipov’u hücre evinde, hemde suç ortaklarıyla canlı olarak yakalamıştır. Olaya, bir katil yakalama diye bakarsak gerçekten basit bir vakadır. Ama burda bir katil değil, dünya’yı rahatsız eden ve binlerce insanı katleden, yurdundan, yuvasından eden, dünya’yı yeniden dizayn etm...
UA-36507442-2