logo

reklam

HARRAN ÜNİVERSİTESİ İLE MİLLİ EĞİTİM ARASINDA DEV İŞ BİRLİĞİ

Harran Üniversitesi, fen ve sosyal bilimler projelerinin uygulandığı Anadolu İmam Hatip Liselerine eğitim desteği vermek için Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile eğitimde işbirliği protokolü imzaladı.1

Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Harran Üniversitesi birlikte yürüteceği proje kapsamında Şehit Onur Kılıç  Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Milli İrade Kız Anadolu Lisesi 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencilerine yönelik, üniversite kampüs ve kütüphanelerinden yararlanmalarına, belirlenmiş derslere katılabilmelerine, üniversitenin uygun gördüğü öğretim üyeleri ile irtibata geçebilmelerine, kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkân sağlayacak.

ÜNİVERSİTE EĞİTİMDE SAHAYA İNİYOR

Harran Üniversitesi hocalarının daha önce ferdi olarak yaptıkları çalışmaları bu protokolle daha sistemli bir şekilde yapacaklarını dile getiren  Rektör Prof.Dr. Ramazan Taşaltın; “Bugün Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin İlci ile imzaladığımız protokolle üniversitemiz Milli Eğitim camiasına her türlü hizmeti vermeye hazırdır” dedi.

Hocaların eğitim konusunda araştırma yaptığını dile getiren Rektör Taşaltın; “Teorik araştırmalarda öğretim elemanlarımız sahada faaliyet vermeye çalışıyorlar.  Bundan önce ferdi olarak hocalarımız çalışmalar yapıyordu. Bu protokolle daha rahat çalışma ortamı oluşacak ve daha fazla konularda işbirliğine gidilecektir. Üniversitemiz Milli Eğitimde okuyan öğrencilerimizle daha iç içe olacaktır. Gençlerimizi yönlendirebileceğiz. Daha profesyonelce kurallar dahilinde geleceğimizi şekillendireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

MİLLİ EĞİTİMLE ÜNİVERSİTE KAYNAŞMASI SAĞLANACAK

Protokol imzalama töreninde konuşan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise Üniversite ve liselerin kaynaşmasına dikkat çekerek; “Harran Üniversitesiyle Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında imam hatip liselerinin proje okullarına yönelik işbirliği protokolü imzaladık. Bu protokol vesilesiyle üniversitemiz ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında sosyal, kültürel, sanatsal ve akademik anlamlarda birçok alanda işbirliği yapmış olacağız. Bu işbirliğiyle Milli Eğitimle üniversite kaynaşması sağlanacak, okullarımız üniversiteyle kaynaşacak, öğrencilerimizin üniversiteyi tanıma, üniversitedeki hocalarımızın bilgi birikim ve kültüründen yararlanma yönünde sağlam temeller atılacaktır. İnanıyorumki bu girişim, diğer alanlarda da bizlerin önünü açacaktır. Protokolün hayırlı olmasını diliyor, Sayın Rektörüme de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra taraflar arasında hazırlanan protokolü Üniversite adına Rektör Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, Milli Eğitim adına ise İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci imzaladı.

Share
268 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2