logo

28 Ocak 2016

HARRAN ÜNİVERSİTESİNDE “ÜÇ GÜNDE BİLİME YOLCULUK” ETKİNLİĞİ

67337c56-d824-4151-9456-bcb04da34b6b
Harran Üniversitesi’nde 25-27 Ocak tarihleri arasında 25 öğrencinin katılımıyla “Üç Günde Bilime Yolculuk” etkinliği düzenlendi.

Harran Çocuk Üniversitesi yarıyıl etkinliği programında, sınıf ortamında basit düzeneklerle yapılan deneyler yapıldı.  Ayrıca merkezi laboratuvar, zooloji laboratuvarı, yenilenebilir enerji merkezi ve üniversite kütüphanesine geziler düzenlendi.

 

3 gün devam eden etkinlik sonunda Harran Çocuk Üniversitesi müdürü Yrd.Doç. Dr. Hülya Karataş, Bilim Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı Ümit Doğan ve etkinliğe katılan öğrenciler, Eğitim-Öğretimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abuzer Pınar’ı ziyaret ederek “Üç Günde Bilime Yolculuk” etkinliğine verdikleri destekleri için teşekkür ettiler. Harran Çocuk Üniversitesi yarıyıl etkinliği kapsamında 25-27 Ocak tarihlerinde yapılan etkinliğe 25 öğrencinin katıldığını söyleyen Dr. Karataş, programda sınıf ortamında basit düzeneklerle yapılan deneylerle birlikte merkezi laboratuvar, zooloji laboratuvarı, yenilenebilir enerji merkezi ve üniversite kütüphanesine geziler yapıldığını ve üniversitenin desteği sayesinde çocuklar için çok yararlı bir etkinlik olduğunu kaydetti.

 

Etkinliğe katılan öğrenciler adına Rektör Yardımcısı Prof. Pınar’a plaket sunan Baran Sidar Atçı, üniversitenin verdiği desteğin kendileri için çok önemli olduğunu söyleyerek teşekkür etti.

 

Çocuklarımızın ülkemizin geleceği olduğunu belirten Prof. Dr. Abuzer Pınar okul yöneticisi ve öğrencilerle yaptığı sohbette devamla şunları kaydetti:

 

“Yönetim olarak sadece üniversite eğitimi ve bireysel araştırmalarımızın ötesinde üniversitenin halkla buluşması ve çocukların geleceğine katkısı konusuna çok önem veriyoruz. Üniversite sadece diploma alınan bir kurum değildir. Toplum ve geleceğimiz için ciddi sorumluluklarımız vardır. Özellikle çocuklarımızın eğitimi, ülkemizin geleceğini inşa etmek demektir. Bu yavrularımız ciddi bir gayret içindeler. Vakitlerini verimli kullanıp kendilerini geliştirmek istiyorlar. Biz de sorumluluğumuzun farkında olarak elimizden geleni yapacağız. “Üç Günde Bilime Yolculuk” etkinliği çok güzel geçti. Çocuklarımız çok memnun oldular. Bundan sonra da desteklerimiz devam edecek. Çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz destek geleceğimize yatırımdır. Çok daha fazlasını yapmamız gerekir.”dedi.

Share
209 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2