logo

27 Ağustos 2015

HARRAN ÜNIVERSITESINE ‘DIŞ HEKIMLIĞI FAKÜLTESI’

1351756526haber_5668620.08.2015 tarih ve 2015-8052 nolu kararname ile Harran Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi resmen kurulmuş oldu. Karar 27 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Harran Üniversitesi Senatosu’nun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına teklifi ile uygun görülerek bakanlar kurulu imzasıyla kurulan fakülte ile Harran Üniversitesi’ndeki fakülte sayısı 12’ye yükselmiş oldu.

Konu ile alakalı bir açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın açıklamalarında;

“İlimiz, bölgemizde geniş bir coğrafi konumu ile 2 milyona yakın bir nüfusu kapsıyor. Sürekli artan nüfus ve alınan göçlerle sağlık sektörünün kendini yenilemesi ve ilerlemesi lazım. İlimizde yaklaşık yirmi yıldır en üst sağlık hizmeti veren Araştırma ve Uygulama Hastanemizin yanısıra diş alanında da bölgeye hitap edebilecek bir konuma gelmek istiyoruz. Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yaptığı müracaat sonuçlandı. Bakanlar Kurulu tarafından Diş Hekimliği Fakültemizin kuruluş kararı onaylandı.

 2Uzun zamandır düşündüğümüz bu fakültenin bölgede kendi alanında büyük bir eksikliği gidereceğine inanıyorum.

Bu aşamadan sonra fakülteyi yapılandırmaya gideceğiz. Eğer Fakültemiz öğretim elemanı temini sağlanıp, mekan alt yapısı gelecek eğitim-öğretim yılına yetişirse fakültemize öğrenci almayı planlıyoruz.

Yeni fakültemizin ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

 

Share
446 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2