logo

HARRAN ÜNİVERSİTESİNDE BİTKİLERDEKİ SANATI İLAHİ KONFERANSI

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda “Bitkilerdeki Sanatı İlahi” adlı konferans düzenlendi.

01Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi İlahiyat Fakültesinde yapılan ve Biyoloji Bölüm başkanı Prof. Dr. Hasan Akan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, öğretim elemanı ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

GÖNÜL DÜNYAMIZ YEŞİLLİKLERLE GÜZELLEŞİYOR  

Çiçeklerin renkleri, kokuları ve süsleri birer ihsanı ilahi ve hediye-i rahmanidir” diyen Prof. Dr. Akan; “Pas tutmuş yüreklerin baharda uyanması, ilahi aşkı bulması lazım. İlahi aşkı arayanlar için muhteşem güzellikler var. İlahi sanatları temaşa etmemiz gerekiyor. Oysaki gönül dünyamız yeşilliklerle güzelleşiyor. Bazen gördüğümüz bir güzel manzara  bir hafta gönül dünyamızı etkiliyor. Her göz kapaklarımızın açılışı, gönül dünyamıza gönderilen bir fotoğraf ustası demektir” dedi.

FITRATIMIZDA ÇİÇEKLERE DERİN SEVGİ VAR

Her insan, penceresinden yakaladıklarıyla bir fotoğraf sanatçısı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Akan; “Çiçeklerin renklerine, kokularına, süslerine kendimizi vermek lazım. Kâinatın ahengine kulak  vermek gerekir. İnsanın fıtratında çiçekleri sevmek var. Çiçeklere derin sevgi var fıtratımızda… Nadide, görkemli ve göz kamaştıran bu güzellikler karşısında insanoğlu aciz kalıyor. İnsanın güzelliğe yatkın bir tarafı var. İnsanla-Çiçekler arasında bir kodlama var adeta. Çiçeklerin göze dokunan, buruna dokunan, kulağa dokunan birer manaları var. Bu güzellikler, adeta duygularımızın rızkıdır” diye konuştu.

Share
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2