logo

11 Haziran 2016

‘Hayalet Ağlar’ Yeşilköy Balıkçı Barınağı’nda Sergilendi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Denizlerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi” kapsamında; İstanbul’un denizleri “hayalet ağ” olarak bilinen terk edilmiş ağlardan birer birer temizleniyor.

1

Projenin yürütülmesi sırasında İstanbul uygulamalarına yönelik çalışmaları konu edinen fotoğraflar ve denizden çıkarılan sahipsiz ağlar, Yeşilköy Balıkçı Barınağı ve Bağdat Caddesi’nde 3 gün boyunca sergilendi. Birbirinden ilginç 30 fotoğrafın yer aldığı sergi, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Serginin açılışını; İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kaynak Yönetimi Daire Başkanlığı Balıkçılık Yapıları Grup Sorumlusu Hüseyin Dede ve Yeşilköy Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mete Alpman birlikte yaptılar.2

 

Toplu halde serginin gezilmesinin ardından, ortak bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada; yürütülen proje kapsamında bugüne kadar taranan yaklaşık 5 bin 100 dekar alanda; 66 bin metrekare muhtelif cins ağ ve 500 adet sepet terkedilmiş ağ çıkarıldığı vurgulanarak projenin devam ettiği belirtildi.

 

Share
379 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2