logo

reklam

HAYSİYETLERİ ÜZERİNE KUMAR OYNAYANLAR


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Cumhurbaşkanlığı makamı, milletin en üst düzey temsil makamıdır. Cumhurbaşkanlığını tanımayan milleti tanımamış olur. Cumhurbaşkanının meşruiyetine saldıran milletin iradesine saldırmış olur. Cumhurbaşkanına saygısızlık yapan millete saygısızlık yapmış olur. Cumhurbaşkanımızın meclise girişinde muhalefetin sergilediği tavır, kesinlikle insani ve milli bir tavır değildir. Yabancı misyon şeflerinin gözü önünde Cumhurbaşkanının önünde kalkmamak, her türlü insanî ve millî refleksten yoksun bir saygısızlık örneğidir.
Milli iradeyi temsil makamında olan kişilerin milli iradenin tecessüm ettiği bir şahsa ve makama karşı gösterdikleri bu saygısızlık, yeni dönemde diyalog ve uzlaşı üzerinden inşa edilmesi gereken demokratik siyaset dilini de ilk günden zehirleyen bir davranış olmuştur. Paradoksa bakınız ki “diktatör” diye suçladıkları kişinin önünden kalkmama özgürlüğünü o gün mecliste gösteren muhalefet partileri, yeni dönemde uzlaşmaya ne kadar uzak olduklarını da alenen göstermiş oldular. Muhalefet partilerinin bu sekter ve saygısız tavırlardan hızla uzaklaşmaları gerekiyor. Aksi takdirde kaybeden kendileri olur.
AK Parti Cumhurbaşkanına yapılan hiçbir saygısızlığı içine sindirmediği gibi bu tür saygısızlıkların hiçbirini de karşılıksız bırakmaz. Muhalefet partileri şunu çok iyi bilmeliler ki Cumhurbaşkanımızın şahsına ve makamına yapılacak bu türden düşmanca saygısızlıklar her türlü diyalogun ve uzlaşının önünü keser. Milleti oyalamaya gerek yok. Mertlikten ve dürüstlükten uzak siyasi taktiklere de hiç gerek yok.
Diyaloga ve uzlaşıya açık iseler bunun ilk sinyalini veren Cumhurbaşkanı olmuştur. Demokratik diyalogun ve uzlaşının altını da AK Parti’nin Genel Başkanı ve Başbakanı anlamlı bir biçimde doldurmuştur. İçeride ve dışarıda yaşamakta olduğumuz kritik dönem, hükümetin bir an önce oluşmasını zorunlu kılıyor. Siyasi partilerimiz bu konuda üzerlerine düşeni yapmazlarsa çözüm mevkii yine milletimizdir.
Mevcut Meclis yapısı içinde, tüm siyasi partilerimize, onların genel başkanlarına büyük görev düşüyor. Türkiye’nin, geçmişini tartışan değil, geleceğini aydınlatan bir koalisyon hükümetine ihtiyacı var. 1990’lı yıllarda şahit olduğumuz koalisyon tecrübelerinin ülkemize yaşattığı sıkıntıları tekrarlatmaya kimsenin hakkı yok.
Seçim sonuçlarına bakıp, ‘Türkiye sıkıntıya düştü’ diye adeta sevinç çığlıkları atanları görüyoruz.. Kendi çıkarlarını, ülkenin çıkarlarının önüne koyanların yüzlerindeki memnuniyet ifadesinin gayet iyi farkındayız. İnşallah ya en kısa sürede yeni hükümeti kurarak ya da seçimleri yenileyerek, bu heves sahiplerini bir kez daha hüsrana uğrayacaklardır. TÜRK milletinin mayasında var olan, fakat yılların ihmali ve milletimize düşmanlarının ihaneti sonucunda küllenen Türk-İslam inanışıyla parlayan ülkenin kalkınma ateşi, son on iki yılda tekrar alevlenmiş ve toplumun bütün kesimlerini bir yangın gibi sarmıştır.
Yabancı yatırımcı, AK Parti iktidarının Türkiye’de son 12 yılda sağladığı güven ve istikrar ortamına gelmeye devam ediyor. Seçim dönemi olmasına karşın bu yıl uluslararası doğrudan 12 milyar dolar yatırım bekleniyor.
Yabancı yatırımcıların, enerji, hızlı tüketim, gıda, içecek ve finans sektörleri ile öncelikli olarak ilgileniyor. Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü (UNCTAD) tarafından her yıl hazırlanan ve tüm dünyada eşzamanlı olarak duyurulan Dünya Yatırım Raporu açıklandı. 2014 yılında 201 ülkeye ilişkin uluslararası doğrudan yatırımların Türkiye klasmanı, bu yıl yine 35. yılını kutlayan Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) tarafından yapıldı.
Ülkemizi bu kadar kısa zamanda büyüten ve güçlü kılan Allah’ın takdiri ve güçlü iktidarın ve kadrosunun inançlı çalışmaları ve gayretlerinin bir sonucudur.Bu kadro Hareketi, tamamen maddeye esir olmuş, ruhları köleleşmiş, gönül mantıkları kaybolmuş günümüz insanının, kısır dünya görüşü ve basit mantık ölçüleri ile izah edilemez.

Bu azimkâr kadronun kısa zamanda, insanlarımızın kafa ve gönlünde kat ettiği mesafe, çağın gelişme hızının çok ötesindedir..
Bu hızı tekkeye yeni intisap eden bir müridin çile dolduran nefsini sürekli terbiyeye tabi tutması gibi, devamlı sıhhatinden, özelyaşantısından, menfaatinden, uykusundan, en önemlisi ailesinden ve gerekirse canından fedakârlık yaparak, kısacası nefis intiharının en çarpıcı tablosunu meydana getirerek kazanmıştır.
Tarih, gecesini-gündüzüne katarak azimle vatan-millet hizmetinde koşan, en büyük projelerle fikir ve şuur zaferini yaratan bu kadroya, daima şükran ve takdirle yâd edecektir. Ve yine tarih, milletimiz üzerinde karanlık emelleri olanlara yataklık eden ve halkımızın hassasiyetleri üzerine kumar oynayanları ve bu kadroya ihanet edenleri asla affetmeyecektir
Bu günkü tarihimizde, Vatan, millet ve bayrak sevdalısı, milletin birlik ve bütünlüğüne inanmış bu kadro kadar, zor şartlar altında ve ağır ve kaygan siyasi zeminde mücadele veren ve hedefine adım adım ulaşan bir fikri kadro gösterilemez.
Ülkemizin kalkınmışlığına atılan imzaların ağır mesuliyeti yönünden de, diğer siyasi kadrolarla mukayese dahi yapılamaz.

Türk halkının bağrından koparak gelen bu kadro yalnız ülkemizde değil, bulunduğu coğrafyasında da lider bir kadro olarak, tarih sayfalarında yerini alacaktır… Saygılarımla 25 Haziran 2015

Hasan ALPARSLAN Araştırmacı Gazeteci- Yazar.

Share
770 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
UA-36507442-2