logo

reklam

Harran Tıp’ın Büyük Başarısı, Şanlıurfa için büyük şereftir

Harran Tıp’ın Büyük Başarısı, Şanlıurfa için büyük şereftir
screenshot_2016-11-12-18-38-32-1
ŞANLIURFA/ Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Karsen, “Kasasında yaklaşık 4 milyon lira bulunan tek üniversite hastanesiyiz. Şanlıurfamız için büyük bir şereftir bu durum” dedi.

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Karsen, hastane ile ilgili Ruha Haber Ajansı’na önemli açıklamalarda bulundu. Karsen,”Kasasında yaklaşık 4 milyon lira bulunan tek üniversite hastanesiyiz. Şanlıurfamız için büyük bir şereftir bu durum.”dedi.

Yaklaşık 20 yılda tamamlanan üniversite hastanesi yaptığı çalışma ve operasyonlarla ilgili son dönemlerde adından etkili söz ettirmeye başladı. Global bütçeyle üniversitesinin sorunlarından tamamen kurtulduğuna dikkat çeken Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Karsen, şöyle konuştu: ”1 Mart 2016 itibariyle Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin başhekimliğine başladım. Başladığımız gün itibariyle 30 milyon (Trilyon) borcu hastanenin. Bu borçları peyderpey ödedik. Tabi bu noktada global bütçeye geçtik. Global bütçeye geçişle ile birlikte hastanenin borcunu ödemiş olduk. Hastanenin borcunu ödeyinceye kadar çok ciddi sıkıntılar çektik. Gün oldu ki hastaları uyutmak için kullanılan ilaçları temin edemedik. Ameliyatlar durma noktasına geldi. Ayrıca gün oldu ki emarı çekmek için gerekli gaza ihtiyaç duyduk. Emar durma noktasına geldi. Cebimden para verip gaz ve ilacı almaya karar verdim.

‘ŞANLIURFAMIZ İÇİN ŞEREFTİR BU DURUM’

Global bütçeye geçişimiz ile birlikte borcumuzu peyder pey ödeme fırsatı bulduk. Şu aşamada hiçbir borcumuz bulunmuyor. Şirketlerden aldığımız mal ve onların ödemesi devam eden paraları hesapladığımızda 6 bin 500 lira şirketlere ödememiz gerekiyor. 10,5 milyon lira civarında da paramız bulunuyor. Dolayısıyla sıfır borç. 3,5 ila 4 milyon lira arasında kasamızda para bulunuyor. Şirketlere de borç dediğimiz herhangi bir icralık değil, şu anda ödemesini yapmakta olduğu borçlardan oluşuyor. Kasasında yaklaşık 4 milyon lira bulunan tek üniversite hastanesiyiz. Şanlıurfamız için büyük bir şereftir bu durum. Rektörümüzün açık desteğiyle bunu başardık.”

 

Haber mehmet TANKÇI

Share
185 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2