logo

reklam

‘Haydi Oradan ‘ hadsizler!


facebooktwittergoogle plus
Mehmet Zengin
Mehmetzengin16@hotmail.com

Türkiye’ye yönelik toplu saldırı kapsamında önceki gün PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin grup toplantısına katılarak, PKK terör örgütünün ülkemize ve insanımıza yönelik gerçekleştirdiği hain saldırılara destek veren Belçika, Avusturya ve Lüksemburg Büyükelçileri ile Finlandiya, Avusturya ve İspanya Büyükelçiliklerinin Müsteşarları, Yunanistan ve Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Sekreterleri ve AB Türkiye Delegasyonun alçak diplomatlarına yönelik derhal “persona non grata”  (istenmeyen adam) ilan edilmeli.

Edilmeli ve derhal ülkeden kovulmalı!

Zira, Türkiye düşmanı Batı’nın Ankara Büyükelçileri ve temsilcileri alenen 18 Nisan 1961 tarihli Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi’ni ihlal etmişler ve suç işlemişlerdir.

Bu “Büyükelçiler ve Diplomatlar, hükümetlerinin bilgisi ve yönlendirmesi dahilinde;   Türkiye’nin hassasiyetlerini çiğnemişlerdir. Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyen iç ve dış mihrakların yanında yer alarak Türkiye’ye açıkça meydan okumuşlardır.

Bu yaklaşımın bağımsız bir ülke olan Türkiye’nin içişlerine karışmak olduğunu ve Türkiye düşmanlarıyla işbirliği anlamına geldiği bu densizlere anlatılmalı.

15 Temmuz’da FETÖ’cü askerlerin darbe girişiminde sus pus olacaksın. Türkiye aleyhine gerçekleşen her türlü operasyona destek vereceksin. Katledilen vatandaşımız ve güvenlik güçlerimize tepki göstermeyeceksin. Mısır’daki eli kanlı darbeci El Sisi’nin darbesini ayakta alkışlayacaksın. ABD’nin Irak’a, Afganistan’a girmesine göz yumacaksın. Katil Esad’ın yüzbinlerce masumu katletmesine ses çıkarmayacaksın. Göçmenlere kapını kapatıp ölüme terk edeceksin ve sonra utanmadan, arlanmadan çıkıp Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ı diktatör olmakla ve Türkiye’deki yönetimi Nazi yönetimi ile eşdeğer göstereceksin!

Bu yaklaşım en hafif anlamıyla edepsizliktir! Alçaklıktır! Düşmanlıktır…!

Çok açık ifade ediyorum. Terörle mücadelemizin önündeki en büyük engel “Batı’dır”.  Karşı karşıya bulunduğumuz terör tehditlerinin sorumluları bu alçaklardır. PKK, DAEŞ, PYD, YPG gibi terör örgütlerini besleyen ve üzerimize salanlar bunların ta kendileridir.

Nerede ne kadar Türkiye düşmanı satılmış hain varsa onları başlarının üzerinde taşıyorlar, sahip çıkıp saraylarında ağırlıyorlar! Terör liderlerini ve avamelerini iade etmemek için onlarca bahanenin arkasına saklanıyorlar!

Tüm bunlar yetmemiş gibi birde Türkiye’yi alenen tehdit etme cüretini gösterebiliyorlar. Tarihleri zulüm, işkence ve insanlık dışı eylemlerle dolu olanlar bize insanlık dersi vermezler.

Dünyayı kan gölüne çevirenler, var ettikleri bu trajedilere bakmaksızın Türkiye’ye hukuk, demokrasi, insan hakları ve özgürlük dersi veren küstahlara anladıkları dilde yanıt veren bir dünya liderine sahip olmamız tek tesellimizdir!

Yazıma son verirken; Batı’nın bu sözde demokratlarına merhum Erbakan’ın o veciz sözüyle yanıt vermek istiyorum.

“Haydi Oradan”

MEHMET ZENGİN

10/11/2016

Share
983 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

‘Haydi Oradan ‘ hadsizler!” için 1 yorum

 1. Cihan : diyor ki:

  Türkiye içerden ve dışardan büyük bir saldırı altındadır. Emperyalist ve Siyonist saldırı ‘yerli’! işbirlikçi güruhla üstümüze geliyor. Allah bunlara fırsat vermesin. Halkımız uyanık olmalı!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kuvveti kuvvetle sınırlayan/frenleyen yapı: Kuvvetler/Erkler Ayrılığı

  23 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Anayasa değişikliğine dair referandum öncesi sistem tartışması tekrar gündemin en önemli konusu haline geldi. Parlamenter sistem, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmalarıyla beraber ister istemez “kuvvetler ayrılığı” kavramını da tartışılır oldu. Kuvvetler ayrılığı prensibi Türkiye gibi “Bürokratik Oligarşik Sistemin” hüküm sürdüğü ülkelerde, elbette her daim tartışılan kavramlardandır. Konuya dair 2002’de kaleme aldığım yazının beş yıl aradan sonra tekrar hatırlanmasında fayda görüyorum.. --------------------------------------...
 • ÖĞRETMEN

  21 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Nurcan Hanımla Murat bey Güzelce giyinip Esirgeme Yurdu’nun yolunu tuttular. Yetimleri sevindirip onlarlarla vakit geçirmek sevindirmek istiyorlardı Vardıklarında Nurcan Hanım’ın içinde bir heyecan vardı. O heyecanla merdivenleri adım adım çıkarken, öyle bir çığlık koptu ki, duyanların gönlüne yangın oldu. Herkes ne olduğunu anlamaya çalışıyordu. Bir görevliydi bu. Ne yapacağını bilemez bir hâlde, Müdür Bey’in odasına girdi. Bu sırada Murat Beyler de Müdür Bey’in kapısına yaklaşmışlardı. Görevli bayan konuşmakta bile zorlanıyordu. Kekeleyerek s...
 • İnsanlığın Ahlakı Olan (Doğruluk)

  21 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  İnsanlığın Ahlakı Olan (Doğruluk)   İnsanlığın ahlakı olan doğruluk, yeryüzünün en güzel dinlerinden olan İslam dinimizin getirdiği olduğu ölçüler noktasında, insanların günahlarıyla beraber kirlenmiş olan gönüllerini tertemiz hale getirmekle beraber, dünya’nın içerisine dalmış olan ruhunu uhrevi olan hayata döndürür. Dünya’yı ahiret hayatına, ahiret’i de dünya hayatına tercih etmeden her ikisini de Cenabı Allah’ın razı olacağı yaşantıya çevirmektedir. Bu sebeple de bizlere sunulmuş olan bu ilkeleri benimsemeli ve hayat düsturu haline get...
 • Tesadüf Delice Bir Düşüncedir!

  21 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI

    “Evrenin şu anki yapısının tümüyle bir tesadüf eseri olabileceği düşüncesi, tümüyle delice bir düşüncedir. Delilik kavramını argovari bir hakaret niyetiyle değil, tamamen psikolojideki teknik anlamıyla kullanıyorum. Gerçekte bu tür bir düşünce ile şizofrenik düşünce tarzı arasında büyük benzerlikler vardır.” (Karl Stern, Montreal Üniversitesi Psikiyatristi)   Kâinat, derin düşünmemize ve Allah’a yaklaşmamıza vesile olabilecek örneklerden yalnızca biri. Dünya ve uçsuz bucaksız kâinat üzerine düşünen insan, yaratılıştaki ihtişamı ...
UA-36507442-2