logo

reklam
17 Nisan 2015

Hasta Hostesleri Halkımızın Hizmetinde

2Sağlık hizmetlerinin etkin verimli, kaliteli sunulabilmesi ve hasta memnuniyetimizin artırılabilmesi amacıyla Hastanelerimiz bünyesinde kurulan Hasta hostesleri halkımıza hizmet etmeye devam ediyor.

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak hasta istek ve beklentilerine istenilen yerde, istenilen zamanda ve istenilen kalitede cevap verebilen sağlık tesisleri oluşturmak zorundayız. Çünkü hastaların yaşadığı evden ve ortamdan çok farklı bir yer olan hastanelerde zorunlu olarak kalması, birçok sıkıntı ve sorun yaşamasına zaman zaman  da olsa neden olabilmektedir. Bu bağlamda düşünüldüğünde yatarak tedavi için gerekli olan yatak ve odadüzenlerinin sağlanması, yiyecek ve içecek hizmetlerinin planlaması, temizlik ve genel bakım hizmetlerinin eksiksizolarak verilmesi, sağlık hizmetlerinin bütününün etkinliği açısından son derece önemlidir.

Bu nedenle beklenen hizmeti sunabilmek için hasta beklentilerini tespit etmek gereklidir. Bu tespitleri yapmak için işi sadece yatan hastaları ziyaret etmek olan bu görevliler; Hastanelerimizde düzenli olarak hasta ve yakınlarına memnuniyet anketleri düzenlemekte, günlük rutin yatan hasta ziyaretleri gerçekleştirilmekte ve hastaneyi terk ettikten sonra telefon ile görüş, öneri ve şikâyetler alınmaktadır. Böylece hastalarımız sadece teşhis ve tedavide değil, santralden, danışmaya, oda hizmetlerinden, yemek sunumuna kadar eksiklerimizi görmemize ve kalitemizi yükseltmeye yardımcı oluyorlar. Taburcu olan hastalar daha sonra evlerinde ziyaret edilerek beklenti ve sorunlar hakkında hastalardan bilgi alıyorlar

Share
260 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2